خانه | خبر | اخبارایران

"احمدی‌نژاد حکم رئيس دانشگاه آزاد را امضا می‌کند"

شنبه, 1390-11-29 06:20
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

در پی ادامه مخالفت اکبر هاشمی رفسنجانی، رئيس هيأت امنای دانشگاه آزاد از امضای حکم رئيس جديد اين دانشگاه، محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ايران اين حکم را امضا می‌کند.

 

يک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی که نامش فاش نشده، روز جمعه ۲۸ بهمن ۱۳۹۰ به خبرگزاری مهر گفت: "اين شورا در تازه‌ترين جلسه برگزار شده خود، تبصره‌ای به اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرده که بر اساس آن در صورتی‌که آيت‌الله هاشمی حکم رياست فرهاد دانشجو را امضا نکند، رئيس شورای عالی اقدام به امضای اين حکم کند." محمود احمدی‌نژاد، رئيس شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

محمدرضا مخبردزفولی، دبير شورای عالی انقلاب فرهنگی نيز روز جمعه به خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) گفت رييس جديد دانشگاه آزاد تا هفته آينده فعاليت خود را آغاز می‌کند.

شورای عالی انقلاب فرهنگی در تازه‌ترين جلسه برگزار شده خود، تبصره‌ای به اساسنامه دانشگاه آزاد اضافه کرده که بر اساس آن در صورتی‌که هاشمی رفسنجانی حکم رياست فرهاد دانشجو را امضا نکند، رئيس شورای عالی انقلاب فرهنگی اقدام به امضای اين حکم کند

شورای عالی انقلاب فرهنگی روز سه‌شنبه ۲۵ بهمن جلسه‌ای سه ساعته درباره تعيين تکليف رياست دانشگاه آزاد برگزار کرد. به گزارش مهر در اين نشست تصميم گرفته شد تا درباره امضای حکم رئيس جديد دانشگاه آزاد، "هيچ مذاکره ديگری با هاشمی رفسنجانی صورت نگيرد."

هيأت امنای دانشگاه آزاد در تاريخ ۲۲ دی ۱۳۹۰، فرهاد دانشجو را به عنوان رئيس جديد اين دانشگاه معرفی کردند.

از بين ۱۰ عضو هيأت امنای دانشگاه آزاد، فرهاد دانشجو کانديدای رياست دانشگاه شد و از بين ۹ عضو ديگر، پنج عضو به وی رأی دادند و چهار عضو ديگر نيز از رأی دادن خودداری کردند.

شورای عالی انقلاب فرهنگی نيز در جلسه ۲۷ دی با ۲۴ رأی موافق در برابر دو رأی مخالف و دو رأی ممتنع، نظر پنج عضو هيأت امنای دانشگاه آزاد را در انتخاب فرهاد دانشجو به عنوان رئيس جديد دانشگاه آزاد تأييد کرد.

شورای عالی انقلاب فرهنگی از جمله نهادهايی است که اعضای آن را آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی منصوب می‌کند.
اما اکبر هاشمی رفسنجانی به دليل "غيرقانونی بودن" روند رأی‌گيری برای انتخاب فرهاد دانشجو به عنوان رئيس دانشگاه آزاد از امضای حکم وی خودداری کرد.
با اين حال يک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به ايسنا گفت اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ۲۵ بهمن "روند طی شده را برای انتخاب رييس دانشگاه آزاد، قانونی دانستند."

با خودداری هاشمی رفسنجانی از امضای حکم دانشجو، شورای عالی انقلاب فرهنگی گروهی را برای مذاکره با وی تعيين کرد تا به او "بقبولانند که حکم را امضا کند."

اين گروه روز ۲۳ بهمن نشستی را با هاشمی رفسنجانی برگزار کردند که نتيجه خاصی به دنبال نداشت.
در همين حال روز يکشنبه ۲۳ بهمن نيز روزنامه رسمی ايران حکم رياست فرهاد دانشجو بر دانشگاه آزاد را منتشر کرد.

روزنامه رسمی از سازمان‌های وابسته به قوه قضائيه ايران است. بر اساس ماده دو قانون مدنی ايران، قوانين و مقرارت ۱۵ روز پس از انتشار در روزنامه رسمی، لازم‌الاجرا می‌شود.

رياست دانشگاه آزاد اسلامی در ۲۹ سال گذشته و از بدو تأسيس بر عهده عبدالله جاسبی بود.

دانشگاه آزاد، بزرگ‌ترين دانشگاه غيردولتی ايران است که ۳۵۷ واحد دانشگاهی و مرکز آموزشی در ايران، لبنان، امارات متحده عربی، انگليس، تانزانيا و ارمنستان دارد.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

کوتاه شدن دست و کنده شدن شر هاشمی رفسنجانی و جاسبی از دانشگاه آزادخواست دانشجویان واساتید این دنشگاه است.

قانون مانند برره می نویسند که اجرا نکنند

علیرضا تقی پور استاد دانشگاه ازاد تایید شده دفتر رهبری دارای نفوذ در سپاه و قوه ی قضایی استاد اخلاق اسلامی .ولی کاملا بی اخلاق دشمن دخترهای مانتویی..شرکت کننده در مهمانی های مجلل و شرکت در جمع اوری دختران برای سو استفاده در مهمانی بزرگان در لواسان...بیان ومطرح کردن این سو استفاده حتی به دانشجویان خود وسعی در ایجاد ارتباظ و دادن نمرات 8و7و5 و صفتهای زشت نسبت دادن به دختران مانتویی وتحقیر انها توسط احادیث اسلامی ...و عامل فساد خواندن زن

مهین اعلایی-محمد حسین نجفی- نوشین عبدی ساوجیان -زمانی اصل-داود شعبانعلی-سید مسعود پورصفوی نفوذیاندانشگاه ازاد تهران مرکز هنرومعماری هستند و بسیار موافق با تغییرات اخیر و سرکوب کننده ی شدید دانشجو

تغییر ناگهانی مدیر گروه معماری یعنی اقای دکتر بذرافکن بر کنار و اقای مهندس سید عطا الله طاهایی جایگذین شد بعد از 6ماه در صورتی که معمولا مدیر گروه حداقل 2سال به کارخود ادامه میداد مهندس ظاهایی از نظر تفکر بسته و پیرو هر انچه دیکته می شود هر چند که تقریبا تمامی اساتید این گونه مجبورند باشند ولی ایشان خود طرفدار دیکتاتور است .خانم مهندس شادی عزیزی مانتویی و دارای ارایش و مقنعه از عقب جالب این جاست که حراست به هیچ عنوان از ایشان ایراد نمی گیرد .ایشان از دانشگاه علم وصنعت فارغ التحصیل شده اند و تحلیل فضای شهری تدریس میکنند ولی بر خلاف ظاهر سر کلاس از استبداد حمایت جو اجتماع را بسیار خوب ودانشجو را مخرب میدانند و معتقدند عملکرد دولت بسیار مناسب و استادان اخراج شده ادم های بی سوادی بودند و به خاطر بی سوادی این دانشجویان واستادان اخراج شدند نه به خاطر چیزهای دیگر ایشان کسانی را مخالف با چنین افکاری هستند را یا حذف می فرمایند از کلاس ولیست نمرات.. ازدیاد شهریه به صورت نامحسوس به این طریق که شهریه ی ثابت تغییری نکرده ولی شهریه متغیر تغییر کرده(شهریه دانشگاه ازاد 2بخش می باشد ثابت+متغیر) هر دانشجو موقع ورود به دانشگاه امضا می کند که تغییرات هزینه ی دانشگاه را می پذیرد واینکه شهریه ثابت است یعنی شهریه ی ثابت ،ثابت است و این از حیله های اقای جاسبی یا رفسنجانی بود که با ریاست جدید این ادامه خواهد داشت

مدرکش چی میشه که هنوز تایید نشده و تفلبی از کار دراومده.

...چون برادرش راي ها را مهندسی کرد ميخواهد پاداش بهش بدهد..امضای ريس جمهور قلابی ارزشی ندارد....

کانونی ديگر برای اختلاس ميلياردي...

کانونی ديگر برای اختلاس ميلياردي...

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما