خانه | خبر | اخبارایران

مخالفت دوباره روسيه با حمله نظامی به ايران

سه شنبه, 1390-11-25 09:51
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

روسيه برای چندمين بار در ماه‌های گذشته اعلام کرد راه‌های نظامی برای حل مناقشه اتمی ايران "بايد کنار گذاشته شود."

 

به گزارش ريا نووستی، سرگی لاوروف، وزير خارجه روسيه، روز دوشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۰ (۱۳ فوريه) در ديدار با شيخ عبدالله بن زياد آل نهيان، وزير خارجه امارت متحده عربی گفت: "ما نگران واکنش‌ها به برنامه اتمی‌ ايران هستيم، راه حل اين مسأله بايد صرفاً در مسير مسالمت‌آميز باشد."

کشورهای غربی می‌گويند نگران هستند که ايران در برنامه اتمی خود "اهداف نظامی" داشته باشد اما ايران همواره اين اتهام را رد کرده و می‌گويد برنامه اتمی‌اش اهداف "صلح‌آميز" دارد.

وزير خارجه روسيه: ما نگران واکنش‌ها به برنامه اتمی‌ ايران هستيم، راه حل اين مسأله بايد صرفأ در مسير مسالمت‌آميز باشد

آمريکا می‌گويد در صورت به نتيجه نرسيدن تحريم‌ها و فشارها، گزينه نظامی نيز روی ميز است.

اسرائيل نيز از جمله کشورهايی است که چندين بار اعلام کرده است برای توقف برنامه اتمی ايران بايد به اين کشور حمله نظامی کرد.

مقام‌های اسرائيلی می‌گويند ايران تا يک سال آينده، اورانيوم غنی‌شده کافی برای توليد بمب اتم در اختيار خواهد داشت اما ايران همواره می‌گويد هيچ برنامه‌ای برای ساخت سلاح اتمی ندارد.

به دنبال انتشار برخی گزارش‌ها درباره اينکه اسرائيل قصد دارد بهار آينده به ايران حمله کند، باراک اوباما، رئيس جمهور آمريکا گفت اسرائيل برای مقابله با برنامه اتمی ايران هنوز تصميمی نگرفته است.

فرانسه و ترکيه نيز از جمله کشورهايی هستند که حمله نظامی به ايران را رد کرده‌اند و آن را برای منطقه و جهان "فاجعه‌بار" توصيف کرده‌اند.

ايران می‌گويد در صورتی که مورد حمله نظامی قرار گيرد، جغرافيای جنگ را به خارج از خاورميانه گشترش خواهد داد و منافع آمريکا را در جهان مورد هدف قرار می‌دهد.

محمودرضا سجادی، سفير ايران در روسيه هفته گذشته گفت: "در صورت حمله نظامی آمريکا به ايران، تهران ليستی از مکان‌هايی را که بايد هدف قرار دهد، در اختيار دارد. ايالات متحده در اين صورت ضربه بزرگی خواهد خورد."

در هفته‌های اخير مقام‌های ايرانی بارها غرب را تهديد کرده‌اند. اين تهديدها با تحريم نفت ايران از سوی اتحاديه اروپا اوج گرفت.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

جناب آقای سجادی نه امکانات نظامی ج.ا. ا. درحدی است که بتواند صدمه چندانی به منافع امریکا وارد سازد ونه روسها شریک قابل اطمینانی هستند که پس ازگذاشتن منابع دریای مازندران درجیبشان هم حاضربه دادن هزینه برای شما باشند.

http://rahetudeh.com/rahetude/2012/11feb/2/chin.html

هنری کسینجر:
ایران آخرین خاکریز
برای مهار چین و روسیه

هنری کیسینجر وزیر خارجه اسبق که علیرغم کهولت سن - ۸۹ سال- همچنان سیاست های استراتژیک امریکا را اعلام می کند در آخرین مصاحبه خود که در آپارتمانِ شخصی اش با وی انجام شد گفت:

آمریکا در حالِ گسترش دام برای روسیه و چین است و دراین استراتژی آخرین میخِ "تابوت" ایران است. کشوری که هدفِ اصلی‌ اسرائیل است. جنگ میتواند شروع شود. من به پنتاگون گفته بودم که هفت کشورِ خاورِ میانه بدلیل منابع طبیعی آنها باید مهار شوند.(بر آنها مسلط شد) آخرینِ آنها ایران است. برای این استراتژی پنتاگون تقریبا خوب عمل کرده و فقط ایران مانده است. ایران می تواند شرایط را به نفعِ ما رقم بزند. ‌نیرو‌های جوانِ ما آمادگی چنین جنگی را دارد و ما میتوانیم از پس آن بر بیائیم. اگر "نفت" را مهار کنیم، کشور‌ها را مهار کرده ایم و وقتی‌ "غذا" را مهار کنیم، ملت‌ها را مهار کرده ایم.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما