خانه | خبر | اخبارایران

تغيير کتاب‌های درسی بر اساس جنسيت دانش‌آموزان

دوشنبه, 1390-10-26 16:09
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

وزير آموزش و پرورش ايران از تغيير فضاهای آموزشی، آموزش، تربيت و کتاب‌های درسی بر اساس جنسيت دانش‌آموزان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حميدرضا حاجی بابايی، وزير آموزش و پرورش ايران در همايش "هوشمندسازی مدارس استثنايی" که امروز، دوشنبه ۲۶ دی‌ماه برگزار شد، گفت: "در بند ۲/۱۴ سند تحول بنيادين آموزش و پرورش آمده است که براساس تفاوت‌های جنسيتی دختران و پسران فضاهای آموزشی، آموزش و تربيت و کتاب‌های درسی دانش‌آموزان بايد متناسب‌سازی شود."

وی افزود: "بايد مدارسی بسازيم که در آن دختران و پسران احساس آرامش کنند نه اين‌که مدارسی بسازيم که بعد از ساخت آن نياز به متناسب‌سازی داشته باشيم."

وزير آموزش و پرورش با بيان اين‌که "سند تحول مبتنی بر آموزه‌ها و الگوهای قرآنی تبيين شده است"، تأکيد کرد: "اگرهمه وارد ميدان شوند از سال آينده تحول همه‌جانبه در آموزش و پرورش اتفاق می‌افتد؛ بايد همه نگاه‌ها را طبق سند تغيير دهيم و در معلم، کلاس، کتاب، نحوه تدريس، چگونگی خواندن و نوشتن و... در همه زمينه‌ها تغيير ايجاد شود."

به گفته حاجی بابايی وزارت آموزش و پرورش به‌طور هم‌زمان بيش از ۱۰۰ موضوع را برای ايجاد تغييرات دنبال می‌کند

به گفته حاجی بابايی وزارت آموزش و پرورش به‌طور هم‌زمان بيش از ۱۰۰ موضوع را برای ايجاد تغييرات دنبال می‌کند.

۳۰ مردادماه سال جاری اعلام شد وزارت آموزش و پرورش ايران در دستوری ابلاغ کرده است که از اين پس در کلاس‌های پيش‌دبستانی، دخنران و پسران اجازه ندارند در کنار هم باشند.

همچنين مرتضی رئيسی، معاون عمرانی وزير آموزش‌ و پرورش نيز از "محرم‌سازی بيشتر مدارس دخترانه" سخن گفت و اعلام کرد قرار است مدارسی با حياط مرکزی احداث شوند.

مقامات وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم ايران در دو سال اخير به‌شکل بی‌سابقه‌ای به اسلامی کردن مراکز آموزشی ايران روی آورده‌اند.

پس از رويدادهای دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری در ايران، مسئولان جمهوری اسلامی، از جمله آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر حکومت، مراکز آموزشی را جزو مکان‌هايی دانستند که در آن "تفکرات غربی" و "مخالف با اسلام" رشد می‌کنند.

به همين خاطر تلاش آنان در جهت ايجاد تغييرات بنيادی در دانشگاه‌ها، مدارس و مراکز آموزشی است تا از اين طريق به مقابله با "توطئه‌های دشمنان انقلاب" و "جنگ نرم" آن‌ها بپردازند.

تغييرات در رشته‌های علوم انسانی در دانشگاه‌ها، طرح جداسازی دانشجويان دختر و پسر، برکناری و بازنشسته کردن استادان دانشگاه و تغيير هيأت‌های علمی دانشگاه‌ها، از جمله برنامه‌های کنونی جمهوری اسلامی در اين زمينه است.

در مدارس ايران نيز همين روند ادامه دارد. افزون بر جداسازی دختران و پسران، تغيير کتاب‌های درسی دانش‌آموزان امسال در جهت مبارزه با "جنگ نرم" نيز از جمله اين اقدامات به‌شمار می‌روند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

این اقایان یک مثقال اطلاع از نحوه عملکر موجود زنده و به خصوص انسان ندارند که این گونه فتوی های بی اساس انهم به گفته خودشان منطبق با فران میدهند.

حالا به فرض اینکه کتابها را هم از محتوا خالی کردید و درانها با دید جنسیتی یک سری اطلاعات ریختید بعدش چه خواهد شد؟ ایا بازهم مردان و زنان اینده از همدیگر بی اطلاع تر و بیگانه تر خواهند شد؟ ایا همین بازدارندگی ها در ارتباط طبیعی زن و مرد موجب اینهمه اختلافات نیست؟ آیا این اسیدپاشی ها که گهگاه از ان میشنویم حاصل همین جداسازی ها نیست که مردی انقدر از وجود زن بی خبر است که فکر میکند میتواند به ان اسید بپاشد؟

اینکاری که شما میکنید دارید یک انقلاب دیگر -اما اینبار نه برای دین و مذهب- پایه گذاری میکنید. بابا دست از سر این مردم بینوا بردارید وگرنه وقتی به خشم ایند بر هر درختی یکی دو اخوند را اویزان خواهند کرد.

خوب حاج آقا! وقتی زنها از خانه بیرون می آیند که درس بخوانند و سواددار شوند، هیمن میشود دیگر ! هی باید جداسازی کنید و این تمامی ندارد ! هی باید بیت المال را بدهید به اینها تا درس بخوانند. آن وقت پول برای غزه ولبنان و ساختن مناره و گنبد در سامرا و نجف و کربلا کم میاید ! پول برای ساختن مسجد در آن ور ارس و ساخت بزرگراه و کارخانه و حرم حضرت زینب و حضرت رقیه و ... در سوریه و ... و پرای پرداخت به مراجع کم می آید ! آن وقت میگویید چرا استکبار جهانی و رژیم اشغالگر قدس چه کرده ! همین است که عیال اینجا هم بلای جان من شده همیشه مدعی است که حق من چه شده ؟! آقاجان اینها باید درخانه بمانند دیگ بشورند، سواد یعنی چه ؟ هیمنها باعث میشوند اینترنت و ماهواره و هزار کوفت و زهرمار در خانه ها آمده و باعث تهدید نظام مقدس شده ! این علوم ظاله انسانی دیگر چیست؟! بفرموده آقا ( تازگی حضرت آقا ) این علوم ظاله را جمع کنید مردم بروند درس حوزه بخوانند تا ایمانشان تقویت شود و برای نظام شهید شوند ! باقی بماند دفعه ی دیگر. شهروند درجه سه از تهران پایمنبر جمهوری اسلامی

این شاهان را هم خوب شد که از تاریخ بیرون کردید ! حالا سرگذشت حمله عربها به ایران و پر شدن بیت المال مسلمین از اموال و دارایی های ایرانیان کافر و اسارت زنها و بچه های مشرکین و تجاوز به آنها و فروختنشان را بنویسید تا مراجع و روحانیت معظم و دیگر مومنین و مسلمات بخوانند و دلشاد شونند. سرگذشت آخوندها را بنویسید . اصلا تاریخ چه معنا دارد، بدهید این مدرسه ها و دانشگاههای کافرپرور را تعطیل کنند و پولش را بدهید در سامرا و کربلا و نجف مناره و گنبد بسازند، بدهید به غزه و حزب الله لبنان ...، بدهید به ... بدهید به حکومت برادر بعثی سوریه تا فتنه را بخواباند! ( این فتنه هم که هیچ جوری نمی خوابد ! یک جا را که میخوابانی یک جای دیگر بلند میشود ! ) اصلا به هرجایی میدهید بدهید ندهید اینها در س بخوانند ! شهروند درجه سه از تهران پایمنبر جمهوری اسلامی

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما