خانه | خبر | اخبارایران

دبيرکل سازمان ملل: خشونت عليه دانشمندان ايرانی، قابل قبول نيست

شنبه, 1390-10-24 09:00
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

بان کی‌مون، دبيرکل سازمان ملل گفت حمله تروريستی و خشونت عليه دانشمندان ايران "غير قابل قبول" است.

 

به گزارش شينهوا، بان کی‌مون که در لبنان به سر می‌برد، روز جمعه ۱۳ ژانويه (۲۳ دی ۱۳۹۰) به خبرنگاران گفت: "هر گونه عمل تروريستی و يا ترور اعم از دانشمند و افراد غيرنظامی قوياً محکوم است."

او اين اظهارات را دو روز بعد از ترور مصطفی احمدی روشن، از مقامات مرتبط با برنامه اتمی ايران بيان کرد.

احمدی روشن، معاون بازرگانی تأسيسات اتمی نطنز روز چهارشنبه ۲۱ دی در جريان يک بمب‌گذاری در تهران کشته شد.

بان کی مون: هر گونه عمل تروريستی و يا ترور مردم اعم از دانشمند و افراد غيرنظامی قوياً محکوم است

محمد خزاعی، نماينده ايران در سازمان ملل با ارسال نامه‌ای به بان کی‌مون، دبير کل اين نهاد بين‌المللی خواهان محکوميت ترور مصطفی احمدی روشن شده بود.

مقامات ايران، اسراييل و آمريکا را عامل اين ترور معرفی کرده‌اند. آمريکا ضمن محکوم کردن ترور مصطفی احمدی روشن اعلام کرد در اين بمب‌گذاری نقشی نداشته است. اسراييل نيز دخالت خود را ترور وی رد کرده است.

در دو سال گذشته چهار تن از دانشمندان مرتبط با برنامه اتمی ايران ترور شده‌اند که سه نفر از آن‌ها در اين سوءقصد‌ها کشته شدند.

سال ۱۳۸۸ مسعود علی‌محمدی، استاد فيزيک دانشگاه تهران بر اثر شليک گلوله کشته شد.

هشتم آذرماه سال ۸۹ نيز بر اثر دو انفجار بمب در دو نقطه تهران، مجيد شهرياری و فريدون عباسی، دو استاد دانشگاه بهشتی مورد سوء قصد قرار گرفتند که مجيد شهرياری جان خود را از دست داد و فريدون عباسی زخمی شد.

جواد جهانگيرزاده، عضو کميسيون امنيتی ملی مجلس ايران، هدف بمب‌گذاری اخير را "امنيتی کردن" انتخابات مجلس ايران دانسته است.

نهمين دوره انتخابات مجلس ايران ۱۲ اسفند سال جاری برگزار می‌شود.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

به به ...! آقای بن کیمون! چه عجب1 آین طرفها پیدایتان شد! یادی از ایران کردید! ما به این گمان افتادیم که شما خدای نکرده روبه بهشت کردید! ... ! پس خبر ندارید! اینجا دانشجویان را سرکوب کردند و عده ای را کشتند، انتخاباتی شد و عده زیادی از مردم را به گلوله بستند، ( پیش ازاینها بماند برای زمانی دیگز )، عده ای را بیرحمانه تا سرحد کشتن زدند، عده زیادی را زندانی کردند و زیر شکنجه کشتند، به عده ای بی رحمانه تجاوز کردند و... ، دادگاه هایی راه انداختند که گردان گردان آدم را یکجا محاکمه(!) و محکوم کردند، اعترافهایی گرفتند! عده ای هم هنوز در زندان هستند یا در خانه(!) زندانیند، روزنامه ها را بستند، روزنامه نگارها و وکیلان و کارگران و دانشجویان و کارمندان و .... را گرفتند و ... حالا هم شهرها پر از دود و آلودگی است و پارازیتهای مرگ آور ( ببخشید سرطان آور ) بر آلودگی ها افزوده شده و ...! جلوی سازمان ملل عده ای برای دادخواهی بست نشتند و ... ! اوه .... ! از کجایش بایت بگویم! شما کجا تشریف داشتید! ما به این گمان که خدای نکرده مرحوم شدید! پس بگو زنده (!) بودید و ما نمی دانستیم. بله در واقع هم کشتن دانشمندان پذیرفتنی نیست! خوب خوش آمدید! حال بفرمایید تا کنون کدام ****... ؟. آقا میگویند به این اینترنت در ایران خیلی هم نمی شود اعتماد کرد . ... خدا نگهدار ـ تهران : شهروند درجه سه

ذلیل مرده چه لبی غنچه کرد! هرچند سال یک بار یک حرفی در باره ایران میزند و میرود پی کارش تا ... ( تا بنوشته ی سایت زمانه: ) ***** !. حالا هم انگار نه انگار که در سوریه خبرهایی هست! تا من بیاد دارم دبیر کلی ( بنوشته سایت زمانه:) به این **** ی ندیدم! ( کار شما دوستان را خودم کم کردم ! بهرحال ما هم بگونه ای همکار شما هستیم ). مخلص: شهروند درجه سه از تهران ( پایمنبر جمهوری اسلامی )

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما