خانه | خبر | اخبارایران

آمريکا سه شرکت نفتی را به دليل همکاری تجاری با ايران تحريم کرد

جمعه, 1390-10-23 14:19
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

هيلاری کلينتون اعلام کرد که آمريکا سه شرکت نفتی را به‌خاطر معاملات با ايران مورد تحريم قرار داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت امور خارجه آمريکا امروز، جمعه ۲۳ دی‌ماه در بيانيه‌ای اعلام کرد که روز گذشته هيلاری کلينتون، وزير امور خارجه آمريکا از گسترش تحريم‌های اين کشور عليه شرکت‌هايی که با ايران معامله دارند خبر داد.

برپايه بيانيه وزارت امور خارجه آمريکا شرکت ژوهای ژنرونگ (Zhuhai Zhenrong) که دفتر آن در چين قرار دارد و يکی از بزرگ‌ترين صادرکنندگان محصولات نفتی به ايران است؛ در کنار شرکت‌های کوئو اويل (Kuo Oil )، مستقر در سنگاپور و شرکت نفتی فال (FAL Oil Company Limited)، که مرکز آن در امارات متحده عربی قرار دارد، در فهرست تحريم‌های تازه آمريکا قرار گرفتند.

به گفته وزارت امور خارجه آمريکا شرکت ژوهای ژنرونگ از ماه ژوئيه سال ۲۰۱۰ تا ژانويه ۲۰۱۱ واسط فروش بيش از ۵۰۰ ميليون دلار بنزين به ايران بوده است و شرکت کوئو از پايان سال ۲۰۱۰ تا اوايل سال ۲۰۱۱ بيش از ۲۵ ميليون دلار به ايران بنزين فروخته است.

هر سه شرکت فوق از اين پس از حق دريافت پروانه‌های صادراتی آمريکا، دريافت اعتبار از بانک صادرات و واردات آمريکا و دريافت وام‌های بيش از ۱۰ ميليون دلار از مؤسسات مالی آمريکا محروم خواهند شد

همچنين شرکت فال نيز، در اواخر سال ۲۰۱۰ ميلادی بيش از ۷۰ ميليون دلار بنزين به ايران فروخته است.

وزارت امور خارجه آمريکا گفته است: "بر اساس اين تحريم‌ها هر سه شرکت فوق از اين پس از حق دريافت پروانه‌های صادراتی آمريکا، دريافت اعتبار از بانک صادرات و واردات آمريکا و دريافت وام‌های بيش از ۱۰ ميليون دلار از مؤسسات مالی آمريکا محروم خواهند شد."

بيانيه می‌افزايد: "اين تحريم‌ها تنها عليه شرکت‌های نامبرده اعمال خواهد شد و نه عليه دولت‌ها و کشورهای آنان."

پيش از اين دولت آمريکا تحريم‌های يک‌جانبه‌ای را عليه جمهوری اسلامی ايران اعمال کرده است و همواره بر فهرست تحريم شرکت‌های دارای روابط تجاری با ايران افزوده است.

دولت آمريکا آذرماه گذشته نام ۱۰ شرکت کشتی‌رانی ايرانی در کشور مالت را به‌همراه فردی به‌نام جمشيد خليلی، رئيس شرکت کشتی‌رانی ايران و هند را به فهرست تحريم‌های خود افزود و دارايی آن‌ها را مسدود و شرکت‌های آمريکايی را از انجام مبادلات تجاری با اين شرکت‌ها محروم کرد.

باراک اوباما، رئيس‌جمهوری آمريکا چندی پيش قانون بودجه‌ای را امضا کرد که در آن بانک مرکزی ايران نيز هدف تحريم قرار گرفت.

بر اساس اين تحريم‌ها فعاليت مؤسسات و شرکت‌هايی که با بانک مرکزی ايران مناسبات مالی داشته باشند، در آمريکا ممنوع خواهد بود و عليه آن‌ها مجازات‌هايی نيز اعمال می‌شود.

تحريم‌های تازه آمريکا عليه ايران پس از انتشار گزارش دو ماه پيش يوکيا آمانو، مديرکل آژانس بين‌المللی انرژی اتمی که ايران را به "وجود ابعاد نظامی" در برنامه اتمی‌اش متهم کرده بود، برقرار شده است. با اين حال ايران می‌گويد برنامه اتمی‌اش، صلح‌آمیز است.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

بسیارخوب حالا اقا و اهل بیت بروند تنگه هزمز را ببندند. حلقه محاصره در حال تنگتر شدن است و روسیه هم همین امروز گفته که امریکا دارد به دولت ایران فشار میاورد تا رژیم تغییر کند. در واقع این اولین چرخش روسیه در جهت کم کردن حمایت های خود از حکومت تخوندی است. در عین حال روسیه دارد یکی به پالان میزند و یکی هم به حمار تا در هر صورت بتواند به راحتی از خر مراد پیاده شود.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما