خانه | خبر | اخبارایران

بازداشت "اخلال‌گران انتخاباتی" در ايران

دوشنبه, 1390-10-19 06:48
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

حيدر مصلحی، وزير اطلاعات ايران از بازداشت چند "اخلال‌گر انتخاباتی" در تهران خبر داده است.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، حيدر مصلحی شامگاه يکشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۰ گفت: "دستگيرشدگان از طريق فضای مجازی با خارج از کشور ارتباطاتی داشتند که پس از کامل شدن اطلاعات در خصوص اقدامات‌شان، آن‌ها را دستگير کرديم."

به گفته وزير اطلاعات ايران "افراد دستگير شده دنبال اجرای طرح‌‌ها و برنامه‌های آمريکا در روند انتخابات مجلس نهم از طريق شبکه‌های مجازی و اجتماعی بودند."

وی افزود: "افراد دستگير شده، مجموعه قدرت‌مند و مهمی نبودند که بتوانند کاری انجام دهند."

حیدر مصلحی: دستگيرشدگان از طريق فضای مجازی با خارج از کشور ارتباطاتی داشتند که پس از کامل شدن اطلاعات در خصوص اقدامات‌شان، آن‌ها را دستگير کرديم

مصلحی همچنين گفت: "آن‌ها در حال اجرای برنامه‌هايی برای انتخابات مجلس نهم بودند که ۱۲ اسفند ماه برگزار می‌شود."

در همين حال روز يکشنبه باشگاه خبرنگاران وابسته به راديو و تلويزيون دولتی ايران، به نقل از يک "مقام آگاه امنيتی" که نامش فاش نشده، خبر داد: "چهار تن از عواملی که در حال طراحی شبکه‌ها و اجرای ساز و کارهايی برای انجام اقدامات ضد امنيتی در آستانه انتخابات بودند، شناسايی و بازداشت شده‌اند."

به گفته وی "دستگيرشدگان با استفاده از وسايل و تجهيزات پيشترفته ارتباطات پنهان که اخيراً از بيگانگان دريافت کرده بودند، در حال سازماندهی هسته‌های خاصی برای فراخوان‌های اينترنتی و ايجاد آشوب و اغتشاش در کشور بودند."

اين منبع گفته است: "در بين اين افراد، عناصر مرتبط با تعدادی از سفارت‌خانه‌های بيگانه و نيز رابط فتنه‌گران با ضدانقلاب مستقر در يکی از مناطق خودمختار کشورهای همسايه که وظيفه برقراری ارتباط، پشتيبانی و انتقال غيرقانونی تجهيزات و نفرات به دو سوی مرزهای کشور را به عهده داشتند، ديده می‌شوند."

مقام‌های امنيتی ايران تاکنون نام اين چهار نفر را اعلام نکرده‌اند اما رسانه‌های خبری ايران گفته‌اند در دو روز گذشته سعيد مدنی، پژوهشگر اجتماعی، احسان هوشمندی، روزنامه‌نگار و پژوهشگر مطالعات قومی و فاطمه خردمند، روزنامه‌نگار بازداشت شده‌اند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

مصلحی بگوید اما در گزارشی که به بیت رهبری داده اند گفته شده: از برآوردهای گریز ناپذیر چنین بر می آید که بیشتر از نود در صد افراد بالای سیزده سال ضد اسلام و ضد روحانی هستند٬ بیشتر از نود و پنج درصد ضد حکومت اسلامی و بیشتر از نود هفت درصد مخالف حکومت اسلامیند. رهبری در زیر آن گزارش نوشته است که: من به الطاف الهی و پشتوانه ی حضرا ولی عصر و سپاه محترم پاسداران مستظهر هستم. سید علی خامنه ای. بنده تمامی این گزارش را به اطلاع هممیهنان خواهم رساند.

دوستان توجه داشته باشند که آخوندان در ایران از طلبه تا آیت الله را چنان وحشتی فرا گرفته که همه اضافه بر آن خصلت آدمکشی ای که از مرادهاشان آموخته اند حالا دارند یاد می گیرند تا در روزهای سخت آینده از خودشان دفاع کنند. آنها خطر را خیلی خیلی نزدیک می بینند. البته آنچه را در تصاویر می بینید بخش بیرون از آب آن کوه یخی ست که در ایران است.
http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2012/01/120107_l78_pics_ir_shooting_cl...

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما