خانه | خبر | اخبارایران

پژاک: جمهوری اسلامی آتش‌بس دو طرفه را نقض کرد

چهارشنبه, 1390-10-14 14:26
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

به دنبال درگیری هفته گذشته نیروهای حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) و ایران، پژاک اعلام کرد که جمهوری اسلامی آتش بس دو طرفه را نقض کرده است.

 
پژاک با انتشار اطلاعیهای در تارنمای رسمی خود نوشته است: "این عملیات نظامی و حمله از سوی جمهوری اسلامی در حالی روی می‌دهد كه ما از پنجم ماه سپتامبر آتش‌بس دوطرفه‌ اعلان كرده‌ایم. هرچند این آتش‌بس تاكنون از سوی حزب ما نقض نشده است؛ اما جمهوری اسلامی طی این حمله در این مورد بالعكس رفتار كرده است."
 
هفته گذشته نیروهای دولتی و پژاک در اطراف بانه باهم درگیر شدند که به گفته دو طرف در این درگیری چندین تن کشته و زخمی شدند.پژاک می گوید، در این درگیری ۹ تن از نیروهای دولتی کشته شدند و آسیبی به نیروهای آنان وارد نشده است. از سوی دیگر خبرگزاری فارس  نیز روز ششم دی ماه کشته شدن یک تن از اعضای بسیج به نام فرهاد مهدوی اهل کامیاران را تائید کرده بود. این خبرگزاری  هم‌چنین از زخمی شدن چندین تن از اعضای پژاک خبر داده بود.
 
هفته گذشته نیروهای دولتی و پژاک در اطراف بانه باهم درگیر شدند که به گفته دو طرف در این درگیری چندین تن کشته و زخمی شدند.پژاک می گوید، در این درگیری ۹ تن از نیروهای دولتی کشته شدند و آسیبی به نیروهای آنان وارد نشده است

اما پژاک در اطلاعیه خود آورده است: "تمامی ادعاهای رسانه‌های جمهوری اسلامی كه گویا چهار گریلای عضو ما (پژاك) جان خود را از دست داده‌اند، واقعیت نداشته و به‌ كلی بی‌اساس‌ است."

 
در مرداد و شهرویورماه سال جاری درگیری‌های سنگینی بین نیروهای دولتی و پژاک رویداد که به گفته دو طرف ده‌ها تن در این درگیریها کشته و زخمی شدند.پژاک، ۱۳ شهریورماه با انتشار بیانیه‌ای در تارنمای رسمی خود، اعلام کرد، که پس از "میانجی‌گری برخی از جناح‌ها و شخصیت‌‌ها" بین آن‌ها و دولت جمهوری اسلامی ایران، تصمیم به اعلام آتش‌بس گرفته است.
 
به دنبال این درگیری‌ها و اعلام آتش‌بس، سرتیپ محمدتقی اصانلو، فرمانده نیروی زمینی سپاه گفته بود: "سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از پاک‌سازی شمال غرب از گروهک‌های تروریستی ضمن استقرار بر نقاط صفر مرزی کنترل این مناطق را در اختیار گرفت."
 
بنا بر بیانیه حزب حیات آزاد کردستان این تصمیم بر مبنای "مطالبه جناح‌های میانجی‌گر" و "باور بر راهکار دموکراتیک و صلح‌جویانه" گرفته شده بود.
 
پژاک می‌گوید برای دفاع از حقوق کرد‌ها مبارزه می‌کند، اما ایران این حزب را در فهرست گروه‌های "تروریستی" قرار داده است.
 
در همین زمینه:

 

Share this
Share/Save/Bookmark

« هفته گذشته نیروهای دولتی و پژاک در اطراف بانه باهم درگیر شدند که به گفته دو طرف در این درگیری چندین تن کشته و زخمی شدند.پژاک می گوید، در این درگیری ۹ تن از نیروهای دولتی کشته شدند و آسیبی به نیروهای آنان وارد نشده است. »
این مطلبی است که خود پژاک بیان کرده و رادیو مانه هم رسم امانت داری را به جا آورده است.اگر نیروهای دمکرات ومیهن دوست انرا می نوشتند ،مطمئنان از طرف مزدوران برجسبی به انها زده می شد.
همه میدانیم که بانه در خاک ایران است و مزدوران آدمکش پژاک هم مسلحبوده اند و حورشان در خاک ایران ( به هر دلیلی ) نقض همان آتش بسی است که این خائنین وطن فروش در خدمت صهونیزم و استکبار بدان استناد میکنند.زنده باشند سپاهیان و بسیجیان و ارتشیان غیور و جان برکفی که حافظ مرزهای کشورند.پاینده ایران و مرگ نفرین بر دشمنان ایرانی باد

چرا رابطه با عراق استراتژيک است؟
http://www.resalat-news.com/Fa/?code=88649

همه خائن اند جز من و خودم(منصور پیری)
.......
برادری - کارشناس ارشد

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما