خانه | خبر | اخبارایران

ايران حقوق بشر را "نمايش مضحک" خواند

سه شنبه, 1390-09-01 08:31
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

محمدجواد لاريجانی، دبير ستاد حقوق بشر قوه قضائيه ايران گفت: "نمايش‌های بسيار مضحکی به اسم حقوق بشر در ادبيات رسمی سازمان ملل وارد شده است."

 

لاريجانی روز دوشنبه ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان ۱۳۹۰) در حاشيه نشست کميته حقوق بشر سازمان ملل که منجر به صدور قطعنامه عليه ايران شد، به خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) گفت: "اين قطعنامه مثل قطعنامه‌های مربوط به انرژی هسته‌ای و تروريسم با هدف فشار بر ايران تصويب شده و در واقع موج جديدی از تخاصماتی است که آمريکا و متحدان غربی‌اش عليه ايران به راه انداخته‌اند."

سازمان‌های بين‌المللی و قدرت‌های جهانی در يک هفته گذشته با صدور چندين قطعنامه و برقراری تحريم‌های تازه عليه ايران، فشار را بر اين کشور افزايش داده‌اند. تحريم‌های تازه عليه ايران پس از انتشار گزارش دو هفته پيش يوکيا آمانو، مديرکل آژانس بين‌المللی انرژی اتمی که ايران را به "وجود ابعاد نظامی" در برنامه اتمی‌اش متهم کرده بود، برقرار شده است.

محمدجواد لاريجانی گزارش‌های بان‌ کی مون را درباره ايران تکرار گفته‌های گروه‌های تروريستی و گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی ناميده است

به گفته لاريجانی امروز کسانی از حقوق بشر دفاع می‌کنند که "زشت‌ترين کارنامه‌ها" را در زمينه حقوق بشر دارند.

روز دوشنبه کميته سوم مجمع عمومی سازمان ملل، قطعنامه‌ای در محکوميت "نقض حقوق بشر" در ايران تصويب کرد. ۸۶ کشور به اين قطعنامه رأی مثبت، ۳۲ کشور رأی منفی و ۵۹ کشور نيز به اين قعطنامه رأی ممتنع دادند.

محمدجواد لاريجانی گزارش‌های بان‌ کی مون، دبیرکل سازمان ملل را درباره ايران تکرار گفته‌های "گروه‌های تروريستی و گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی" ناميد.

دبير ستاد حقوق بشر قوه قضائيه ايران افزود: "آقای بان کی مون نمی‌بايست گزارش خود را از دفتر کلينتون در وايت هاوس می‌گرفت. آنچه ايشان به عنوان گزارش ارائه داد عين گزارش آمريکاست."

وی گفت: "آقای بان کی مون اگر حوصله ندارد، بهتر بود گزارشی ارائه ندهد."
لاريجانی "نگرانی قوی" ايران را در خصوص "ضعف سازمان ملل" در دوره رياست بان کی مون اعلام کرد.

سازمان‌ها و انجمن‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشر، ایران را متهم می‌کنند که به "نقض گسترده و مستمر" حقوق بشر می‌پردازد اما ایران این موضع‌گيری نهادها و انجمن‌های بين‌المللی را درباره وضع حقوق بشر در اين کشور "دخالت در امور داخلی" خود می‌داند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

واقعاً امثال آقای لاریجانی که منبع دروغ و ریا و پررویی هستند، در کدامین مکتب تربیت شده اند؟!!! آیا این طبیعت کارهای سیاسی است که انسان ها را چنین می کند؟! آیا همۀ سیاستمداران چنین اند؟! یعنی به قول خود ایشان سگ زرد برادر شغال است؟! آیا طبق این استدلال ایشان که ادعای مسلمانی می کنند مثل کشورهای غربی سگ زردی برادر شغال اند؟! آنها سگ زردند، شما که ادعای مسلمانی داری چرا انقدر بی حیا و پررو و دروغگو هستید؟! چرا به هموطنان خود ظلم می کنید؟! آقای لاریجانی کی قرار است بیدار شوید؟!

جواد جون، دوست عزیز، در باره هر چیز با تو اختلاف داشته باشم، در خیلی از اصول اختلافی نیست. نه امریکای جهانخوار و نه صیهونیستهای فاشیست و نه عربهای سوسمار خور حق دخالت در امور داخلی وطنم رو ندارن. یانکی مون که از اسمش پیداست که یانکی است. احمد که خود بخود شهید هست. آمانو هم که دائم امان میخواهد. هرچی باشد ایران پاکمان باید پاک بماند. آفرین به مشربت که به همه شان اغتشاشیدی.
یانکی مون، آمانو، احمد شهید اعدام باید گردند.
پاینده ایران

قاه قاه!!!

آقای لاریجانی حتما به همین دلیل جمهوری اسلامی یک دلقک مسخره را به عنوان نماینده به سازمان ملل و شورای حقوق بشر میفرستد ؟ نه‌ بیدار شوید دلقک بازی شما اجنبی‌های اشغالگر و جنایت کار تمام شده و دوران کریم شیره ای‌ها به شیوه دربار قاجار پایان یافته است به قطع نامه جدید در باره زیر پا گزرشتن حقوق بشر توجه کنید ، حتا حکومت موطن اصلی‌ شما انگلستان امروز بانک مرکزی ر ا تحریم کرد .

@@@کاربر مهمان در تاریخ سه شنبه, 09/01/1390 - 11:54.@@@

مثل اینکه خیلی مواد ناباب بوده که نمیفهمی نتیجه این گزارش‌ها و این تحریمها یعنی چی که اینقدر زوغ کردی! شاید هم در کانادا تو ویلاهای ۳-۴ میلیون دلاری نشستید و از راه دور هیدر هیدر میکنید، یعنی هیدر مجازی!

در اینکه حقوق بشر فقط به وسیله و ابزار توجیه دخالت های امپریالیستی آمریکا تبدیل شده که هیچ شکی نیست. بعید است آدمی با کمترین بهره از عقل سلیم دور از تعصب این را نفهمیده باشد.

برادر بهمن باز هم در باره.. دخالت های امپریالیستی آمریکا ..دادسخن دادي و حرف لاريجاني عراقي که در پرونده اش بالا کشيدن صدها هکتار اراضي ملي در اطراف ورامين و..دارد تاييد کردي ؟ !!
بعید است آدمی با کمترین بهره از عقل سلیم دور از تعصب این را نفهمیده باشد.که ...اين رژيم خود امپرياليست است که ايران را غصب کرده . اعطاي دريای خزر و استخراج نفتش به روسها و اهداي بنادر و نفت و گاز جنوب به چين و قطرو... غارت اموال مردم وقتل عام و شکنجه و تبعيدو تجاوز مردم و...اثبات اين مدعا است..
اين بلايي که اينها بر سر ايران آورد ه ا ند.هيچ استعمارگري مثل انگليس بر مسمره اش مثل هندنياورد...!

ای ضد انسان. ای بی وجدان تر از سنگ. ای خونریز پول پرست: علیرضا صبوری در اثر سکته مغزی فوت کرد. فریادم را می شنوی؟ بی شرم می فهمی یا هنوز خود را به کوچه علی چپ میزنی؟ هنوز بدنبال دلیل آلزهایمر ات میگردی؟ هرگز نمی بخشم. هرگز! هرگز!
یاد زنده!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما