خانه | خبر | اخبارایران

دادگاه: آمنه بهرامی نمی‌تواند پول ديه را بگيرد

دوشنبه, 1390-08-30 09:38
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

شعبه ۷۱ دادگاه کيفری استان تهران اعلام کرده است آمنه بهرامی به دليل "بخشيدن کامل" مجيد موحد، نمی‌تواند پول ديه را دريافت کند.

 

روزنامه شرق چاپ تهران در شماره دوشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۰ نوشت: "آمنه بهرامی می‌گويد از قصاص گذشت کرده اما ديه چشمانش را می‌خواهد اما اجرای احکام می‌گويد صورت‌جلسه نشان می‌دهد او گذشت کامل کرده ‌است."

شرق می‌نويسد: "اين صورت‌جلسه مورد اعتراض آمنه قرار گرفت اما به او گفته ‌شده است ديگر نمی‌توانند کاری بکنند و اين صورت‌جلسه قطعی است. آمنه مدعی است اين رضايت او نيست و چون بينايی‌اش را از دست داده، نمی‌دانست در آن صورت‌جلسه چه نوشته ‌شده است."

بر اساس قوانین ایران، دیه در ازای آسیب‌های جسمی پرداخت می‌شود.

آمنه بهرامی در سال ۱۳۸۳ با اسيدپاشی از سوی مجيد موحد نابينا شد. مجيد موحد دليل اين اقدامش را پاسخ منفی آمنه بهرامی با پيشنهاد ازدواجش اعلام کرده است.

آمنه بهرامی اعلام کرده بود با اينکه مجيد موحد را بخشيده اما ديه ۲۰۰ ميليونی را برای پيگيری درمانش از وی می‌خواهد

موحد به تازگی از سوی شعبه ۷۱ دادگاه کيفری استان تهران از لحاظ جنبه عمومی جرم به ۱۰ سال حبس و پنج سال تبعيد محکوم شده است. وی که از سال ۱۳۸۳ در زندان است، حدود هفت سال از ۱۰ سال حبس را گذرانده است.

آمنه بهرامی در سال‌های گذشته خواهان صدور حکم قصاص چشمان مجيد موحد از سوی دادگاه بود. دادگاه نيز پس از رسيدگی به اين پرونده، حکم قصاص چشمان مجيد موحد را صادر کرد.

اما اجرای حکم قصاص "چشم در برابر چشم" چندين بار به عقب افتاد تا اينکه ۹ مرداد سال جاری دقايقی قبل از اجرای حکم ريختن اسيد به چشمان مجيد موحد، آمنه بهرامی اعلام کرد وی را می‌بخشد و به اين ترتيب اجرای حکم قصای متوقف شد.

با اين حال آمنه بهرامی گفته بود با اينکه مجيد موحد را بخشيده اما ديه ۲۰۰ ميليونی را برای پيگيری درمانش از وی می‌خواهد.

اما نورالله عزيزمحمدی، رييس شعبه ۷۱ دادگاه کيفری تهران گفته است: "هيچ ‌اعتراضی از آمنه يا وکيلش درباره حکم صادره به اين شعبه ارايه نشده ‌است و قضات بر اساس اعلام رضايتی که در پرونده وجود داد، اعلام نظر کردند."

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

بر این قانون باید تاسف خورد

درس عبرت برای نفرات بعدی که عفو نکنند.

ازاین حقوق بشری ها متنفرم. ببینید چطور این خواهرم را بدبخت کردند؟
قاه قاه!!!

اون موقع که امنه اومد توی تلویزیون ایران وشروع کرد به تعریف وتمجید از کشور اسلامی باید فکر این قوانین مسخره رو هم میکرد که الان به ضررش تموم شده

دلتنگم از این بیداد

خيلي قشنگ...
ظلم رو رواج مي دن بي برو برگشت
بچرخ تا بچرخيم

دوستان اگه فیلمی که ان زمان در بیمارستان بود رو دارند و عضو بالاترین هستند ،فیلم رو بذارند تا مسئولین که توی بالاترین چرخ میزنند ببینند و نگند آمنه کلا بخشید.چون فیلم هست و مدرکه که نگفته،من فیلم رو دیدم و اگه یادتون باشه آمنه رو توی تلوزیون آوردند و اونجا گفت که من از قصاص گذشتم ولی دیه رو میخوام.

حقته.متاسفم كه بگم لياقتت بيشتر از اين نيست.وبايد تا آخر عمر با اين بدبختي كه چه عرض كنم با اين مصيبت بسوزي و بسازي و مردم بهت بخندن.رضايت خيلي خوبه اما به كي؟؟رضايت براي قتل غير عمد مثله تصادفات رانندگي يا مثايل اينچنيني هست نه اسد پاشي.گذشت شما باعث شد كه طي همين چند ماه چندين مورد جديد از اسيد پاشي رو در خبرها داشته باشيم.وقتي من بدونم قصاصم چند سال طول ميكشه و بعد اكي اونقدر احمق هست كه خسته بشه و رضايت بده چرا فكر انتقام با اسد نيفتم؟؟؟
از ماست كه بر ماستبشين تو خونه و لام تا كام هم حرف نزن.

فقط میتونم بگم خیلی حماقت کرد و حقش بود که اینطور جوابشو دولا پهنا بذارن کف دستش

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما