خانه | خبر | اخبارایران

خاتمی: اصلاح‌طلبان با دخالت خارجی مقابله می‌کنند

دوشنبه, 1390-08-23 08:41
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

محمد خاتمی، رئيس‌جمهور پيشين ايران می‌گويد "اگر روزی و روزگاری خارجی بخواهد بيايد و (در ایران) دخالتی انجام ‏بدهد، اصلاح‌طلب و غيراصلاح‌طلب با آن مقابله خواهند کرد.‏"

 

به گزارش تارنمای محمد خاتمی، وی در جمع جوانان اصلاح‌طلب آذربايجان گفت سخنان فرماندهان نظامی و مقامات اسراييل درباره حمله به ايران "جنگ روانی و بلوف" است اما با اين حال "دارند افکار عمومی را آماده می‌کنند که اگر يک روزی خدايی نکرده ‏بخواهند يک کاری بکنند اين افکار عمومی آماده باشند.‏"

محمد خاتمی افزود: "هم در آمريکا و هم در ايران کسانی هستند که بدشان نمی‌آيد قضيه ‏به خشونت گرائيده بشود و مسأله حادتر بشود."

رئيس‌جمهور پيشين ايران ابراز اميدواری کرد تا باراک اوباما، رئيس‌جمهوری آمريکا تحت تأثير کسانی که خواهان جنگ هستند، "قرار نگيرد" و در ايران نيز "عقلای قوم" جلوی کسانی را که "نانشان در ‏بحران و خشونت و تنش است و ممکن است از حاد شدن قضيه بدشان نيايد" بگيرند.

به تازگی شماری از مقامات دولت اسرائيل از احتمال حمله نظامی اين کشور به ايران خبر داده‌اند. ايران در واکنش به اين تهديدات لفظی گفته است هرگونه حمله را بدون پاسخ نمی‌گذارد.

"برنامه اتمی و نقشه عليه ايران"
محمد خاتمی گزارش اخير آژانس بين‌المللی انرژی اتمی را که به وجود ابعاد نظامی در برنامه اتمی ايران اشاره کرده است، "نقشه‌ای عليه ايران" توصيف کرد و افزود: "سال ۲۰۰۸ آمريکا گزارش داد که از سال ۲۰۰۳ به اين طرف ايران فعاليت نظامی ‏هسته‌ای ندارد که البته من آن روز رييس‌جمهور نبودم ولی موضع گرفتم که ‏قبل از ۲۰۰۳ هم فعاليت نظامی نبوده، حالا چطور شد در سال ۲۰۱۱ يک دفعه ‏ادعا می‌کنند فعاليت‌ها جهت نظامی پيدا کرده است؟"

محمد خاتمی: هم در آمريکا و هم در ايران کسانی هستند که بدشان نمی‌آيد قضيه ‏به خشونت گرائيده بشود و مسأله حادتر بشود

به گفته وی "پيداست يک فکر بدی پشت اين قضيه است که می‌گويند فعاليت نظامی داريم، می‌‏خواهند فشار را روی ايران زيادتر بکنند البته که رفتار و مواضع و گفتار ما ممکن ‏است اثر هم داشته باشد ولی پيداست يک طرح ديگری است برای فشار. بی‌‌خود ‏می‌گويند ولی می‌گويند.‏"

يوکيا آمانو، مديرکل آژانس بين‌المللی انرژی اتمی، سه‌شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۰ در تازه‌ترين گزارش خود اعلام کرد درباره "احتمال ابعاد نظامی برنامه هسته‌ای ايران، نگرانی جدی وجود دارد."

ايران اتهامات مطرح شده در گزارش جديد آژانس را "بی‌اساس، مغرضانه و با هدف سياسی" می‌داند و می‌گويد آمانو به "ابزار" قدرت‌های اتمی تبديل شده و "صلاحيت مدريت بر آژانس را از دست داده است."

آمريکا، کشورهای اروپايی و اسرائيل، جمهوری اسلامی ايران را متهم می‌کنند که برنامه هسته‌ای خود را در راه دستيابی به سلاح اتمی به‌کار می‌گيرد اما تهران همواره اين اتهام را رد می‌کند و می‌گويد در برنامه اتمی‌اش اهداف صلح‌آميز دارد.

"انتخابات باشکوه، تضمين‌کننده امنيت ايران"
محمد خاتمی در بخش ديگری از سخنانش "آزادی زندانيان سياسی، رفع حصرها و ايجاد فضای باز سياسی" را از جمله پيش‌ شرط‌های حضور مردم در انتخابات دانست.

به گفته وی برگزاری "‏انتخابات باشکوه، بزرگ‌ترين تضمين‌کننده امنيت کشور است."

نخستين انتخابات سراسری پس از انتخابات جنجالی سال ۱۳۸۸ ايران، ۱۲ اسفند سال جاری برگزار می‌شود. در اين انتخابات نمايندگان دوره نهم مجلس ايران انتخاب می‌شوند.

خاتمی چندی پيش نيز از "آزادی زندانيان سياسی و ايجاد فضای آزاد برای احزاب، پايبندی مسئولان به قانون اساسی و برگزاری انتخاب آزاد و سالم" به‌عنوان سه شرط حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس نهم نام برده بود.

ارائه اين پيش‌شرط‌ها از سوی خاتمی با واکنش جريانات مختلف سياسی روبه‌رو شد و بسياری از فعالان سياسی جريان اصول‌گرا و روحانيون بلندپايه نظام عليه وی موضع‌گيری کردند.

احمد جنتی، دبير شورای نگهبان شرايط محمد خاتمی برای حضور اصلاح‌طلبان در مجلس را "وقاحت" توصيف کرد و گفت که اين افراد "برای هميشه بايد کنار بروند."

عباس‌علی کدخدايی، سخنگوی شورای نگهبان نيز شنبه ۲۱ آبان‌ماه گفت: "قطعاً کسانی که در فتنه حضور جدی داشتند از مواردی هستند که ما در قانون برای ورود آنان به انتخابات منع داريم."

مقام‌های جمهوری اسلامی از اعتراضات چند ماهه به نتايج انتخابات رياست جمهوری در سال ۱۳۸۸ به‌عنوان "فتنه" ياد می‌کنند.

همچنین صولت مرتضوی، رئيس ستاد انتخابات مجلس روز چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۰ به خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) گفت جبهه مشارکت ايران اسلامی، سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی و نهضت آزادی ايران از نامزدی در انتخابات مجلس منع شده‌اند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

دوستان لطفا این ایمیل و پیام مشکوک را بخوانید من هم از جای دیگری کپی کرده ام. البته آقای خاتمی در این سی و سه سال حرفهای بیهوده زیاد زده است و اینها هم نمونه ای ست از آنها. او در کنج خلوت خود به جنبش سبزی نظر دارد که در پی بر پایی یک جمهوری اسلامی است که نابتر از الان باشد، که رحمانی تر از الان باشد که خب البته همین بهترینش است، آن جمهوری اسلامی ای که خاتمی رییس جمهورش بود مارا بدینجا رساند، خاتمی و یارانش در واقع خواهان پل پیروزی خامنه ای و یارانش شدن هستاند یعنی دوباره سر کار آیند و بمب را با کلک و حقه تمام کنند و بعد از پل که گذشتند و کار ما را و جهان را برای همیشه در دست گرفتند بگویند بیلاخ!!!! و اما حالا این خبر را بخوانید..

در روزهای اخیر، مطالبی بصورت اس ام اس و یا پیامک وسیعا در ایران پخش می شود که هر آشنا به رویدادهای پیش از کودتای 28 مرداد را به یاد عملکرد شبکه "بدامن" برای آماده سازی افکار عمومی جهت کودتا می آندازد. از جمله متن زیر که در آن با یادآوری جنایاتی که سپاه و چماقداران و امنیتی ها در حق مردم کرده و میکنند، از حمله به ایران استقبال شده است. این متن برای سایت های خبری خارج از کشور نیز ارسال شده و روی برخی سایت ها و وبلاگ ها نیز بدون ارزیابی بالا منتشر شده است:
قاتل موبور؛ قاتل ریشو
اگر قرار باشد با شلیک یک سرباز بمیرم، ترجیح می‌دهم موبور باشد تا ریشو. شاید تعجب کنید که «مگر چه فرقی می‌کند؟». برای خودم دلایلی دارم. حوصله کنید.
چون بعد پدرم، مادرم، همسرم، برادر و خواهر و دوستانم فرمان به خفقان نمی‌گیرند. چون آنها فرصت می‌کنند تا با خیالی آسوده مراسم تشییع و دفنم را برگزار کنند. اصلاً هم نگران دزدیده‌ شدن جسدم نباشند.
خانواده‌ و دوستانم حتا می‌توانند مجلس ختم هم در محله‌مان بگیرند – همه بدون ترس می‌آیند. مطمئنم خانواده‌ و دوستانم می‌توانند هر هفته بدون نگرانی و دغدغه به سر مزارم بیایند.
سرباز موبور وقتی من از پای افتادم، کارت پایگاه خودشان را در جیبم نمی‌گذارد.
چون سرباز موبور که مرا هدف قرار داد به زنان کشورم در خیابان به خاطر ظاهرشان کاری ندارد. آنها را روی زمین نمی‌کشد. شوخی نیست – دست کم نصف مردم کشورم از دست آن سرباز موبور در امان هستند.
چون سرباز موبور که مرا زد، و من از این بابت از او دلخورم، به دختر و پسرهای کشورم در هر گوشه‌ی شهر گیر نمی‌دهد. حتا اگر سرووضعشان ناجور باشد. یا دست در گردن هم انداخته باشند. یا حتا بدتر از آن، با تفنگ آبپاش به هم شلیک کنند.
سرباز موبور به نویسنده و شاعر و نوازنده و خواننده و هنرپیشه و نقاش و مجسمه‌ساز و ورزشکار و ... کاری ندارد. یعنی برای این کار به او حقوق نمی‌دهند.
سرباز موبور اگر چیزی از درون خانه‌ی ما بخواهد، حتا اگر آن چیز روی پشت‌بام باشد، در خانه را می‌زند و وارد می‌شود.
سرباز موبور باید مواد فلان معاهده‌ی سرزمین‌های تحت اشعال مصوب سال فلان در ژنو یا اسلو یا بالاخره یکجائی را رعایت کند. وگرنه باید به فرمانده‌اش جواب بدهد. حتا ممکن است محاکمه شود.
سرباز موبور مهمان چند روزه و چند ساله است. بالاخره که چی؟ باید به خانه و زندگی خودش هم برسد. آن وقت دیگر نیست که پسر ۹ و دختر ۶ ساله‌ام، که ده-پانزده سال بعد ممکن است جائی باشند و سروصدائی بکنند را هم بزند.
سرباز موبور ممکن است مقداری از نفت را هم ببرد، ولی سرباز ریشو حتماً می‌برد. تازه سرباز موبور بعضی کارها را هم که من فقط بعضیشان را یادم بود و گفتم، نمی‌کند

البته گدایی کردن اندکی قدرت بعد از تو دهنی خوردن مردم از حاکمیت و کشته های بسیار،خیلی زشت و وقیحانه است

ایشون کی نماینده مردم شدن که از جانب مردم پیش شرط میگذارند؟؟

این اقدام و بیانات درست آقای خاتمی، جهت تشکیل یک جنبش اعتراضی و اپوزیسیون غیر وابسطه به اجنبی است و باید از آن تا زمانی که رهبرانش دست گدائی سیاسی به سوی امریکا و متحدین استعمار گرش دراز نکنند،از این جنبش حمایت کامل نمود و زمینه مردمسالاری را فراهم کرد.متاسفانه اقای خاتمی از شجاعت کافی برخوردار نیستند و با خصوصیات ضد دمکراتیک رقبای خود (اصولگرایان افراطی و میانه رو) هم اشنایی داشته و در زمان ریاست خود فشارها و ناملایمتیها و نا مردیهای سیاسی را هم لمس کره اند.لذا وظیفه هر فرد دمکرات است که به ایشان در مبارزات دمکراتیک یاری رسانده و مانع از فشار افراطیون و دیکتاتورها به ایشان شد و جنبش دمکراسی خواهی جدید را حمایت نمود.پاینده ایران-نابود باد استعمار گر و استثمار گر و پیروز باد جنبشهای مردم سالاری در کره زمین.جویبار نشویم از بهر دریا،سیل خروشان باشیم و با مواج سهمگین به دریا بپوندیم.اتحا و همبستگی و از خود گذشتگی سیاسی وظیفه هر انقلابی ملی و دمکرات است.در این مسیر موفقیت شما را آرزو دارم.

بابا را تو ده راه نمی دادند سراغ خانه کدخدا میگرفت.

وقتی اقای جنتی میگوید ما شما را به بازی نمیگیریم این چه فرمایشی است!؟

تو آقای خاتمی کی هستی که از طرف مردم صحبت می کنی. مردم از همه دست اندرکاران از گذشته تا کنون و در رأس همه از تو متنفرند.

آقای خاتمی راست میگویند زیرا ایشان و اصلاحطلبان و غیر اصلاح طلبان بودند که نفت شهر و زمینهای دست صدام را پس از زهر خوری پس گرفتند. آقای خاتمی مرا گیج کرده چطور رویش می آید که شلاقها را پیمان عارف بخورد زندانها و شهید شدن را دیگران آنگاه اظهار وجود و صدور احکام و جلوه گریها را ایشان بنماید. بدتر از ایشان این خارج نشینان که متولی مردم داخل ایران شده و شعار میدهند و احکام و رساله برای مصالح مردم ایران صادر میفرمایند اما کتک را داخلیها.

نمیدونم این کامنتها واقعیه یا نه. اما من که خودم مخالف جمهوری اسلامی هستم با این صحبتهای خاتمی موافقم.

به قول یکی از دوستان ملت ما سالها پیش به علت مشکلات داخلی در برابر هجوم اعراب بیگانه چنان که باید ایستادگی نکرد و همچنان تاوان این کار را پس میدهد. هیچ گاه مشکلات داخلی نباید توجیهی برای از دست دادن روحیه ملی باشد

ايران به امثال آقاي خاتمي بيش از كساني احتياج دارد كه چشم به حمايت آمريكا و كشورهاي خارجي دارند ايران را ايرانيان به همراه سياستمداران وطن پرست و شريف به سمت دموكراسي واقعي خواهند برد نه چكمه پوشان آمريكايي و بي وطن هاي مقيم آنجا ايشان به جز منافع ملي كلان ايران و سعادت ايرانيان به چيز ديگري فكر نمي كند

درود بر اين مرد شريف و تاسف از اين كامنت هاي تاسف انگيز و بي منطق

به پیام‌گذار فوق عرض کنم، من هم در وضعیت این پیام‌ها گیج‌ام. مخصوصا آنهایی که با اسم منصور پیری و در جایی دیگر کارگر از تهران میآیند. بنظر میرسید که حد اقل پیری، دیروز در قطعه پنجاه بهشت زهرا دفن شده و دیگر پیام نمی‌دهد. اما گویا نکیر و منکر در همن یک شب کلی دگرگونش کردند. قبلا به خاتمی فحش می‌داد، حالا کمی منعطف شده.

باباجان ديگر دست آقايون دزد رو شده و مردم براي رسيدن به کربلا! بچه هاشان را روي ميدان مين و زير بمباران موشکي نمي فرستند..
شهادت ارزوني خودشان که دنبال مقام و پول و خلافت و امپراطوري هستند...
هرکس خربزه ميخورد پاي لرزش هم مي نشيند........‏
انتخابات باشکوهي که امثال احمدي و نمايندگان آلوده ازش بر بيايد خواسته نيروهاي امنيتي است نه خواسته مردم که درسال 57 براي دموکراسي واقعي انقلاب کردند....

بيخودنيست ايشان آزادولي موسوي و کروبي در زندان هستند..
هشت سال فريب مردم براي ادامه حکومتغاصب آخوندي کافي نبود..؟

بله! آن زمان که صدام به ایران حمله کرد، میگفتید ما برای مکتبمان و برای نظام مقدس میجنگیم نه برای ملت و کشور. امروز هم شما برای نظام خود می جنگید که کشور را به این روز انداخته است نه برای ملت و کشور. شما برای نظام می جنگید و ما برای کشور و ملت.
آقای خاتمی کمی بیندیشید که این وضع را چه کسانی به بار آورده اند. جنگ جنگ تا پیروزی، جنگ جنگ تا رفع فتنه از عالم، جنگ جنگ تا ...، آن قدر به خواهش ها و نصیحت ها و هشدارها گوش نکردید و سیاستهای ایران بربادده و مردم کش و ویرانگر و دشمن تراشی را ادامه دادید تا کشور به این حال و روز افتاد.
فساد و جنایت بیداد میکند. زندان و شکنجه و تجاوز و سرکوب و اعدام و سانسور و ... بیداد میکند. همه باید تعریف کنند و درتایید سیاست های داهیانه رهبر فرزانه احسنت بگویند و کسی نباید شک کند که ایشان اشتباه میکنند ! همان داستان امام ! آقایان از طرف خدا برگزیده شدند و مجلس خبرگان اینها را کشف کرده تا ایران و ایرانی را به این حال و روز دچار کنند!
ترکیه را ببینید و شرم کنید. ترکیه و چین و کره جنوبی و مالزی و امارات و ... را ببینید، وضع سال 1356 آنها را با ایران مقایسه کنید و امروزشان را با امروز ایران بسنجید. ببینید آن روز آنها چه وضعی داشتند و ایران چه وضعی داشت ، امروز آنها چه وضعی دارند و ما با همه شعارهایی که دادید و همه هزینه هایی که کردید کجا هستیم . کمی هم که شده خجالت بکشید. در این سی و یک سال زیر سایه ولایت مطلقه فقیه و حکومت آخوندی و اسلامی بدبختی و فلاکت ایران و ایرانی به جایی رسید که سالهاست بقول سردار عباسی زنهای ما را هم میبرند در امارات و قطر و حتی پاکستان حراج میزنند و درامدهای افسانه ای بنیادها بی حساب و کتاب دراختیار یک نفر است و معلوم نیست به کجا میرود و بگزارش آقای رحیمی معاون کنونی رئیس جمهور و رئیس وقت دیوان محاسبات نیمی از درامدهای نفتی سالهای 86 و87 به خزانه واریز نشد و 5/18 میلیارد دلار پول و طلا گیر دولت ترکیه می افتد و دریا دریا نفت صادر میشود ( دراین پنج شش سال حدود 700 میلیارد دلار) بگزارش مستند عباس پالیزدار آیت الله ها و .... آن همه به غارت مشغولند و برای مثال اقای مصباح یزدی میلیاردها تومان بودجه و زمین و ... دراختیار دارد و با شاگردانش سفر ها به امریکا و کانادا دازد و ... ، و برادران فرومایه لاریجانی در قم و اینجا و آنجا دست به ده ها هکتار زمین ببرند و ... رفسنجانی با همه فساد و جنایتش ... ... ، و این داستان اندوهبار را پایانی نیست. شما برای چنین نظامی آن هم مقدس با هزینه ملت به کشورها و مجامع بین المللی سفر کنید و بالبخند این وضع را توجیه کنید ، اینجا و آنجا تبلیغ کنید و بچه های مردم را باروضه خوانی و تحریک احساسات برای دفاع از حکومت مقدس ورفتن به بهشت ، به جبهه بفرستید تا هزارهزار نابود شوند و خود بر سر خوان یغمای ملت بنشینید و... ،
شرم هم نمیکنید و باز هم زبان دارید. اقای خاتمی ! بیادداشته باشید که با استقبال و رای مردم آمدید و هشت سال بودید و آن همه در حکومت شما جنایت و سرکوب رخ داد، با هزینه ملت به همه جارفتید و این وضع را توجیه کردید. و سرانجام هم حکومت را به این آقایان تحویل دادید و با بدرقه اشان رفتید مشغول توجیه و تفسیر جنایتها و خیانتها شدید، در ا
آب نمک ماندید تا بموقع برای نظام مقدس بهره دهید. برا ی مقام معظم رهبری تبلیغ بفرمایید! خدا از شما ها نگذرد. ابراهیم از کرج

اباهیمخان از کرج-هموطن هرچه در باره آخوند بگویید کم گفته اید.اما هرچه به طرف استعمارگران بروید هم بیشتر خریت کرده اید.همین آقای خاتمی بد که با شعار گفتگوی فرهنگها تلاش کرد که مابین مسیحین،مسلمانان و یهودیان و دولتمداران غربی و اسلامی پل دوستی ایجاد کند و حتی خودشدراهم نزد بیل کلینتون احمق کوچک کرد و تمایل به ارتباط نشان داد.ولی بیل کلینتون به دستور صهونیستها از گفتگو با خاتمی سر باز زد.امریکا حتی در زمان خاتمی دست از فتنه گری و تحریم بر نداشت.خب شما که دی ها را می فهمید،بهتر نیست که علل بدیها را هم بفهمید.خاتمی زحمت خود را برای ایران و ایرانی کشیده است و اکنون بهترین کاری که میتواند برای خود و مردم انجام دهد ان است که در مقام رهبری جنبش اعتراضی غیر وابسته به احزاب ایسمی غیر دمکرات و استعمار گران انجام وظیفه کرده و جامعه را یک پله به مردمسالاری نزدیکتر کند.
در جواب ان فرد معترض کمسواد تر از خودم هم باید بگویم اگر اقای خاتمی باز هم خود را الت دست رفسنجانی کند و بخواهد به صورت نا خواسته پای اجنبی را به کشور و سیاست داخلی باز کند،بنده با ایشان مخالفت کرده و ایشان را حتما اینبار مزدور خواهم نامید.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما