خانه | خبر | اخبارایران

هشدار روشنفکران و نويسندگان ايرانی: دموکراسی از دهانه توپ در نمی‌آيد

سه شنبه, 1390-08-17 07:17
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

۱۲۱ روشنفکر، نويسنده و روزنامه‌نگار ايرانی طی نامه‌ای در خصوص احتمال حمله نظامی به ايران هشدار دادند: "کمک‌های بشردوستانه و دموکراسی از دهانه‌ توپ در نمی‌آيد."

 

در هفته‌های اخير مقامات اسراييلی و چند کشور دیگر از احتمال حمله نظامی به ايران خبر داده‌اند.

در اين نامه آمده است: "ما امضاکنندگان اين نامه از سر مسووليت انسانی اعلام می‌کنيم کمک‌های بشردوستانه و را موشک‌های هدايت شده ارمغان نمی‌آورد، کمک‌های بشردوستانه و دموکراسی از شکم هواپيمای بمب‌افکن بر سر مردم فرو نمی‌ريزد،کمک‌های بشردوستانه و دموکراسی را طياره‌های بدون سرنشين کنترل از راه دور شليک نمی‌کند."

امضاکنندگان این نامه افزوده‌اند: "در هفته‌های اخير امواج نگران کننده‌ای از چند سو برخاسته و تهديد ايران به حمله نظامی باز در دستور کار قرار گرفته و بعضی مقامات دولت آمريکا، اسرائيل، انگلستان، بعضی دول ديگر، و حتی شماری از مخالفان حکومت ايران در تأييد چنان تهاجمی سخنان فاقد دقت و دور از تدبير ابراز کرده‌اند."

امضاکنندگان اين نامه تأکيد کرده‌اند با تهاجم نظامی به ايران با هر "مستمسکی" مخالف هستند.

امضاکنندگان این نامه از حکومت جمهوری اسلامی خواسته‌اند تا برای "رفع ابهام" از برنامه هسته‌ای کشور با آژانس انرژی اتمی و ناظران بين‌المللی همراهی کند تا دليلی برای تهديد به جنگ و ويرانی باقی نماند

در این نامه آمده است: "تحولات مهم و دوران‌ساز موسوم به بهار عرب به‌ويژه سرانجام عبرت آموز ديکتاتور ليبی و نظام تبعيض‌محور او که با مداخله مستقيم و عمليات نظامی ناتو محقق گشت، اينک کسانی را بدين طمع انداخته است تا رهايی ايران از دست نظام ستمگر فقيه‌سالار را در اجرای سناريويی مشابه بجويند. چنين سخنان و اقدامات نامسئولانه‌ای خطر عظيمی را متوجه ملت و مملکت ايران می سازد و مايه نگرانی ماست."

اين نامه افزوده است: "خيرخواهان مردم، از جمله حاملان و حاميان راستين دموکراسی برای ايران، خواه امروز درون مرزهای جغرافيايی کشور باشند خواه بيرون از آن، همصدا و همدرد با همه مردمند و هرگز رضايت نمی‌دهند به حمله‌ نظامی به ايران، به کشتن هزاران تن از آحاد ملت و به تخريب زيرساخت‌هايی که در طی چندين نسل گام به گام با تحمل هزينه‌های گزاف ايجاد شده است."

این گروه از روشنفکران، نویسندگان و روزنامه‌نگاران اعلام کرده‌‌اند: "با پرهيز از افتادن به دام دوگانه‌ مغلطه آميز «يا رژيم ولايت فقيه يا خاورميانه جديد»، از همگان می‌خواهيم تا در اين برهه سرنوشت‌ساز هم نسبت به سرکوب‌گری رژيم و هم نسبت به خطر تهاجم نظامی بيگانگان هشيار باشند و هشدار دهند."
امضاکنندگان این نامه از حکومت جمهوری اسلامی خواسته‌اند تا برای "رفع ابهام" از برنامه هسته‌ای کشور با آژانس انرژی اتمی و ناظران بين‌المللی همراهی کند "تا دليلی برای تهديد به جنگ و ويرانی باقی نماند."

این نامه از مدافعان آزادی خواسته تا هم "فساد دستگاه ولایت فقیه" را افشا کنند و هم "نتایج ویرانگرا نظامی‌گری جهانی را."

امضاکنندگان نامه:

يرواند آبراهاميان، شجاع آذری، سيروس آرين پور، داريوش آشوری، حميد احمدی،رضا افشاری، مهران اديب، ابوالفضل اردوخانی، زينت اسماعيل زاده، رضا اغنمی، محمد جواد اکبرين، بابک امير خسروی، نوشابه اميری،ابراهيم خليفه سلطانی، فريبا امينی، محمد امينی، مهدی امينی ، عبدالعلی بازرگان، گلبرگ باشی، منيره برادران، محمد برقعی ، نسرين بصيری، رضا بورقانی، بهروز بيات، فرزانه بذرپور،حميد بهشتی،کورش پارسا، سياوش پارسانژاد، شهرنوش پارسی پور، اکرم پدرام نيا،علی پرسان، امير پيشداد، شهرام تهرانی، اسدالله تيورچی، محمد جلالی، رامين جهانبگلو، بهرام چوبينه،رضا حاجی، هوشنگ حسن ياری، فاطمه حقيقت جو، حميد حميدی،محسن حيدريان، مهدی خانبابا تهرانی، حميد دباشی، مهرداد درويش پور، پرويز دستمالچی، مهران راد، مصطفی رخ صفت، محسن رضوانی،علی رضايی، سعيد رهنما، محمد رهبر، مينا زند، ماندانا زنديان، حميد زنگنه، حميد سالک، بهروز ستوده، فرج سرکوهی، محمد سهيمی، جلال سرفراز، علی شاکری، احمد شاکری، معصومه شفيعی، پرويز شوکت، محمد صابر، شهلا صالح پور، احمد صدری، محمود صدری، فرهاد صوفی، اشکبوس طالبی، رضا عليجانی، نورالدين غروی، رضا فانی يزدی، حسين فروزين، پرستو فروهر، منصور فرهنگ، پويان فخرايی، کامبيز قائم مقام، محسن قائم مقام، حسين قاضيان، فيروز قريشی، مصطفی قهرمانی، سام قندچی، مرتضی کاظميان، عبدی کلانتری، مهرانگيز کار، عزيز کراملو، علی کشتگر، حسين کمالی، حميد کوثری، آزاده‌ی کيان، تقی کيميايی اسدی، مهدی گرامی، ايرج گرگين، اکبر گنجی، رضا گوهرزاد، عبدالکريم لاهيجی، بهمن مبشری، مليحه محمدی، مرتضی محيط، فرخنده مدرسی، عباس معروفی، رضا معينی، حسن مکارمی، علی اکبر مهدی، هايده مغيثی، محمد علی مهرآسا، همايون مهمنش، زيبا مير حسينی، ياسر ميردامادی، رضا نافعی، شيرين نشاط، اصغر نصرتی، مهدی نوربخش، محمد رضا نيکفر، بهمن نيرومند، سهيلا وحدتی، پروين وفايی، نادر هاشمی، عطا هودشتيان، حسين هوشمند، يوسف يزدی.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

تمامی این روشنفکرانی که در بالا اسمشان آمده است بلااستثنا خود مسئول این وضع کنونی ایران هستند. اگر این شوینیست های فارس از حقوق دیگر ملت های ایران دفاع می کردند آنها هم به دفاع از جنبش سبز بر می خواستند و ر÷یم خون و جنون را سرنگون می کردند که آن وقت دیگر احتیاجی به مداخله نیروهای خارجی نمی بود. اب از اب گذشته است و تاثیر صد ها هزار بیانیه اینچنینی به مانند تاثیر پر زدن یه پروانه در کو ه های هیمالیااست. اضطراب این روشنفکران-- بخوان شوینیست های فارس تاریک اندیش-- نه بخاطر دفاع ازمنافع تمامی مردم ایران بلکه بخاطر وحشت از فروپاشی شوینیزم فارس است. این تاریک اندیشان 50 سال از رشد تاریخ عقب مانده اند و نمی دانند که تاریخ مصرف شوینیزم فارس به پایان رسیده و باید دفن شود. آمریکا برای به خاک سپاری این لاشه مرده به ایران می اید . این بیانیه ها نشان از فشار وجدانی است که نا خود آگانه وارد بخش آگاه شان می شود و آنها را اذیت می کند و برای فرار از اینهمه فشار وجدان مجبورند که اینگونه بیانیه های بی بخار را منتشر کنند.

ضمن عرض سلام اینجانب منصور پیر خانقاه نیز با امضاء کنندگان فوق اعلام همبستگی میکنم و از این اقدام درست شخصیتهای سیاسی تشکر کرده و استدعا دارم در این شرایط حساس احساس مسئولیت بیشتری نسبت به سرنوشت ایران و ایرانی بنمائید و از هر گونه تفرقه خود داری کنید.خانمها و آقایان محترم فوق شخصا میدانند که دادن صرفا یک بیانه و اعلام مخالفت با جنگطلبیهای دّل متخاصم کافی نیست و باید اقدامات عملی از طرف سیاسیون محترم فوق نیز صورت پذیرد.پیشنهاد من این است که تظاهراتی در مقابل سفارت کشورهای جنگ طلب چون آمریکا،انگلستان و سفارت دولت ادم کش صهیونیستی بر پا گردد و انزجار و مخالفت با اهداف ضد بشری انان اعلام شود.جهت رفع سوء تفاهم نیز می توان تظاهراتی در مقابل سفارت ایران برگزار کرد و از مسئولین ایران هم شفاف سازی در برنامه اتمی را خواهان شد.کشیدن پای دولت روسیه که یک طرف قرارداد نیروگاه اتمی ایران است به عنوان میانجی هم کمک زیادی به رفع ابهامت می نماید.موفق و متحد باشید.المان موخه ٢٠١١/١١/٠٨ منصور پیرخانقاه

از همه این امضاء کنندگان اگر بخواهیم که بدون تفرقه تا سرکوچه بروند و برگردند به جای 121 مسیر 1210 مسیر مختلف رو انتخاب می کنند چه برسه به یک مسیر واحد!!!!!!!!!!!!!!

من نمی فهمم مگه سناریویی مشابه لیبی اونم با وضعیت فعلی جمهوری اسلامی که هدف اصلیش حفظ نظام به هر قیمته، چه مشکلی داره؟ الان دیگه کم کم برام واضحه برای چی ما ایرانیها به جایی نرسیدیم. ماها ترسوییم. هیچ کاری نمکنیم، نمی ذاریم هم بقیه کمک کنن!

همچون 50 سال گذشته، روشنفکران محافظه کارِ سانتیمانتال، ایران را به قعر انحطاط راهنمایی می کنند و امکان تنها راه تغییر را صد خواهند کرد...گویا موشک های هدایت شونده و بمب های هواپیماهای جنگی به صورتی بی هدف و کتره ای مردم غیرنظامی را هدف خواهند گرفت...گویا نه هدف نظامی ای در ایران وجود دارد و نه مراکز استراتژیکی که حمله نظامی متوجه آنها باشد...به همین خیال خام باشید که با شاخه گل و بوسه تغییر حاصل شود

بنشينيد تا صبح دولتتان بدمد، انشالله در 100 يا 150 سال ديگر، بعد از كشته شدن ميليون ها انسان بي گناه بدست ج.ا و تباه شدن چندين نسل آنوقت دمكراسي در ايران مححق خواهد شد. نكند يك وقتي فكر كمك از دول غربي بكنيد همه آنها چشم طمع به آب و خاك و ناموس ايران دارند و فقط آقايان گنجي و دباشي درست مي گويند، آقايان گنجي و دباشي در نيويورك تشريف دارند از محبت هوا خوب و امكانات آمريكا جهان خوار بهرمند اند، چه مي دانند در ايران مردم چه مي كشند اگر راست مي گوييد خط مقدم مبارزه سايبريتان را بياويد يكي از كشورهاي نزديك ايران مثلا عراق..

آقايان روشنفكر مردم زير بار فقر، گراني، بي كاري، اعتياد، فساد دارند له مي شوند. اين جوانان آرزوي مرگ دارند هر روز، نه كودكي كردن نه جواني نه كار دارند نه خانه نه زندگي... هر روزشان جهنمه در اين جهنم دره ايران.. اگر ما هم در خارج از ايران بوديم حتماً چنين بيانه اي را امضاء مي كرديم. كار خوب درآمد خوب .. او ضاع و احوال عالي..

مطمناً بعد از خلاصي از شر اين حكومت البته در آينده 150 ساله ديگر همه شما اگر زنده بوديد مدعي خواهيد بود.. بزاريد بزنن ما را راحت كنن از اين مرگ زره زره. مرگ يك بار شيون يك بار همان قدر كه در ايران از دست اين حكومت خسته ايم از دست شما باصطلاح اپوزسيون خسته تريم

روشنفکران عزیز از درایت شما سپاسگزارم

می دانستم وجدانتان هرگز رضایت نخواهد داد به سرنوشت سران طالبان، صدام و قذافی دچار شوم. امید است قلب مقدس حضرت ولی عصر ارواحنا فداه و روح مطهر شهیدان و امام بزرگوار از همه‌ی ما خشنود گردد.

معلوم نیست چطور می شود که این نامه فقط با امضای چندین ده نفر انتشار می یابد. در حالی که ملیونها ایرانی در سراسر جهان صاحب قلم و دواتند. این شرمآور است.

برای خفه کردن دیکتاتوری ها توپ لازم است.

بابا این «روشنفکران ایرانی» هم دیگه دارن حوصله منو سر میبرن. کمک های انسان دوستانه کدومه؟ شما چه جوری روشنفکر شدین؟! روزنامه میخونین؟! طرف نگران امنیت خودشه دموکراسی کیلویی چنده؟!

از زیر کرسی شعار دادن و بیانیه صادر کردن که کار سختی نیست. این سی و اندی سال که رژیم را دیده ایم و سنجیده ایم چه تغییر روشی در ان ایجاد شده که حالا با این بیانیه بدون پشتوانه عقب نشینی کند و به راه رست بیاید؟ ایا خود اقایان و خانمهای امضاء کنند حاضرند در ایران زندگی کنند و اگر میکنند از محیط اجتماعی-سیاسی-اقتصادی ایران راضیند؟

به قول همان اقای صالحی گمرگ یکبار و شیون هم یکبار". هتاسفانه با همین مماشات و کوتاه امدن در برابر ظلم رژیم آخوندی هی ان را پررو تر و وقیحتر کردیم. حالا اگر اجازه بدهید این رزیم را بیرون کنیم و بعد به سراغ دموکراسی میرویم. شاید بهتر باشد اقایان روشنفکران با هم بنیشینند و قانون اساسی حکومت بعدی را بنویسند و یروبمهای انرا بسنجند تا بعد از این حکومت ناخلف دوباره گرفتار استبداد نشویم.
تا این رژیم بر سر کار است هیچ امیدی به بهبودی بیمار نیست. جامعه ایران از برکت این رزیم به انحطاط اخلاقی، سیاسی، اقتصادی و و و کشیده شده است و تنها راه نجاتش از میان برداشتن همین رزیم به اصطلاح اسلامی است که نه جمهوری است و نه اسلامی. هیچ امیدی به بهبود رفتار رژیم شیرخشت و اب گیپو وجود ندارد.

همان امثال افرادی همانند mansour piry khanghah باید از این بیانیه دفاع کنند. و بخواهند مقابل سفارتخانه ها تظاهرات بشه البته اگر تسخیری هم صورت گرفت بد نیست, حس ضد آمریکایی هم می گیریم خیلی خوب می شه. جالب اکثر آقایان از چپ های شبه توده ای سابق هستند. همانهایی که باعث بد بختی مردم ایران شدند

روشنفکر؟ کی گفته اینا روشنفکر اند باور کنید اکثر مردم ایران اسم اینها رو نشنیدند ،دور نشستن میگن جفتش کن ، می دونید روشنفکر به کسای مثل امیرکبیر ، مصدق ، شریعتی ، گاندی ،... می گویند که توانستند یک ملت رو دگرون کنند نه اینا که فقط زیر نامه امضا میکنند.

سپاس از همه ی میهن دوستان و میهن پرستان،
مردم سالاری و جدایی دین از دولت، نه خریدنی است و نه از جنگ و ویرانی بدست می آید باید از آگاهیها، باورها و اندیشه های مردم ما برخیزد.
پیشنهاد میکنم همگی کتاب " جامعه شناسی نخبه کشی از جناب والا( علی رضاقلی" را چند بار بخوانیم ، بیندیشیم و رفتارهای فردی و اجتمایی خود را بهبود بخشیم. به امید اآن روز

هربار كه رژيم اسلامى به خطر ميفتد، ماشين امضا جمع كنى به اصطلاح روشنفكران ايرانى راه ميفتد! امروزه ميتوان كارنامه يك يك اين روشنفكران را عليه رژيم اسلامى از طريق گوگل بررسى كرد٠ خواهيد ديد كه بسيارى از آنها اگر چيزى نوشته باشند، خواهان سرنگونى اين نظام اهريمنى نشده اند! حقير وقت زيادى گذاشتم تا ببينم اين روشنفكران براساس كدامين خلاقيت ها هود را بدين نام مى نامند. باور كنيد كه به شدت جا خوردم! به جز معدودى، از باقى آنها هيچ اثرى، به هيچ زبانى يافت مى نشود!! امضاى چند تن از آنها هم پاى بيانيه اى بود كه به وزارت خارجه امريكا توصيه ميكرد نام يك سازمان سياسى ايرانى را در ليست تروريستى محفوظ دارد تا جمهورى اسلامى آنان را به دست مالكى در عراق قتل عام كند!! افسوس كه نام يكى دو نفر از ايرانيان خوشنام نيز در پاى اين بيانيه ديده ميشود! اين را هم بگويم كه بنده نيز مخالف جنگ هستم. ولى اين را هم ميدانم كه اين رژيم توتاليتر، جز زبان زور چيزى نمى فهمد، و براى من، از هركسى بيگانه تر، همين زباله هاى حاكم بر ايران اند. 

من در شرایط فعلی با بمباران حتی فقط پادگانهای هسته ای رژیم ضد ایرانی موافق نیستم. در این شرایط بهترین راه کمک به ملت ایران و بویژه به آزادیخواهانی است که خواهان برچیده شده نظام ضد بشری و ضد ایرانی حاکم هستند، می باشد. برنامه شورای ملی مقاومت ایران آینده ای سکولار، دمکراتیک و عاری از تسلیحات هسته ای و جامعه ای پیشرو و برابر را رقم میزند که بایستی توسط جهان متمدن مورد حمایت واقع گردد.
البته در صورتی که ملت ایران و سازمانهای آزادیخواه ایران نتوانند بزودی رژیم را با دمکراسی و آزادی جایگزین کنند و ثابت شود که رژیم فاصله ای با ساختن بمب اتمی ندارد، بمباران تمامی پادگانهای هسته ای و مراکز پاسداران جنایتکار و ضد ایرانی و مقرهای سران رژیم وحشی ها را تنها راه خلاصی از کابوس یک رژِیم ضد بشری تروریستی مجهز به سلاح هسته ای می دانم.

من با پیشنهاد آقای منصور پیری خانقاه موافقم. اگر آدرس و شماره تلفنی بگذارند، تماس میگیرم و با ایشان در مقابل سفارت خانه ها تظاهرات میکنم.

لازم نیست حتما روشنفکر بود تا ابعاد فاجعه یک جنک را از قبل دید. هرچند تفاوت در شرایط زیستی فراریان از ستم 33 ساله جمهوری اسلامی با انسان‌های داخل ایران زیاد است. هرچند کرد و ترک و بلوچ و ترکمن و سنی و بهایی و همجنس‌گرا در این سال‌های سیاه جنگی نهفته را با تمام وجود تجربه کردند. هرچند نیمی از جامعه، تنها برده جنسی قلمداد شدند. هر چند جمهوری اسلامی بیش از 70 میلیون را روزانه در زندان فقر و تحقیر انسانیت می‌شکند؛ بمب و سایر سلاح‌ها که کورانه فروریزند، خانه فقیرانه را آباد نمی‌کنند، کودک خیابانی را سرپناه نخواهند بود، رودخانه‌ای پرآب نمی‌کنند، تبعیض جنسیتی و تضادهای قومی مذهبی سیاه را پایا نمی‌دهند. سانیروفیوژی را بدون تاثیرات رادیواکتیو نمی‌روبند و ارگان مدنیت بنا نمی‌کنند. نیت غرب هرچه باشد؛ سلاح جنگی دسته‌گلی نیست که به هیچ کودک و زن و مرد ایرانی، چه چون مورد عریان داخل کشوری و چه فراری از کشور اهدا شود.
خامنه‌ای و سایر سران مسلح و غیرمسلح جمهوری اسلامی چشم خود را به انسانیت بسته‌اند و یا با چشم باز آنرا نمی‌بینند. چشم انسانی (روشنفکر و غیر روشنفکر) اما با پذیرایی مرگ و تخریب آنی سرکوب‌شدگان 33 ساله و آلوده‌شدن به رادیو‌اکتیو را پایانی دردناک برزندگی سراسر نکبت بار هم‌میهنان خواهد دید.
در شرایط اضطرار هر انسانی به نزدیک‌ترین وسیله برای رهایی از رنج میاندیشد تا بدان چنگ زند، اما وسیله خودکشی و بهمراهش مردمکشی را همان به که مردمکشان جمهوری اسلامی برگزینند.
بعنوان یک مخاطب پیام با شما همگام‌ام

بهکاربر محترمی که دوست دارند آدرس و شماه تلفن مرا بدانند و با من تماس بگیرند و با من به تضاهرات بروند عرض میکینم:هموطن شما که شهامت نوشتن آدرس و تلفن و نام خود را ندارید،مطمئنا شهامت تضاهرات علیه هیچ کس را هم نخواهید داشت.شما حتی شهامت اعلام همبستگی با امضا کنندگان را، حتی بدون نام ندارید.برای شما و تمام هموطنان خود که چون شما ادعای مبارز بودن،انقلابی بودن،مدافع حقوق انسانی بودن و دمکرات بودن را دارند،متاسفم.
به دوست مجاهدی که نوشته است اعلامیه دهندگان هرگز علیه ج.ا.ا بیانیه ای نداده و یا فعالیتی نداشته اند هم باید بگویم که شما هیچ یک از اقایان را نمی شناسید و فقط عادت کره اید مضخرف بگویید و هرفردی که منافع ملی را بر اهداف شخصی و حزبی و سازمانی اش ترجیح داد،به او همچون مسئوین ج.ا.ا. وصله بچسبانید و هر شخص و شخصیت سیاسی که مطلب درستی را گفت که در جهت منافع اربابان استعمارگر شما نبود،او و شخصیتش سیاسی اش را زیر سؤال ببرید.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما