خانه | خبر | اخبارایران

دودستگی اسرائیلی‌ها بر سر مسألە حملە نظامی بە ایران

پنجشنبه, 1390-08-12 20:23
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

برپایە یک نظرسنجی ٤١ درصد اسرائیلی‌ها موافق حملە بە ایران و ٣٩ درصد مخالف این اقدام‌اند. ٢٠ درصد از جامعه آماری این سنجش نظری ندادەاند.

به گزارش روزنامه فرانسوی لیبراسیون، این نظرسنجی کە نتیجه آن امروز پنج‌شنبە، سوم نوامبر، انتشار یافتە است نشان می‌دهد که اسرائیلی‌ها بر سر حملە بە تأسیسات اتمی ایران بە شیوەای یکسان بر سر موافقت و مخالفت دچار دودستگی شدەاند.

٥٢ درصد پرسش‌شوندگان گفتەاند کە بە بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر و وزیر دفاع، اهود باراک، اعتماد دارند. این دو، در مورد پروندە اتمی ایران، بە سختی موافق حملە نظامی بە آن کشور هستند.

این نظرسنجی از طرف مؤسسە دیالوگ بە نمایندگی از روزنامە هاآرتص صورت گرفتە است. ٤٩٥ نفر از میان اسرائیلیان در این نظرسنجی شرکت کردە و میانگین خطا چهار و شش دهم درصد است.

از چند روز پیش رسانەهای اسرائیلی گزارش‌هایی را مبنی بر بحث و مناظرە میان نتانیاهو، باراک و وزیر امور خارجە، لیبرمن، طرفدار "حملە نظامی" علیە ایران و بقیە کابینە، از جملە رؤسای سازمان‌های امنیتی کە طرفدار تحریم‌های اقتصادی، به‌منظور فشار بر تهران هستند را بازتاب می‌دهند

از چند روز پیش رسانەهای اسرائیلی گزارش‌هایی را مبنی بر بحث و مناظرە میان نتانیاهو، باراک و وزیر امور خارجە، لیبرمن، طرفدار "حملە نظامی" علیە ایران و بقیە کابینە، از جملە رؤسای سازمان‌های امنیتی کە طرفدار تحریم‌های اقتصادی، به‌منظور فشار بر تهران هستند را بازتاب می‌دهند.

در این زمینە، وزارت دفاع روز چهارشنبە اعلام کرد کە اسرائیل با موفقیت یک سیستم نیروی حرکتی را آزمایش کردە است؛ چیزی کە رسانەها آن را یک موشک بالستیک نام نهادەاند.

روزنامه بريتانيايی گاردين نيز امروز نوشت ايالات متحده و بريتانيا در تدارک حمله موشکی پيشگيرانه به تأسيسات هسته‌ای ايران هستند.

به نوشته گاردين، وزارت دفاع بريتانيا همراه با ايالات متحده نقشه‌هايی را برای مداخله و عمليات نظامی عليه ايران تدارک ديده‌اند.

برپايه اين طرح آن‌ها می‌خواهند با حمله هوايی تأسيسات هسته‌ای ايران را مورد هدف قرار دهند و ناوهای جنگی خود را در منطقه مستقر سازند.

در اين طرح از عمليات زمينی استفاده نخواهد شد.

به گفته گاردين، در صورت موافقت با عمليات نظامی عليه تأسيسات هسته‌ای ايران، اين حمله احتمالأ بهار آينده اجرا خواهد شد.

پيش از اين روزنامه فيگارو، چاپ فرانسه اعلام کرده بود گزارش آژانس بين‌المللی انرژی اتمی در مورد فعاليت‌های هسته‌ای ايران که قرار است هفته آينده در نشست وين شورای حکام در روز ۱۷ نوامبر ارائه شود؛ شديدترين و مهم‌ترين گزارش عليه ايران است.

تارنمای روزنامه فيگارو شامگاه پنج‌شنبه ۲۱ مهرماه (۱۳ اکتبر) نوشت آژانس بين‌المللی انرژی اتمی در گزارش تازه خود اعلام کرده که ايران در حال ساخت بمب هسته‌ای است.

ايران همواره اين اتهامات را رد می‌کند و می‌گويد فعاليت‌های هسته‌ای اين کشور صلح‌آميز است. موضوعی که کشورهای غربی به آن اعتقادی ندارند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ترسیدم!

حمله ی اسراییل به ایران می تونه بزرگترین ضربه رو به جنبش دمکراسی خواهی مردم وارد کنه.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما