خانه | خبر | اخبارایران

اجرای هفدهمین حکم اعدام در شهریور ماه

یکشنبه, 1390-06-20 15:41
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
با به دار آویختن یک مرد در مشکین شهر استان اردبیل، آمار اعدام‌شدگان در شهریور ماه جاری در ایران به هفده نفر رسید. 
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان اردبیل، صبح امروز، یکشنبه ۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۰ یک مرد به اتهام «قاچاق مواد مخدر» در زندان مشکین شهر اعدام شد. 
 
بنابه این گزارش محکوم به اعدام که از وی با عنوان «قاچاقچی دانه‌درشت موادمخدر» یاد شده در هنگام حمل ۴۹۸ گرم هروئین در پارس‌آباد دستگیر شده بود. 
 
روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان اردبیل می‌گوید که حکم اعدام این مرد پس از «سیر مراحل قانونی پرونده‌ «اجرا شده است. 
 
  سه نفر از اعدام‌شدگان به لواط محکوم شده بودند، اتهام دو نفر دیگر «تجاوز به عنف و سرقت» اعلام شده و سایر اعدام‌شدگان شهریور ماه جاری به اتهام «موارد مربوط به مواد مخدر» به دار آویخته شده‌اند
 
روز گذشته نیز دو مرد به اتهام «قاچاق مواد مخدر» در زندان شهر ساری اعدام شدند. در یک ماه جاری دست‌کم ۱۷ نفر در شهرهای ارومیه، کرمان، قزوین، اهواز، ساری و اردبیل به دار آویخته شده‌اند. سه نفر از این افراد به لواط، رابطه جنسی دو مرد با یکدیگر محکوم شده بودند و اتهام دو نفر دیگر «تجاوز به عنف و سرقت» اعلام شده است. سایر اعدام‌شدگان شهریور ماه جاری به اتهام «موارد مربوط به مواد مخدر» به دار آویخته شده‌اند. 
 
چهار مورد از این اعدام‌ها که گفته می‌شود در ارومیه و قزوین اجرا شده، هنوز از سوی مقامات رسمی جمهوری اسلامی ایران تایید نشده است. 
 
بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی سازمان عفو بین‌الملل ایران در چند سال اخیر همواره بالا‌ترین اعدام‌ها را پس از کشور چین داشته است. 
 
کمپین بین‌المللی حقوق بشر برای ایران می‌گوید که ایران در سه سال اخیر «صد‌ها زندانی» را در زندان وکیل‌آباد مشهد اعدام کرده است. این کمپین در تیرماه جاری نیز گزارشی از اعدام «پنهانی» ۲۵ نفر در زندان قزل‌حصار کرج منتشر کرد. اغلب این زندانیان به اتهام «موارد مربوط به مواد مخدر» اعدام شده‌اند. 
 

سازمان حقوق بشر ایران، آمار اعدام‌های ایران در سال۲۰۱۰ را ۵۴۶ مورد اعلام کرده است. 

 

در همین زمینه:

اعدام دو مرد در زندان ساری

گزارش سالانه اعدام در سال میلادی ۲۰۱۰

اعدام «پنهانی» ۲۵ نفر در زندان قزلحصار کرج

 

Share this
Share/Save/Bookmark

دزدان ميلياردي و مافياي ترافيک مواد مخدرو سيگار در پناه و پست و مقام هستند و براي ايجاد ترس در مردم جرثقيل ها را در گوشه و کنار مملکت براي اعدام راه انداخته اند...!!

این بهای امنیت اروپا است که مردم ایران دارند می پردازند. بیشتر اعدامی ها قاچاقچی مواد مخدر هستند که برای حفظ سلامت اروپا اعدام می شوند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما