خانه | خبر | اخبارایران

معاون حقوقی احمدی‌نژاد: اظهارات منصور ارضی پی‌گيری قضايی می‌شود

چهارشنبه, 1390-06-02 15:36
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

فاطمه بداغی از درخواست رسيدگی قضايی در مورد اظهارات منصور ارضی عليه مشايی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، فاطمه بداغی، معاون حقوقی محمود احمدی‌نژاد، رئيس جمهوری ايران، امروز چهارشنبه دوم شهريور در حاشيه جلسه هیأت دولت در مورد سخنان اخير منصور ارضی درباره اسفنديار رحيم مشايی، گفت: «در اين ارتباط درخواست رسيدگی قضايی می‌کنيم.»

روزنامه اعتماد چاپ تهران، يکشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۰ خبر داد که منصور ارضی از مداحان مذهبی گفته است هر کس اسفنديار رحيم‌مشايی، رئيس دفتر رئيس‌جمهور ايران را به قتل برساند، به او پول خواهد داد.

ارضی گفت: «اين‌ها (مشايی و همفکرانش) دارند برای دو سال ديگر برای رياست‌جمهوری کار می‌کنند تا رأی اراذل و اوباش را جمع کنند و اين آرزو را به گور می‌برند.»

اين مداح مذهبی در مورد مشايی افزود: «فعلاً قايمش کردن، بچه‌ها پيداش کنن می‌کشنش. فعلاً اين يهودی امت در هزاران حصار قرار گرفته، گفتم هر کی بکشتش پولشو من می‌دم، خدا شاهده نه اينکه حالا مثلاً بگم... چون اينا خطرناکن، اينا بيان روی کار نمی‌دونی با دين جوونا چه کار می‌کنن...»

فاطمه بداغی در ادامه سخنان خود افزود دستورات آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران در مورد ممنوعيت هتک حرمت و هتاکی بايد حفظ شود.

فاطمه بداغی: هر شخص حقيقی و حقوقی ممنوعيت هتک حرمت و هتاکی زير پا بگذارد، درخواست رسيدگی قضايی می‌کنيم

بداغی ادامه داد: «هر شخص حقيقی و حقوقی اين موضوع را مخدوش کند و زير پا بگذارد، کار او را در راستای نقض فرامين مقام معظم رهبری می‌دانيم و درخواست رسيدگی قضايی می‌کنيم.»

روز گذشته يکم شهريور علی‌اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای محموداحمدی‌نژاد نيز در اين رابطه به روزنامه اعتماد گفت اگر دادستان تهران در برابر تهديدکنندگان دولت واکنشی نشان ندهد، به معنای اين است که به آن‌ها «چراغ سبز» نشان داده تا «امور خلاف قانون‌شان را پی‌گيری کنند.»

جوانفکر با تأکيد بر اين‌که واکنش به اين سخنان «وظيفه دولت نيست» بلکه دادستان بايد به آن رسيدگی کند، افزود: «دولت در اين ماجرا بايد منتظر واکنش دستگاه قضا باشد، چرا که با طرح اظهارات آقای ارضی و تهديد مسئولان به قتل، قطعاً احساسات مردم جريحه‌دار شده است پس فعلاً بايد منتظر واکنش دادستان تهران به‌عنوان نماينده مدعی‌العموم به اين قضايا باشيم.»

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، سه روز پيش گفته بود مشايی می‌تواند از اين مداح شکايت کند اما جوانفکر گفت دولت معتقد است که دادستان تهران نماينده مدعی‌العموم است و بايد رسيدگی کند.

يک بار پيش از اين در فروردين‌ماه سال جاری دفتر رياست جمهوری از منصور ارضی به دليل آن‌چه که اهانت به اسفنديار رحيم مشايی عنوان کرد به مراجع قضايی شکايت کرده بود که در روز ۲۴ فروردين‌ماه منصور ارضی در مراسمی بار ديگر به رئيس دفتر احمدی‌نژاد حمله کرد و گفت: «اين مشايی کسی است که دارد به دين خدا و به پيامبران خدا توهين می‌کند. می‌گويد آن‌ها مديريت ندارند، فراری هستند. همه اين‌ها را گفته و به نبوت ما اهانت کرده و ما هم اهانت می‌کنيم. همه پيامبران را مسخره کرده و بعد هم گفته «دين ايرانی». يواش يواش هخامنش و کوروش و داريوش را هم آوردند.»

مشايی در چند ماه گذشته به شدت از سوی چهره‌های اصول‌گرا مورد انتقاد گرفته است. سخنان منصور ارضی «شديدترين» تهديدی است که تاکنون عليه اين مقام دولت ايران مطرح شده است.

منتقدان دولت از مشايی و هم‌فکران وی به عنوان «جريان انحرافی» نام می‌برند و آن‌ها را متهم می کنند که قصد دارند «اسلام، روحانيت و ولايت فقيه» را «تضعيف» کنند.

موج انتقادات عليه مشايی و نزديکانش پس از ماجرای برکناری حيدر مصلحی از وزارت اطلاعات و مخالفت آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران با آن شدت گرفته است.

در دو ماه گذشته چندين نفر از نزديکان مشايی بازداشت شده‌اند و شماری از چهره‌های اصول‌گرا نيز خواهان بازداشت مشايی شده‌اند.

با گسترده‌شدن انتقادات عليه مشايی، وی مدتی است که کمتر در نشست‌های هيأت دولت شرکت می‌کند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

دولت هیچ غلطی نمی تواند بکند.
اگه دولت راست می گه جلوی مشایی و بقه افراد معلوم الحال فکری، سیاسی و اقتصادی را بگیره

خانم بداغی،اقای احمدی نژاد و نمایندگان مجلس باید بدانند که شکایت علیه مداح احمق و خودبین، افتادن در دام مفسدان سیاسی کشور است.اگر از این منصور ارضی جانی که مداح بودنش را سپر خیانتش به اسلام،ولی فقیه،مردم،دولت و قوه قضائیه نموده است،شکایت شود،اب به اسیاب دشمن مردم مسلمان ریخته می شود.دادستان بی صلاحیت با امتناع از وظیفه خود،تمایل به افزایش درگیری لفظی (فحاشی) و درگیری فیزیکی بین اصولگرایان را دارد.بنده نه حامی اقای مشائی هستم و نه دشمن ارضی،همچنین با ادامه فعالیتهای اقای احمدی نژاد در پست ریاست جمهوری هم دیگر موافق نبوده و معتقدم که ایشان باید به خاطر همه ان چیزهائی که خود به انها اعتقاد دارد(اسلام،نظام اسلامی،مردمسالاری دینی و روح انقلابیگری و ولایت فقیه و پاکدامنی)استعفا دهند.چون در یک نظام مردمسالار، قوه قضائیه مستقل عمل میکند و هر متخلفی را محاکمه و مجازات می کند.اقای احمدینژاد و اقای خامنه ای و وزیر قوه قضائیه اکنون باید به این سئوال مردم ایران پاسخ بدهند که در کدام کتاب دینی و یا رساله، صدور فرمان قتل افرد جامعه انهم بدون محاکمه و اثبات جرم مجاز است.شکایت از منصور ارضی توسط مشائی و یا دولت،به معنای قبول داشتن نبود دمکراسی در ایران است و وجهه دولت و ولی فقیه و نظام اسلامی را در کره زمین و مخصوصا در جهان اسلام خدشه دار میکند.لذا صلاح است که اقای احمدینژاد و مشائی به قوه قضائیه فشار آورده و دادستان را مجبور به انجام وظیفه خود و یا استعفا کنند.طبعا برای حمایت از مردمسالاری دینی مورد نظر مسلمانان باید اقای خامنه ای را هم وارد این بازی سیاسی خطرناک نمود.بیت رهبری هم باید بداند که سکوت و حمایت پنهان اش ممکن است در نزد مسلمانان نا آگاه موجه باشد،اما در نزد سیاسیون مسلمان و غیر مسلمان و ایرانیان آگاه،فقط خیانت به اسلام و مسلمانان محسوب میگردد.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما