خانه | خبر | اخبارایران

دبيرکل مؤتلفه: حذف اصلاح‌طلبان اشتباه است

دوشنبه, 1390-05-31 14:50
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

محمد نبی حبيبی، دبيرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت حضور برخی از اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس را به سود کشور می‌داند.

به گزارش خبرگزاری کار ايران (ايلنا)، محمد نبی حبيبی، دبيرکل حزب مؤتلفه اسلامی که از احزاب سنتی اصول‌گرايان به‌شمار می‌رود، گفت: «برخی از اصلاح‌طلبان، نظام، قانون اساسی، رهبری و اسلام را قبول دارند و حضور آن‌ها در انتخابات اگر چه به رقابت با اصول‌گرايان منجر می‌شود اما به نفع کشور است.»
وی افزود: «اين مطلب که برخی عنوان می‌کنند اصلاح‌طلبان به خاطر اين که برخی از سران و شخصيت‌های مهم آن‌ها در زندان هستند از جامعه سياسی حذف شده‌اند، اشتباه است.»

دبيرکل مؤتلفه گفت: «من اين‌گونه اظهارنظرها را درست نمی‌دانم و معتقدم نبايد به اين جريان سياسی اين‌گونه نگاه کرد.»

محمد نبی حبيبی در همين حال اصلاح‌طلبان را از آن‌چه که وی «اصلاح‌طلبان برانداز» عنوان کرد جدا نمود و افزود: «آن دسته از براندازان منتصب به اصلاح‌طلبان که راه برخورد خيابانی را دنبال کردند هيچ توجيهی برای حضورشان در انتخابات نيست اما اگر قضاوت اين باشد که هر اصلاح‌طلبی برانداز است درست نبوده و به ضرر کشور است.»

انتخابات آينده مجلس بيش از پيش به موضوع مهم محافل سياسی ايران، چه در ميان اصول‌گرايان و چه هواداران دولت و اصلاح‌طلبان تبديل می‌شود.

محمد نبی حبيبی: اگر قضاوت اين باشد که هر اصلاح‌طلبی برانداز است درست نبوده و به ضرر کشور است

در اين ميان شرکت يا عدم شرکت اصلاح‌طلبان، با پشت سر گذاشتن رويدادهای انتخابات دهمين دوره رياست جمهوری در ايران، موضوعی است که بحث‌های تازه‌ای را در جامعه سياسی ايران دامن زده است.

گروهی از اصول‌گرايان با جداسازی اصلاح‌طلبانی که از آن‌ها به‌عنوان «فتنه‌گران» نام می‌برند از «اصلاح‌طلبانی که با فتنه‌گران مرزبندی دارند و به ولايت فقيه و قانون اساسی معتقدند»، تلاش دارند تا اين گروه دوم را به انتخابات نهم مجلس جذب کنند.

حزب مؤتلفه اسلامی در انتخابات مجلس نهم از کميته موسوم به ۸+۷ اصول‌گرايان با هدايت آيت‌الله مهدوی کنی و تصميمات «جامعتين» پيروی می‌کند.

«جامعتين» منشوری است که توسط دو تشکل سياسی «جامعه روحانيت مبارز» و «جامعه مدرسين حوزه علميه قم» تهيه شده است.

نيروهای اصول‌گرای جمهوری اسلامی ايران در رابطه با انتخابات نهم مجلس ايران اختلاف نظر دارند. در کنار کميته موسوم به ۸+۷، «جبهه پايداری انقلاب اسلامی» با مرکزيت آيت‌الله مصباح يزدی، عضو مجلس خبرگان نيز شکل گرفته است.

اعلام موجوديت رسمی «جبهه پايداری» موج تازه‌ای از انتقادهای طيف‌های مختلف جريان اصول‌گرا عليه اعضای اين جبهه که عمدتاً متشکل از حاميان سرسخت محمود احمدی‌نژاد، رئيس جمهور ايران و منتقدان و مخالفان جريان موسوم به انحرافی هستند را به دنبال داشت.

اعضای اين جبهه از وحدت با ساير اصول‌گرايان و لزوم همبستگی گروه‌های مختلف اصول‌گرا سخن می‌گويند اما به نظر می‌رسد تشکيل اين جبهه گره اختلافات و تقابل ميان طيف‌های مختلف در اردوگاه اصول‌گرا را کورتر کرده است.

«جبهه پايداری» همچنان در جلسه‌های کميته ۸+۷ شرکت نکرده است.

محمدحسن غفوری‌فرد، نماينده مجلس و عضو «جبهه پيروان خط امام و رهبری»، گروه ديگری از اصول‌گرايان، امروز به خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) گفت در صورت استمرار حضور نيافتن نمايندگان جبهه پايداری در جلسات گروه ۸ نفره،اين جبهه از ترکيب ۸+۷ حذف خواهد شد.

نهمين دوره انتخابات مجلس، روز جمعه ۱۲ اسفندماه امسال در ايران برگزار می‌شود.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

شما واقعا چه کسانی هستید که شرط میگذارید؟
نظام جمهوری اسلامی دچار مرگ سیاسی شده است و شما به فکر انتخابات بازی ؟
تصور می کنید کسی پیدا می شود که حکم بدبختی دگر بار ایران و ایرانی را با مصباح یزدی امضا کند؟
مردم ما شما را اصلا به حساب نمی آورند.
مشکل اینجاست که شما در دنیای دیگری به سر می برید.

اصلاح طلبان کی هستند حضرت انحصار طلب اصلاح کن حرفت را اگر راست میگویی (حذف ملت اشتباه است) باید به سرنوشت بن علی مبارک قذافی صالح بزودی برادر اسدت گرفتار شوی تا بدانی از انقلاب تا کنون این ره که شما رفته اید به هیچستان است تنها برای یاور همیشه مومنتان برای موتلفه برادر عسکر اولادی این ره که رفته اید به جیبستان بوده است واقعا شرم نمیکنید پیرمردی را که توان بر پای ایستادن ندارد وبا بادک میفروشد تا شکمش را سیر کند آنگاه میایی وحرفی را میزنی که مثلا بگویی انسان متعادلی هستی نه آقا در بین شمایان خدا هم گرفتار است اصلاح طلبان کی هستند فکر نمیکنم شما از قفس مبارک جان بدر ببرید میبینید که مردم میلیون میلیون برای قذافی یاور پیش از انقلابتان سینه میزدند یکهو همین مردم 180 درجه عوض میشوند درست مانند همین ساندیس خوران درروزش البته فرق شما با قذافی زیاد است اگر خورده وبرده برای مردم نیز بسیار کار کرده است خدا میداند قفس سازی شما کی هست اما هست بی شک هست قطا هست خصوصا که مردم ایران در تاریخ نشان داده اند که دانا تر از اعراب در سیاستند عمر حکومت های خودکامه به پایان رسیده است که اسمی از اصلاح طلبان بیاوری ملت اصلاح طلب است نه عده ای ریاکار نظیر خودت

منظور "پدر خوانده " ان است که حضور اصلاح طلیان برای بازار گرمی یدک هم نیست .

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما