خانه | خبر | اخبارایران

راه‌اندازی سه دانشگاه تک‌جنسيتی جديد در ايران

چهارشنبه, 1390-05-12 07:07
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

سه دانشگاه تک‌جنسيتی جديد در استان‌های البرز، مشهد و قم راه‌اندازی می‌شود.

 

روزنامه جام جم در شماره چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ به نقل از غلام‌علی نادری، مديرکل دفتر آموزش‌های آزاد وزارت علوم ایران نوشته است: «مجوز قطعی برای سه دانشگاه غيرانتفاعی تک‌جنسيتی در قم (مؤسسه تک‌جنسيتی پسرانه با عنوان طلوع مهر)، استان البرز (مؤسسه تک‌جنسيتی دخترانه با عنوان رسام) و شهر مشهد (مؤسسه تک‌جنسيتی دخترانه با عنوان فردوسی مشهد)‌ صادر شده است.»

 

اين مقام وزارت علوم چندی پيش نيز از بررسی تقاضای راه‌اندازی هفت دانشگاه تک‌جنسيتی در ايران خبر داده بود.

 

پيش از اين نيز محمدحسن شجاعی، مشاور وزير علوم گفته بود: «دانشگاه‌های تک‌جنسيتی از رشد علمی بيشتری برخوردارند و آرامش روانی دختران و پسران دانشجو در اين دانشگاه‌ها بهتر فراهم می‌شود.»

 

به گفته وی آيت‌الله ناصر مکارم شيرازی و آيت‌الله لطف‌الله صافی گلپايگانی دو تن از مراجع تقليد از راه‌اندازی دانشگاه‌های تک‌جنسيتی استقبال کرده‌اند.

 

غلامرضا خواجه سروی، معاون وزارت علوم ايران نیز تیرماه امسال گفت جمع‌بندی سفرهای استانی نشان می‌دهد که در همه استان‌های ايران، خانواده‌ها خواهان ايجاد دانشگاه‌های تک‌جنسيتی هستند.

 

به گفته وی «اين‌که وزارت علوم به ايجاد دانشگاه‌های تک‌جنسيتی مجوز می‌دهد و موافق توسعه آن است، موردی است که خود خانواده‌ها و مردم می‌پسندند و وزارت علوم نيز بايد به خواسته مردم پاسخ دهد.»

 

علاوه بر احداث دانشگاه‌های تک‌جنسيتی، در يک ماه گذشته دانشگاه‌های صنعتی شريف و مازندران نيز اعلام کردند که از سال تحصيلی پيش رو کلاس‌های تک‌جنسيتی برگزار می‌کنند.

 

اما محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهوری ايران، اين طرح را «سطحی و غيرعالمانه» ناميد و خواهان توقف آن شد.

 

کامران دانشجو، وزير علوم ايران نيز پس از این موضع‌گیری احمدی‌نژاد گفت ايجاد کلاس‌های تک‌جنسيتی در دانشگاه‌ها متوقف می‌شود.

 

در همین حال کامران دانشجو اسفند سال گذشته از گسترش دانشگاه‌های تک‌جنسيتی در همه استان‌ها دفاع کرده بود.

 

کامران دانشجو گفته بود: «اگر از دانشگاه تک‌جنسيتی بيش‌تر استقبال شد در آن صورت تعدادی از دانشگاه‌ها تبديل به دانشگاه تک‌جنسيتی می‌شود.»

 

به گفته وزير علوم، «اختلاط در دانشگاه‌ها يعنی مناسبات با الگوی غربی، مورد پسند هيچ يک از آحاد ملت، خانواده‌ها و دانشجويان نيست.»

 

مطالب ديگر مطبوعات:
روزنامه شرق؛
حذف معنادار در شورای پول و اعتبار
روزنامه ابتکار؛
صفحه حوادث باعث ناامنی می‌شود يا برعکس؟

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ها ماشاالله برو برای جداسازی ایران به دو کشور برای زنهای ایرانی و مردان ایرانی. حتما یک پرده سراسری از وسط دو ادربایجان به سمت شرق خواهند کشید تا به سیستان و بلوچستان برسد. بعد اگر پاکستان و افغانستان هم خواستند میتوانند پرده های کشور خود را از مرز ایران ادامه دهند. و بعد هم به قید قرعه زنان میروند طرف شمال پرده و مردان میروند طرف جنوب ان یا بالعکس. قسمت شمالی را به نام ایران ماده و قسمت حنوبی را به نام ایران نر نامگذاری کرده و به دنیا نشان میدهیم اسلام ناب محمدی را. بعد هم به زن و شوهر ها برای دیدار همدیگر ویزا میدهیم. اینترنت هم نر و ماده میکنیم و در قسمت شمالی فقط عکس زنها و در قسمت جنوبی فقط عکس مردها بر صفحه های رایانه ظاهر خواد شد. تا کور شود هر انکه نتواند دید.

این ایده جداسازی دوجنس را اولین بار در حمامهای عمومی به اجرا در اوردند. از5صبح تا10 صبح حمام ها مردانه بودند و سپس تا 6 بعد از ظهر در انختیار خانم ها بودند. بعد هم دوباره حمام عمومی مردانه میشد تا ساعت 11شب. شاید این اقایان که دارند دانشگاه ها را مردانه-زنانه میکنند قبل از تصدی پست های دانشگاهی شغلشان کیسه کشی و تون-تابی و لنگ انداز حمام بوده که حالا میخواهند همان روش ها را در دانشگاه هم پیاده کنند. در واقع بد فکری هم نیست. اگر سری به کارنامه و تالیفات استادان و مدرسین دانشگاههای ایران بزنید مشاهده خواهید کرد که اکثر این حضرات در همین زمینه ها فعالیت دارند و بر همین اساس هم با وصله پینه (کات اند پیست) کردن اطلاعات تالیفاتی را به نام خود در شبکه اینترنت قرار داده اند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما