خانه | خبر | اخبارایران

ايران نسبت به اقامت رهبر پژاک در آلمان اعتراض کرد

شنبه, 1390-05-01 18:49
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

در غياب سفير آلمان در ايران، کادن باخ، کاردار اين کشور به وزارت امور خارجه ايران احضار شد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ايران (ايرنا)، رئيس اداره اول غرب اروپای وزارت امور خارجه ايران در ملاقات امروز با خانم کادن باخ از اقدامات نظامی نيروهای حزب حيات آزاد کردستان (پژاک) عليه جمهوری اسلامی سخن گفته و نسبت به اقامت عبدالرحمان حاج‌احمدی، رهبر اين حزب در آلمان اعتراض کرده است.

به گفته وی اقدامات پژاک در سال‌های اخير منجر به کشته و زخمی شدن «تعداد زیادی از شهروندان جمهوری اسلامی ايران» گردیده است.

اين مقام وزارت امور خارجه به کاردار سفارت آلمان «تعهدات بیـن‌المللـی دولت‌ها در قبال مبارزه جدی و بدون تبعيض با پديده شوم تروريسم» را يادآوری کرده و گفته است حضور عبدالرحمان حاج‌احمدی در خاک آلمان «ناقض تعهدات بین‌المللی دولت آلمان و مشـوق تروريست‌ها» است.

وی «اقدامات جدی» عليه توقف فعاليت‌های اعضای پژاک را خواستار شد.

از سوی ديگر خبرگزاری مهر گزارش داد که امروز در تماس تلفنی علی‌اکبر صالحی، وزير امور خارجه ايران با گيدو وستروله، وزير امور خارجه آلمان، آقای صالحی خواهان «برخورد جدی» دولت آلمان نسبت به حضور رهبر پژاک در اين کشور شد.

بنا به اين گزارش وزير خارجه آلمان در اين تماس به حقوقی بودن اين موضوع اشاره کرد و قول داد که با دريافت مدارک و مستندات محکمه‌پسند، در اين‌باره پی‌گيری خواهد کرد.

عبدالرحمان حاج‌احمدی، اسفندماه سال ۱۳۸۸ يک بار توسط پليس آلمان در شهر کلن بازداشت شده بود.
اين بازداشت هم‌زمان با انجام حملات دولت ترکيه عليه ‌نيروهای حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک)، در اروپای شمالی صورت گرفت اما بازداشت او بيشتر از دو روز به طول نينجاميد.

طی هفته‌های گذشته مناطق مرزی ايران و کردستان عراق مورد حملات توپخانه‌های جمهوری اسلامی ايران قرار گرفته و درگيری‌های نظامی ميان اعضای سپاه پاسداران ايران و نيروهای مسلح پژاک گزارش شده است.

در اين مدت از دو طرف درگير چندين نفر کشته شده‌اند.

تارنمای وزارت خارجه عراق روز چهارشنبه ۲۹ تيرماه خبر داد هوشيار زيباری، وزير امور خارجه عراق طی يک تماس تلفنی از علی‌اکبر صالحی خواسته است حملات توپخانه‌ای به مناطق مرزی کردستان را متوقف کنند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

دولت المان به علت همدستی اش با رژیم صهیونیستی در کشتن ایرانیان، نمی تواند کسانی را که با صهیونیستها همکاری نزدیک دارند و در کشتن ایرانیان و اشوب در مرزهای ایران دخیلند و یا انانان را رهبری میکنند، بیرون کند و یا به محاکم قضائی احضار نماید.تنها راه فشار به دولت المان از طریق رسانه های المانی و تظاهرات پی در پی در جلوی سفارت المان در تهران است.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما