خانه | خبر | اخبارایران

«موفقيت عجيب» يک دی‌وی‌دی آموزش جنسی در ايران

دوشنبه, 1390-04-27 13:38
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

در کنار مقابله حکومت با حجاب زنان و بحث بر سر جداسازی زنان و مردان، دی‌وی‌دی آموزش جنسی «آشنای محبوب» از وزارت بهداشت و ارشاد اجازه انتشار گرفته است.

روزنامه گاردين در گزارش خود از انتشار نخستين دی‌وی‌دی آموزش جنسی در ايران می‌نويسد ايران کشوری است که عشق‌ورزی پسران و دختران در مکان‌های عمومی و يا نشستن آن‌ها در يک خودرو خطر خشم نيروی انتظامی را در پی دارد.

در ايران ۷۰ هزار مأمور مرد نيروی انتظامی با روسری‌های کمی شل و شلوارهای کمی کوتاه زنان و يا مدل‌های مو و گردنبند مردان مقابله می‌کنند.

گاردين می‌افزايد در چند هفته اخير در ايران نگه‌داری سگ نيز خلاف معيارهای جمهوری اسلامی قلمداد شده و حکومت آن را نماد تهاجم فرهنگی و تقليد از «فرهنگ مبتذل غرب» می‌داند.

با اين حال محصول شاخص داروخانه‌های ايران آسپرين يا ويتامين سی نيست بلکه دی‌وی‌دی آموزش مسائل جنسی به نام «آشنای محبوب» است.

«همشهری جوان» با مراجعه به چند داروخانه نوشته است که همه نسخه‌های اين دی‌وی‌دی در اين داروخانه‌ها به فروش رفته بود

هفته‌نامه «همشهری جوان» در گزارش خود از اين دی‌وی‌دی می‌نويسد تماشای اين فيلم برای افراد زير ۱۸ سال ممنوع است اما با اين حال از آن استقبال شده است.

«همشهری جوان» نوشته است که تا کنون نهادهای رسمی و رسانه‌ها چندان جرأت نکرده‌اند وارد جزئيات چنين موضوعاتی شوند.

اين هفته‌نامه می‌افزايد: «حالا اين فيلم چهار هزار تومانی وارد بازار شده و به قول خودش می‌خواهد "بدون ملاحظات معمول و پرده‌پوشی‌های رايج" ناگفته‌های مسائل جنسی زوج‌های جوان را بريزد روی داريه تا آن‌ها را با مسائل زناشويی آشنا کند.»

«آشنای محبوب» مجموعه سخنرانی‌های‌ آموزشی در مورد مسائل جنسی زناشويی است.

محمدرضا علی‌زاده، تهيه‌کننده اين فيلم به «همشهری جوان» در مورد سختی‌های ساختن اين کار گفته است: «کار را دست به عصا و نگران جلو برديم و برای همين دوسال‌و‌نيم طول کشيد.»

علی‌زاده افزود: «بالاخره اين مسائل تابو بود و هيچ‌کس موافقت نمی‌کرد تا اين فيلم را بسازيم. هم از سمت وزارت بهداشت مشکل وجود داشت و هم از طرف وزارت ارشاد. کار به جايی رسيد که گفتم ريسک می‌کنم و از سرمايه و هزينه خودم اين کار را می‌سازم.»

تهيه‌کننده «آشنای محبوب» ادامه می‌دهد: «بعد از آن‌که کار ساخته شد بردم و نشان مسئولان دادم. خوشبختانه مسئولان نظارت و ارزيابی وزارت ارشاد استقبال و همکاری کردند. هر چند خيلی خودسانسوری کرده بوديم اما دل‌گرم شديم.»

محمدرضا علی‌زاده با اشاره به اين‌که استقبال خوبی از اين دی‌وی‌دی شده است، گفت: «به هر حال برای اولين بار است که با زبانی ساده و روشن مسائلی را که نمی‌شود در تلويزيون و راديو بيان کرد به اين شکل کار کرديم.»

«همشهری جوان» با مراجعه به چند داروخانه نوشته است که همه نسخه‌های اين دی‌وی‌دی در اين داروخانه‌ها به فروش رفته بود.

تارنمای ديلی‌بيست از کشور آمريکا نيز گزارشی در مورد انتشار اين دی‌وی‌دی در ايران منتشر کرده است.

داروساز يک داروخانه که نخواست نام‌اش فاش شود به ديلی‌بيست گفته است: «از زمان انتشار اين دی‌وی‌دی ما صدها نسخه آن را فروخته‌ايم.»

بنا به اين گزارش مشتريان اين دی‌وی‌دی از زوج‌های جوان تا افراد سالمند هستند و «آشنای محبوب» حتی در محله‌های مذهبی تهران نيز خوب فروش کرده است.

پيش از اين، نسرين تهرانی، مدير مرکز سلامت خانواده در ايران گفته بود: «بر اساس آمارهای رسمی ۵۰ درصد علت طلاق در کشور به عدم آگاهی‌ها درباره مسائل جنسی مربوط می‌شود ولی آمارهای اين مرکز عدد بيشتری را نشان می‌دهد.»

وی افزوده بود: «بر اساس آمارهای اين پژوهشکده بالای ۷۸ درصد علت طلاق به مسائل جنسی مربوط می‌شود.»
 

Share this
Share/Save/Bookmark

امیدوارم دشمنان مردم ایران این اقدام خوب را پاس بدارند و از هوچی گری سیاسی پرهیز نموده و موجب خشم مذهبیون افراطی نشوند که مسئولین هم بر حسب مصلحت مجبور به جلوگیری از فروش این دی وی دی شوند.حد اقل اگر روشنگری را بر نمی تابید،دلتان به حال سازنده این فیلم آموزشی بسوزد که ٢سال وقت گذاشته و هزینه مالی،جسمی و معنوی کرده است.همچنین از این طریق از زحمات تهیه کننده جناب اقای علیزاده و مسئول مربوطه در اداره ارشاد و وزارت بهداشت به خاطر ای اقدام ارزنده تشکر و قدر دانی میکنم

این یکی از بهترین کارهایی است که در ایران در این زمینه انجام شده و به نظر من سازندگانش هم واقعاً حسن نیت داشتند. بقیهء به اصطلاح دلسوزان اجتماع-بخوانیم آخوندها و حتی گاهی مسولان پرورشی مدرسه و دانشگاه- که عمری مزخرف به خورد مردم داده اند و به جای درست کردن ابرو چشمش را هم کور کرده اند. این چرندیات هم نسل به نسل گشته و نتیجه اش شده انواع و اقسام اختلالات جنسی.لاقل شاید چنین فعالیتهایی یک ذره سواد جنسی مردم را بالا ببرد و تفکرات احمقانه ای که در ذهن جوانهای ما جا خوش کرده را از بین ببرد.
واقعاً باید از سازندگان این دی وی دی قدردانی کرد.

کاش به راستی و صدق و درستی میدانستیم که این دشمنان مردم ایران که این آقای منصور پیری اشاره میکنند چه جور موجودی است ؟ و یکبار آنرا این جماعت معرفی میکردند - آدم یاد قلعه حیوانات ارول و بعد یاد 1984 میافتد - ماتم زده ایم - دست خودمان که نیست .

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما