خانه | خبر | اخبارایران

آيت‌الله علم‌الهدی: ضربات مهلک دولت، جان آيت‌الله خامنه‌ای را می‌گيرد

دوشنبه, 1390-04-27 08:42
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

آيت‌الله احمد علم‌الهدی، عضو مجلس خبرگان رهبری، برخورد دولت با کارمندان مدافع ولايت فقيه را «ضربات مهلکی» ناميده که می‌تواند باعث مرگ آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران شود.

 

روزنامه شرق در شماره دوشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۰ نوشته اين عضو مجلس خبرگان رهبری در همايش مکتب امام و اصولگرايی راستين گفته است اگر کارمندان ادارات دولتی در «تأييد ولايت فقيه» حرفی بزند، «از کار بيکار می‌شود.»

آيت‌الله علم‌الهدی ادامه اين وضعيت را برای «جان» آيت‌الله خامنه‌ای «مرگ‌بار» خوانده و خواهان «شکسته‌شدن» اين فضا شده است.

موج انتقاد از محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ايران و شماری از همکارانش پس از ۱۱ روز خانه‌نشينی وی افزايش يافته است.

 

احمدی‌نژاد از ۲۸ فروردين سال جاری و پس از دخالت آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در ابقای حيدر مصلحی، وزير اطلاعات که از کار برکنار شده بود ۱۱ روز از خانه‌اش بيرون نيامد.

 

اصولگرايان منتقد رئيس‌جمهور خانه‌نشينی احمدی‌نژاد را «مقابله و مقاومت» در برابر حکم آيت‌الله خامنه‌ای می‌دانند اما رئيس‌جمهور ايران پس از بازگشت به هيأت دولت گفت تابع ولی‌فقيه و رهبری است.

 

منتقدان دولت همچنين در دو ماه گذشته با اعلام اينکه جريان «انحرافی» باعث اين رفتار احمدی‌نژاد شده از وی خواسته‌اند تا آن‌ها را کنار بگذارد.

به گفته اصولگرايان، «جريان انحرافی» دولت قصد دارد جايگاه «ولايت فقيه و روحانيت» را تضعيف کند.

 

«جريان انحرافی» توصيفی است که اصول‌گرايان منتقد دولت درباره اسفنديار رحيم مشايی، رئيس دفتر رئيس‌جمهور ايران و هم‌فکران وی به کار می‌برند.

با اين حال اسفنديار رحيم‌مشايی، چندی پيش به خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) گفت: «ما زندگی در سايه ولايت فقيه را تمرين زندگی در حکومت جهانی امام زمان می‌دانيم و تبعيت از ولی فقيه از لوازم اعتقاد به غيبت امام عصر است.»

وی در پاسخ به اين پرسش که «علت تلاش بعضی عناصر سياسی و رسانه‌ای برای دوگانه‌نمايی رهبری و رئيس‌جمهور چيست»، گفته است: «وقوع حاکميت دوگانه در جمهوری اسلامی، خواسته و آرزوی هميشگی بيگانگان بوده که البته عده‌ای در داخل، برای رسيدن به مقاصد کوچک باندی و جناحی خود، آن را مطرح می‌کنند. از نظر مردم ايران، القای حاکميت دوگانه، يک حرکت ضدانقلابی است زيرا موجب فساد در ارکان نظام می‌شود.»


مطالب ديگر مطبوعات:
مردم‌سالاری؛ جای هاشمی در نماز جمعه خالی است
جام جم؛ استعداد من در اين سينما رو به نابودی است

 

Share this
Share/Save/Bookmark

احتياجي نيست «جريان انحرافی» دولت جايگاه «ولايت فقيه و روحانيت» را تضعيف کند، سي سالست که «ولايت فقيه و روحانيت» جايگاهش را از دست داده !

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما