خانه | خبر | اخبارایران

مصطفی پورمحمدی: اسکله غيرقانونی نداريم

شنبه, 1390-04-25 10:23
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مصطفی پورمحمدی، رئيس سازمان بازرسی کل کشور گفته در ايران اسکله «غيرقانونی» وجود ندارد.

 

وی در گفت‌وگو با روزنامه خراسان افزوده اگر گزارشی درباره وجود اسکله‌های‌ «غيرقانونی» به سازمان بازرسی برسد، به آن رسيدگی می‌شود.

محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهوری ايران شنبه ۱۱ تير ۱۳۹۰ در همایش «راهبردهای نوین در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز» گفته بود هيچ وزارت‌خانه‌ای حق ندارد اسکله يا مرزی خارج از کنترل قانون داشته باشد.

احمدی‌نژاد با اشاره به اينکه اينکه «هر جا کسانی برای خودشان حقوق فراقانونی قايل شدند، آنجا نقطه فساد شد»، افزوده بود: «اگر عده‌ای پايشان را از قانون کنار گذاشتند و برای خود اختيارات فراقانونی و استثنا قايل شدند، آنجا فساد درست می‌شود.»

رئيس‌جمهوری ايران در اين مراسم گفته بود: «در ايران مصرف سيگار، دو هزار ميليار تومان است که همه قاچاقچی‌های درجه يک دنيا را به طمع می‌اندازد، چه برسد به برادران قاچاقچی خودمان.»

اختلاف بين سپاه پاسداران و محمود احمدی‌نژاد به دليل نقش اين نهاد نظامی در بازداشت شماری از مقام‌های دولتی افزايش يافته است. احمدی‌نژاد چند روز پيش از سخنرانی درباره اسکله‌های «غيرقانونی» تهديد کرده بود در صورت ادامه بازداشت مقام‌های دولتی، سخنانی را با مردم در ميان خواهد گذاشت.

احمدی‌نژاد: در ايران مصرف سيگار، دو هزار ميليار تومان است که همه قاچاقچی‌های درجه يک دنيا را به طمع می‌اندازد، چه برسد به برادران قاچاقچی خودمان

تحليلگران مسائل ايران، سخنان احمدی‌نژاد را درباره اسکله‌ها و «برادران قاچاقچی» را «کنايه‌ای» دانسته‌اند که وی درباره سپاه پاسداران به کار برده است.

اما سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران ايران در واکنش به سخنان احمدی‌نژاد گفت سپاه پاسداران، اسکله‌هايی را در اختيار دارد اما در آن‌ها مبادلات تجاری انجام نمی‌شود.

وی يکشنبه ۱۲ تير به خبرگزاری مهر گفت: «نيروهای مسلح به طور طبيعی به دليل وضعيت نظامی که دارند، اسکله‌هايی نظامی در اختيارشان است که در آن‌ها هيچ‌وقت بحث تبادل کالا صورت نمی‌گيرد و اين مسايل صحبت‌های انحرافی است که مطرح می‌کنند.»

چند روز پس از اظهارات فرمانده سپاه، تارنمای نهاد رياست جمهوری ايران اعلام کرد سخنان محمود احمدی‌نژاد در «همايش راهبردهای نوين در پيشگيری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز» تحريف شده است.

اظهارات مناقشه‌برانگيز احمدی‌نژاد درباره اسکله‌ها در حالی از سوی نهاد رياست‌جمهوری تکذيب شد که سخنان وی به‌طور زنده از شبکه خبر تلويزيون دولت ايران پخش شده بود.

Share this
Share/Save/Bookmark

اتفاقا راست میگه. آخه حکومتی که قانونی آدم میکشه قانونی تجاوز و اعدام و شکنجه (به قول خودشون تعزیر) و دزدی و هزار جنایت دیگه میکنه، برای قاچاق چه نیازی به اسکله ی غیر قانونی داره؟ خیالتون راحت آقایون کاملا قانونی قاچاق میکنن.

این حرف احمدی نژاد که کل تجارت سیگار قاچاق دوهزار میلیارد تومان است و مبالغه هم نیست نشان میدهد که هر ایرانی 30000تومان قاچاقچیان و برادر کشان سپاه و بسیج میدهد و در مقابل برای خود و خانواده اش بیماری های ریوی و سرطان را به ارمغان می اورد. شاید اگر از جنبه سیاسی به مساله نگاه کنیم و هر فرد سیگار کشیدن را به منزله کمک رساندن به اراذل و اوباش حکومتی ببیند بتوان این مشکل خانمانسوز اعتیاد را در ایران بهبود بخشید. میگویند در ایران 2 میلیون معتاد وجود دارند بنده میپرسم ایا سیگاری ها را هم به حساب اورده اید؟ اعتیاد که شاخ و دم ندارد. همینکه یک نفر از نظر روحی به ماده ای وابسته شود و نتواند بدون ان ادمه راه دهد نامش اعتیاد است.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما