خانه | خبر | اخبارایران

واکنش تند فرمانده سپاه به سخنان احمدی‌نژاد در خصوص اسکله‌ها

یکشنبه, 1390-04-12 18:32
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

سرتيپ محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران به‌طور تلويحی سخنان محمود احمدی‌نژاد را درباره اسکله‌ها «انحرافی» خواند.

محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهوری ايران شنبه ۱۱ تير ۱۳۹۰ گفته بود هيچ وزارت‌خانه‌ای حق ندارد اسکله يا مرزی خارج از کنترل قانون داشته باشد.

اما اکنون سرتيپ محمدعلی جعفری می‌گويد سپاه پاسداران، اسکله‌هايی را در اختيار دارد اما در آن‌ها مبادلات تجاری انجام نمی‌شود.

وی يکشنبه ۱۲ تير به خبرگزاری مهر گفته است: «نيروهای مسلح به طور طبيعی به دليل وضعيت نظامی که دارند، اسکله‌هايی نظامی در اختيارشان است که در آن‌ها هيچ‌وقت بحث تبادل کالا صورت نمی‌گيرد و اين مسايل صحبت‌های انحرافی است که مطرح می‌کنند.»

فرمانده سپاه در حالی از اسکله‌های نظامی دفاع کرده که احمدی‌نژاد روز گذشته در همايش علمی تخصصی راهبردهای نوين پيشگيری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: «اگر کالای دفاعی، امنيتی و اطلاعاتی نيز قرار است وارد کشور شود، می‌تواند از مرز قانونی وارد شود.»

بنا به گزارشی که سازمان بنادر و کشتيرانی در سال ۱۳۸۳ تهيه کرده، ۵۷ درصد اسکله‌های غيرقانونی در استان هرمزگان، ۲۵ درصد در استان بوشهر، ۱۱ درصد در استان سيستان و بلوچستان و هفت درصد نيز در استان‌های خوزستان و مازنداران قرار دارند

احمدی‌نژاد با اشاره به اينکه اينکه «هر جا کسانی برای خودشان حقوق فراقانونی قايل شدند، آنجا نقطه فساد شد»، افزود: «اگر عده‌ای پايشان را از قانون کنار گذاشتند و برای خود اختيارات فراقانونی و استثنا قايل شدند، آنجا فساد درست می‌شود.»

بنا به گزارشی که سازمان بنادر و کشتيرانی در سال ۱۳۸۳ تهيه کرده، ۵۷ درصد اسکله‌های غيرقانونی در استان هرمزگان، ۲۵ درصد در استان بوشهر، ۱۱ درصد در استان سيستان و بلوچستان و هفت درصد نيز در استان‌های خوزستان و مازنداران قرار دارند.

مهدی کروبی نيز چند سال پيش و در زمانی که رئيس مجلس بود، درباره اسکله‌های «غيرمجاز» هشدار داده بود.

محمدباقر قاليباف، رئيس پيشين ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نيز در سال ۱۳۸۳ از وجود ۱۸۱ اسکله «غيرمجاز» در جنوب ايران خبر داده بود.

 

احمدی‌نژاد در حالی خواهان تعطيل شدن اسکله‌های «غيرقانونی» شده که سعيد مرتضوی، رئيس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در زمان سخنرانی احمدی‌نژاد حضور داشت، سال گذشته گفته بود: «هيچ‌گونه اسکله غير مجاز در ایران وجود ندارد و پرونده‌های آن‌ها مختومه شده است.»

 

Share this
Share/Save/Bookmark

منظور احمدی نژاد تنها سپاه نبوده بلکه حوزه های علمیه ونهادهایی مانند وزارت اطلاعات قوه قضاییه بیت رهبری آستان قدس رضوی و.. را نیز شامل می شود.
تنها حوزه علمیه قم حدود 10 اسکله اختصاصی در جنوب کشور دارد که بخش عمدهای از کالاهای قاچاق بطور رسمی توسط انها وارد می شود.
به نظر می رسد این اقدام احمدی نژاد نوعی انتقام گیری از روحانیون وسپاه وقوه قضاییه بابت حملا اخیرشان به دولت ودستگیریهای نزذدیکان وی باشد.

این حرفهایی که آقایان میزنند - جنبه مصرف داخلی و برای جوری جنس بازار انتخابات اسفند سالجاری است - مثلا" دور افشانی فرموده و اسکله غیر مجاز را گفته - اینکه 12 سال پیش هم میدانستیم تازه بدون دلیل مستدلی - شما اینقدر ساده لوحانه به این اهریمنان ننگرید اینان دشمن نوع بشرند چرا که از دروغ - و خرافه و متوهم نمودن مردم استفاده میکنند - ببینید کل این سیاه بازیها برای دو قطبی شدن کلیت خودشان و سوق دادن ملت به سوی انتخاباتی دیگر است حتی اگر احمدی نژتد را هم کنار بگذارند باز هم گول نخورید - شما رسانه محترم که بدون توضیح و تفسیر اینانرا مینویسی آب به آسیاب اینان میریزی - بی طرفی در ارائه خبر - امریست که این جادوگران و سیاه فکران از آن بهره میگیرند برای ایجاد سناریوی خودشان - این تبار را مگر نمی شناسید؟ اینان موج خبر را بوسیله شمایان گسترش میدهند - همه سروته یه کرباسند - اینکه این جزئیاتی را راجع به هر کدام و مقدار قدرتشان بدانیم - چه گرهی را میگشاید - دوباره فریب نخوریم - خواهش میکنم -

دو نفر دزد خری دزدیدن سر تقسیم با هم جنگیدن........ پرویز از هلند

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما