خانه | خبر | اخبارایران

بازداشت معاون وزير صنايع و معادن تکذيب شد

یکشنبه, 1390-04-05 22:05
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

وزارت صنايع و معادن خبر بازداشت افشين روغنی، معاون اقتصادی و امور بين‌الملل وزير صنايع و معادن را تکذيب کرد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ايران (ايرنا)، در حالی که روز گذشته خبر بازداشت افشين روغنی، معاون اقتصادی و امور بين‌الملل وزير صنايع و معادن منتشر شده بود امروز، روابط عمومی وزارت صنايع و معادن اين خبر را تکذيب کرد.

روز گذشته تارنمای آينده خبر داد افشين روغنی بازداشت شده است.

در حالی که امروز خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) با افشين روغنی از دفتر کارش در باره مراسم امسال بزرگداشت روز صنعت و معدن مصاحبه کرد.

ايرنا نوشت روابط عمومی وزارت صنايع و معادن اعلام کرده است که روغنی روز گذشته در جلسه ستاد تسهيل استان البرز حضور داشته و امروز نيز در محل کار خود حاضر بوده است.

با انتشار اين خبرها تارنمای آينده خبر بازداشت معاون اقتصادی و امور بين‌الملل وزير صنايع و معادن را از سايت خود برداشت.

تارنمای نسيم امروز نوشت علی‌رضا مقيمی در نخستين اظهارات خود پس از دستگيری گفته است شايعه کشف اسناد از کيف شاه در کاخ نياوران با طراحی حميد بقايی صورت گرفت

طی چند روز گذشته تعدادی از مسئولان اقتصادی به اتهام مسائل مالی بازداشت شدند که گفته می‌شد افشين روغنی چهارمين فرد نزديک به اسفنديار رحيم‌مشايی، رئيس دفتر محمود احمدی‌نژاد، رئيس جمهور ايران است که در اين چند روز بازداشت شده‌اند.

پيش از وی محمدشريف ملک‌زاده، معاون مستعفی وزارت امور خارجه، علی‌اصغر پرهيزکار، مديرعامل منطقه آزاد اروند و علی‌رضا مقيمی، مدير عامل منطقه آزاد ارس بازداشت شده بودند.

تارنمای نسيم امروز نوشت علی‌رضا مقيمی که پيش از اين مدير کاخ موزه نياوران نيز بوده در نخستين اظهارات خود پس از دستگيری گفته است «شايعه کشف اسناد از کيف شاه در کاخ نياوران با طراحی حميد بقايی برای انحراف افکار عمومی از سخنان جنجالی وی درباره ترکيه صورت گرفت.»

حمید بقایی، معاون اجرایی رئیس جمهوری از سوی دیوان عدالت اداری به چهار سال «انفصال از خدمات دولتی» محکوم شده است.

سال گذشته خبری مبنی بر اينکه چمدان حاوی اسناد محرمانه جنگ جهانی دوم و برخی نامه‌نگاری‌های وزارت امور خارجه ايران مربوط به پيش از انقلاب در خودروی رولزرويس محمدرضاشاه پهلوی کشف شده است.

حميد بقايی، نماينده وقت محمود احمدی‌نژاد در آسيا، سال گذشته کشتار ارامنه در سال ۱۹۱۵ ميلادی توسط امپراتوری عثمانی، را «نسل کشی» خواند. اين اظهارات با واکنش ترکيه روبه‌رو گرديد و وزير امور خارجه اين کشور خواستار ارائه توضيحات ايران در مورد سخنان بقايی شد.

از سوی ديگر غلام‌حسين محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائيه، امروز دستگيری برخی از مقامات دولتی در شورای عالی ايرانيان و برخی مديران سازمان مناطق آزاد را تأييد نمود.

وی گفت: «اين احتمال وجود دارد که در اين دستگاه و ساير سازمان‌ها نيز در ارتباط با اين پرونده‌ها افرادی ديگری هم دستگير شوند.»

اصول‌گرایان مخالف دولت جریانات نزدیک به اسفندیار رحیم مشایی را «جریانات انحرافی» می‌دانند و معتقدند مشایی رهبری آن‌ها را بر عهده دارد.

در هفته‌های اخیر حملات علیه این «جریان» شدت گرفته است. چندی پیش برخی از رسانه‌های اصول‌گرا در ایران از تحت تعقیب بودن ۲۵ نفر از اعضای «باند انحرافی متصل به دولت» نوشتند.

تاکنون دولت ايران در برابر بازداشت‌های چند روز اخير واکنشی نشان نداده است.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما