خانه | خبر | اخبارایران

ملک‌زاده استعفا کرد؛ صالحی پذيرفت

سه شنبه, 1390-03-31 13:15
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

سرانجام پس از چند روز کشمکش بر سر گزينش محمد شريف ملک‌زاده به سمت معاون اداری مالی وزارت امور خارجه و فشارهای اصول‌گرايان، وی استعفا کرد و وزير امور خارجه اين استعفا را پذيرفت.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ايران (ايرنا)، محمد شريف ملک‌زاده، امروز سه‌شنبه ۳۱ خرداد استعفانامه خود را تسليم علی‌اکبر صالحی، وزير امور خارجه ايران کرد.

ملک‌زاده در متن استعفای خود خطاب به صالحی نوشته است: «راضی نيستم آن برادر گرامی به‌خاطر حقير بيش از اين متحمل فشارهای غيرمنصفانه قرار گيرد و از اين جهت برای حفظ آرامش که نياز مبرم کشور در شرايط حاضر است، خواهشمند است با استعفای اينجانب از مسئوليت معاونت اداری و مالی وزارت امور خارجه موافقت فرماييد.»

اين معاون سابق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری افزوده است: «اينجانب کليه اتهامات ناجوانمردانه نسبت داده شده به خود را با صراحت هرچه تمام‌تر تکذيب می‌نمايم. اينجانب تاکنون در هيچ محکمه‌ای دارای پرونده نبوده و فاقد هرگونه سابقه سوء می‌باشم.»

صالحی در پاسخ خود ضمن موافقت با استعفای ملک‌زاده از وی خواسته است تا خود را «به خدا واگذار کند و به خدا پناه آورد

علی‌اکبر صالحی نيز در پاسخ خود ضمن موافقت با استعفای ملک‌زاده از وی خواسته است تا خود را «به خدا واگذار کند و به خدا پناه آورد.»

امروز خبرگزاری فارس خبر داد که احمد توکلی و پرويز سروری، دو نماينده اصول‌گرای مجلس گفته‌اند وزارت اطلاعات طی نامه‌ای مخالفت خود را با انتصاب ملک‌زاده اعلام کرده است.

 

با اين حال وزارت اطلاعات تاکنون به‌طور رسمی اين خبر را تأييد نکرده است.

خبر استعفای محمد‌ شریف ملک‌زاده، دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و انتصاب وی به عنوان «معاونت اداری و مالی وزارت امور خارجه» روز شنبه ۲۸ خردادماه جاری در رسانه‌های رسمی ایران منتشر شد.

انتصاب محمدشريف ملک‌زاده از نزديکان اسفنديار رحيم مشايی، رئيس دفتر رئيس‌جمهور ايران واکنش تند نمايندگان اصول‌گرای مجلس را در پی داشت.

 

برخی منابع خبری منتقد دولت نيز می‌گويند ملک‌زاده با نظر «مستقيم» محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهوری ايران به‌عنوان معاون وزير امور خارجه منصوب شده است.

احمد توکلی روز گذشته در يک گفت‌وگوی راديويی گفته بود: «آقای صالحی سه گزینه برای این پست پیشنهاد كرده بود كه رئیس جمهور نپذیرفته و گفته كه حتمأ باید این شخص را بگذارید.»

۲۵ تن از نمايندگان مجلس دو روز پيش با آماده‌کردن طرح استيضاح علی‌اکبر صالحی، وزير امور خارجه به او تا دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۰ مهلت داده بودند ملک‌زاده را برکنار کند.

 

اين نمايندگان تهديد کردند که در صورت برکنار نشدن ملک‌زاده، صالحی را استيضاح می‌کنند.

 

به‌گفته نمايندگانی که طرح استيضاح صالحی را امضا کرده‌اند، ملک‌زاده عضو «جريان انحرافی» است.

 

جريان انحرافی توصيفی است که اصولگرايان منتقد دولت درباره اسفنديار رحيم مشايی، رئيس دفتر رئيس‌جمهوری ايران و همفکران وی به کار می‌برند.

محمد شريف ملک‌زاده روز گذشته در باره اين اتهامات گفت: «من از کسانی که اين‌گونه اتهامات را به من وارد می‌کنند خواهش می‌کنم چنان‌چه پرونده‌های قضايی متعددی دارم يکی از آن‌ها را منتشر کنند.»

اختلافات حکومتی در ايران با وجود تدابير آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی برای رفع آن‌ها و دعوت مسئولان و مقامات حکومتی به آرامش و «وحدت» همچنان ادامه دارد.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

این آقا شبیه دو برره هست!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما