خانه | خبر | اخبارایران

انتقاد از عملکرد دادستانی کاشمر در پرونده تجاوز

یکشنبه, 1390-03-29 10:14
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
یکی از بسیجیان شهر کاشمر که پیگیر پرونده تجاوز به یک زن در روستای قوژد کاشمر واقع در استان خرسان بوده است، می‌گویدکه دادستان کاشمر پس از اطلاع از وقوع تجاوز گفته است که پیش از طرح شکایت از سوی آن زن، اقدامی صورت نگیرد. 
این فرد بسیجی که برخی از عاملان تجاوز را شناسایی و مجبور به نشان دادن محل وقوع جرم کرده است، به خبرگزاری مهر گفت که گشت ۱۱۰ پلیس که در پی اطلاع‌رسانی او به محل حادثه آمده بود، با این دستور دادستان محل را ترک کرد. 
 
به گفته او زمانی که به محل حادثه رسیده بود، مجرمان زن قربانی را با یک دستگاه نیسان به محل دیگری منتقل کرده بودند. 
 
روز جمعه ۲۸ خرداد ماه امام جمعه کاشمر با تجاوز گروهی به یک زن در کاشمر خبر داد و از نحوه برخورد مسئولان نسبت به این حادثه انتقاد کرد. 
 
پنج اردیبهشت اسال جاری زنی به نام «م. ق» با حضور در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کاشمر گفت که روز دوم اردیبشهت ماه از سوی ۵۰ مرد مورد تجاوز قرار گرفته است. پس از طرح این شکایت، نیروهای امنیتی ۱۳ ازاین افراد را دستگیر کردند. 
 
فرد بسیجی که پیگیر این پرونده است می‌گوید پس از ترک پلیس از محل حادثه، اقدام به شناسایی راننده خودرویی که زن را با خود برده و پیدا کردن بیمارستانی که این زن به آن مراجعه کرده بود، شده و با مراجعه به کلانتری تحقیقات خود را برای دادستانی ارسال کرده بود. 
 
روز جمعه ۲۸ خرداد ماه امام جمعه کاشمر با تجاوز گروهی به یک زن در کاشمر خبر داد و از نحوه برخورد مسئولان نسبت به این حادثه انتقاد کرد
 
به گفته او: «دادستان شهرستان به جای پیگیری اصل گزارش و صدور دستورات لازم به عنوان مدعی العموم و بسیج منطقه را مورد پرس وجو و بازرسی قرار دادند که چرا موضوع را علیرغم دستور دادستان پیگیری کرده‌اید.» 
 
امام جمعه کاشمر در واکنش به این مسئله گفت که اگر مردم ببینند دستگاه قضا و نیروی انتظامی «توان و فرصت» این کار را ندارند خود وارد عمل خواهند شد. 
 
بنا به این گزارش تا کنون باقی مته‌مان این پرونده بازداشت نشده‌اند و گفته می‌شود که زن مورد تجاوز قرار گرفته «به دلایل نامعلومی» شکایت خود را پیگیری نکرده و خبرهایی درباره «امکان انصراف» او از شکایت منتشر شده است. 
 

چندی پیش نیز چند مرد در یکی از باغ‌های خصوصی در خمینی شهر اصفهان به چند زن که به همراه خانواد‌ه‌شان در باغ حضور داشتند، تجاوز کردند. 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما