خانه | خبر | اخبارایران

مراسم يادبود هدی صابر در ميان انبوه مأموران امنيتی برگزار شد

جمعه, 1390-03-27 16:23
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مراسم يادبود رضا هدی‌صابر با وجود فضای امنيتی شديد در تهران برگزار شد و بدون درگيری پايان يافت.

به گزارش تارنمای کلمه، در اين مراسم که روز پنج‌شنبه ۲۶ خردادماه در مسجد اعظم قلهک تهران برگزار گرديد افزون بر فعالان ملی ـ مذهبی و شخصيت‌های سياسی اصلاح‌طلب، بيش از دو هزار نفر شرکت داشتند.

بر اساس اين گزارش نزديک به ۲۰۰ مأمور امنيتی خيابان‌های اطراف را در اختيار خود داشتند و حدود ۵۰ نيروی لباس‌شحصی در داخل مسجد در ميان جمعيت پراکنده بودند.

اين گزارش می‌افزايد بخش بانوان نيز در کنترل پليس‌های زن قرار داشت و از تمامی مراسم توسط مأموران اطلاعاتی عکس‌برداری و فيلم‌برداری می‌شد.

در اين مراسم که بيشتر آن به قرآن‌خوانی اختصاص داشت، فيروزه صابر، خواهر هدی صابر جلوی درب مسجد مهمان‌ها را مشايعت می‌کرد و حنيف صابر، فرزند هدی صابر نيز سخنان کوتاهی در باره پدرش ايراد کرد. همچنين صدای ضبط شده هدی صابر نيز برای دقايقی از بلندگوی مسجد پخش گرديد.

کلمه: در ميان مراسم فردی از بين جمعيت به‌پا خاست و از شرکت‌کنندگان درخواست نمود تا برای سلامتی زندانيان سياسی صلوات بفرستند که بلافاصله توسط مأموران بازداشت شد

کلمه می‌افزايد در ميان مراسم فردی از بين جمعيت به‌پا خاست و از شرکت‌کنندگان درخواست نمود تا برای سلامتی زندانيان سياسی صلوات بفرستند که بلافاصله توسط مأموران بازداشت شد.

در اين مراسم چهره‌هايی چون احمد منتظری، حبیب‌الله پیمان، تقی رحمانی، سعيد ليلاز، عبدالله نوری، محمد نوری‌زاد، هاشم صباغیان، محمد توسلی، فرشاد مؤمنی، محسن امين‌زاده ، محسن آرمين، محمدرضا خاتمی، هاشم آقاجری، مرتضی الویری، خسرو سیف،‌ حسین شاه‌حسینی، خانواده آیت‌الله طالقانی، خانواده علی شریعتی و همچنين اعضای جبهه مشارکت و سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی که در زندان نيستند، شرکت داشتند.

بنا به اين گزارش مراسم بدون درگيری خاصی پايان يافت.

اين در حالی است که چهارشنبه شب مأموران امنيتی از برگزاری مراسم افطار در منزل فيروزه صابر جلوگيری کردند.

تارنمای جنبش راه سبز (جرس) در اين‌باره به نقل از شاهدان عينی گزارش داد که لباس‌شخصی‌ها با موتورسواری و خنده‌های خود فضای منطقه را نيز ملتهب و ناامن کرده بودند.

جرس می‌افزايد از ورود برخی چهره‌های سياسی به اين مراسم ممانعت به‌عمل آمد و مأموران از تک‌تک افرادی که وارد منزل فيروزه صابر می‌شدند فيلم و عکس می‌گرفتند.

رضا هدی‌صابر، زندانی سياسی و از فعالان ملی مذهبی ۲۱ خرداد ۱۳۹۰ پس از ۱۰ روز اعتصاب غذا در زندان درگذشت.

 

خانواده صابر به منابع خبری گفته‌‌اند تأخير دو ساعته مسئولان زندان در انتقال وی به بيمارستان باعث مرگ وی شده است.

 

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران نيز سه‌شنبه ۲۴ خرداد در يک نشست خبری خود اين موضوع را تأييد کرد.

فريده جمشيدی، همسر هدی‌ صابر با بيان اين‌که نيروهای قضايی را «مسئول» مرگ همسرش می‌داند، گفته است سازمان‌های بين‌المللی بايد علت مرگ همسرش را تعيين کنند.

 

همچنين روز سه‌شنبه ۲۳ خرداد ۶۴ زندانی سياسی بند ۳۵۰ زندان اوين با انتشار بيانيه‌ای اعلام کردند رضا هدی‌صابر، در روز هشتم اعتصاب غذای خود مورد ضرب‌وشتم شديد قرار گرفته بود.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما