خانه | خبر | اخبارایران

فراخوان شورای هماهنگی راه سبز اميد برای برگزاری تجمع

سه شنبه, 1390-03-24 09:51
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

 

شورای هماهنگی راه سبز اميد از مخالفان حکومت ايران خواسته تا چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۰ در ميدان‌ اصلی شهرهای ايران تجمعات مسالمت‌آميز برپا کنند.

 

به گزارش تارنمای کلمه، اين شورا همچنين از مخالفان دعوت کرده که در روز پنج‌شنبه ۲۶ خرداد «به ياد شهدای جنبش، از ندا تا هاله و از سهراب تا هدی و نيز به ياد شهدای انقلاب و جنگ تحميلی» به آرامگاه آنان بروند.

پس از شکل‌گيری اعترضات به نتيجه انتخابات بحث‌برانگيز رياست‌جمهوری ايران در سال ۱۳۸۸، ده‌ها نفر از مخالفان کشته شدند.

شورای هماهنگی راه سبز اميد که پس از بازداشت خانگی ميرحسين موسوی و مهدی کروبی دو تن از رهبران مخالفان، راهکارهای اعتراضی جنبش سبز را اعلام می‌کند در اين بيانيه افزوده:‌«اطمينان داريم تا زمانی که در راه بزرگداشت مقام و کرامت انسانی، آزادی و عدالت گام بر می‌داريم، ياری خداوند مهربان توشه راهمان خواهد بود و پيروزی از آن ماست.»

مخالفان روز شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۰ در دومين سالروز انتخابات جنجالی رياست‌جمهوری ايران نيز تجمعات اعتراضی پراکنده‌ای در تهران برگزار کردند.

شورای هماهنگی راه سبز اميد: اطمينان داريم تا زمانی که در راه بزرگداشت مقام و کرامت انسانی، آزادی و عدالت گام بر می‌داريم، ياری خداوند مهربان توشه راهمان خواهد بود و پيروزی از آن ماست

نيروهای امنيتی ايران نيز در جريان اين تجمعات شماری از مخالفان را بازداشت کردند.

تارنمای کلمه همچنين خبر داده شماری از خانواده های زندانيان سياسی و جوانان اصلاح‌طلب طی بيانيه‌ای اعلام کرده‌اند به مناسبت سومين روز «شهادت» هدی صابر روز ۲۵ خرداد روزه می‌گيرند.

رضا هدی‌صابر از فعالان ملی مذهبی ۲۱ خرداد ۱۳۹۰ و پس از ۱۰ روز اعتصاب غذا درگذشت.

در بيانيه خانواده‌های زندانيان سياسی و جوانان اصلاح‌طلب آمده است:‌«همراهان و ياوران هميشگی جنبش سبز ايران، تا ديروز ما عزادار هاله مردم ايران بوديم که مظلومانه زير تابوت پدر به شهادت رسيد، امروز بايد در سوگ هدی صابر زندانی سبز و صبور و استوار خود بنشينيم که حقيقت را فدای مصلحت نکرد و برای آنکه خون فرزندان نجيب اين سرزمين بيش از اين پايمال نشود، دست به اعتصاب غذا زد.»

هاله سحابی فرزند عزت‌الله سحابی در مراسم خاک‌سپاری پدرش بر اثر حمله نيروهای امنيتی دچار ايست قلبی شد و درگذشت.

نويسندگان اين بيانيه افزوده‌اند: «ما خانواده‌های زندانيان سياسی به همراه جوانان اصلاح‌طلب اعلام می‌کنيم که همراه و همگام با زندانيان بند ۳۵۰ اوين دست به روزه سياسی خواهيم زد تا حاکمان و مستبدان بدانند که نه تنها استوار و محکم بر سر پيمان خود با مردم ايستاده‌ايم و از راهی که دوسال پيش در کنار يکديگر آغاز کرده‌ايم، باز نگشته‌ايم و فداکاری و ايثار هدی صابر را به گوش همگان خواهيم رساند.»

 

Share this
Share/Save/Bookmark

با سلام

به همین میگویند سیاه بازی و تلف کردن وقت و تحکیم قدرت حاکمه. کشاندن مردم به خیابان بدون توجه به عواقب آن و بدون استمرار مقاومت به صورت روزانه دردی را دوا نخواهد کرد. این روش به صراحت ناتوانی خودرا در برابر اوباش و ارازل ولایتمدار به ثبوت رسانده و آزموده را آزمودن خطاست. به قول امریکایی ها "اینکه همان کارو یا روشهای قبلی را دوباره و چندباره انجام دهیم و انتظار گشایش هم داشته باشیم دیوانگی محض است".

ما میتوانیم با پایین اوردن هزینه ها، بخصوص هزینه های انسانی، مشارکت مردم را بالا ببریم. اگر به دقت به مبارزه منفی یا مقاومتهای بی خشونت بنگریم میبینیم که همه آنها سرانجام به پیروزی رسیده اند. اما در مورد ایران بایستی فاکتورهای دیگری هم به معادله جندمجهولی موجود اضافه کنیم تا زودتر به یروزی برسیم.

به شما قول میدهم اگر چنین خشونتهایی در امریکا اتفاق بیفتد مردم مسلح میشوند و دولت را در مدت کوتاهی به زیر میکشند. اما در ایران گویی که آن احترام و هویت فردی چندان بهایی ندارد که مردم چنین کنند.

اما راه حل چیست؟ راه حل اینست که به جای تجمع در میادین شهرها از مردم بخواهیم تا حضور خودرا از این دولت مردم فریب دریغ دارهند و به مدت یک شبانه روز هر هفته در خانه بمانند و خیابانها را خالی کنند. این خلاء مسلما پرسروصداتر از تجمع است و بیرون نیامدن از خانه مارا خیلی منسجمتر و محکمتر و یکارچه تر میکند.

انین روش بسار بی هزینه و بسیار پربازده است و پس از مدت کوتاهی دیگر نیرویی در مقابل نیروی سرکوبگر نخواهد بود و به این ترتیب به جان همدیگر میافتند. تصورکنید اگر هیچ خانمی در خیلبان نباشد که وی را به خاطر بی حجابی دستگیر کنند آنوقت این ولگردهای بی سروپا که در یباس مامور انتظامی به مردم توهین میکنند چه خواهند کرد؟ این روش را میتوان به خوبی همه گیر و همه جانبه کرد تا سرانجام به نتیجه برسیم.

از رهبران چنبش سبز امید است که برنامه ای بهتر و فراگیر تر از تجمعات فاصله دار ارایه دهند.

به امید بیداری مردم ایران و رهبران جنبش

همین روش بسیار خوب است. راه پیمایی آرام بدون شعار و نشانه. کار روز 22 خرداد 90 بسیار خوب بود. مردم این بار بیشتر خواهند آمد. همین روش را باید ادامه داد. سرانجام را هپیمایی ها، میلیونی خواهند شد. اطمینان داشته باشید. تهران - بابک

به خدا همین تاکتیک کارایی دارد. کم هزینه ترین است و اثربخش ترین. باید هشیار بود و بهانه به دست سرکوبگران نداد.
مردم هم دوباره امیدوار خواهند شد و هزارهزار گردخواهند آمد. راه پیمایی روز 22 خرداد 90 نشان داد که این روش و تاکتیک کم هزینه ترین و موفق ترین است. مردم هم امیدوار خواهند شد و هربار بیش از پیش به میدان خواهند آمد. زمانی را درنظر آورید که میلیونها نفر آرام و خاموش ولی معنی دار در خیابانها راه بیفتند. شهرستانها هم چنین خواهند کرد. خدا میداند که دراین دوسال به این روش بسیار اندیشیده ام و راه کامیابی و پیروزی را درهمین روش دیده ام. چشم به راه بودم که کی این تاکتیک در دستور قرار گیرد. ملت نتیجه خواهد گرفت و پیروز خواهد شد. تهران - بابک

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما