خانه | خبر | اخبارایران

رئیس جمهوری یمن کشور را به مقصد عربستان ترک کرد

یکشنبه, 1390-03-15 14:27
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
علی‌عبدالله صالح، رئیس جمهوری یمن روز شنبه، ۱۴خرداد ماه برای آنچه «درمان صدمات ناشی از انفجار در کاخ ریاست جمهوری» اعلام شده، یمن را به مقصد عربستان سعودی ترک کرد.
 
مقامات رسمی یمن می‌گویند که علی‌عبدالله صالح پس از درمان به یمن بازخواهد گشت، با این وجود خیابان‌های صنعا، پایتخت یمن امروز شاهد جشن و پایکوبی مخالفان دولت بود.
 
گزارش‌های مخابره شده از یمن حاکی از این است که بیش از ۳۰ نفر از نزدیکان رئیس جمهور یمن، از جمله برخی اعضای خانواده وی نیز روز گذشته کشور را به مقصد عربستان ترک کرده‌اند.
 
علی‌عبدالله صالح، روز جمعه، درپی حمله به مسجد مجتمع ریاست جمهوری یمن مجروح شد. برخی گزارش‌های حاکی از اصابت ترکش به زیر قلب وی و سوختگی سینه و صورتش است. در جریان این حمله برخی نزدیکان رئیس جمهوری یمن زخمی شده و هفت نفر جان خود را از دست دادند.
 
به گزارش خبرگزاری رویترز، عبدالرحمن منصور هادی، نایب رئیس جمهور یمن در حال حاضر قدرت را در دست دارد و روز گذشته با پسر ارشد علی عبدالله صالح در صنعا دیدار کرده است. مخالفان دولت می‌گویند که رئیس جمهوری یمن پیش از آغاز اعتراضات، در پی منتقل کردن قدرت به پسرش بود.
 
رئیس جمهور یمن در پیام صوتی که پس از این حمله از تلویریون دولتی این کشور پخش شد، صدیق الاحمر، رئیس طایفه حاشد را متهم به دست داشتن در این حمله کرد. خبرگزاری فرانسه از حمله تلافی‌جویانه نیروهای ارتش یمن به منزل برادران صدیق‌الاحمر خبر داده است. در این حمله که پس از انفجار در کاخ ریاست جمهوری صورت گرفت، دست کم ۱۰نفر کشته شده‌اند.  صدیق الاحمر اعلام کرده است که درانفجار روز جمعه کاخ ریاست جمهوری دخالت نداشته است.
 

حامیان صدیق الاحمر خواهان کناره‌گیری علی عبدالله صالح، رئیس جمهور ۶۹ساله یمن هستند از ۳۳ سال گذشته قدرت را در این کشور در دست دارد.اعتراضات در یمن از اواخر ژانویه سال جاری آغاز شده است. معترضان تعداد کشته‌شدگان در این ناآرامی‌های را بیش از ۲۰۰نفر اعلام‌ کرده‌اند.  

Share this
Share/Save/Bookmark

دیکتاتورها یکی پس از دیگری سقوط کرده و مردم به جشن و پایکوپی میپردازند.
عجیب است که لانه این ادم کشان و تروریستها در مرکز دنیای اسلام قرار دارد،ولی مردم مسلمان و دین اسلام برای این دیکتاوران و حامیانشان بی ارزش است.متاسفانه دشمنان مسلمانان در این کشور و در قلب پادشاه ددمنشش ان کاخی زیبا بنا کرده اند.
به امید سرنگونی پادشاهی در عربستان و برچیده شدن پایگاه توطعه گران امریکائی و صهیونیستی بدست مردم مسلمان عربستان

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما