خانه | خبر | اخبارایران

محکومیت معاون احمدی‌نژاد به انفصال از خدمات دولتی

شنبه, 1390-02-31 13:50
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
حمید بقایی، معاون اجرایی رئیس جمهوری  از سوی دیوان عدالت اداری به چهار سال «انفصال از خدمات دولتی» محکوم شد.

 
به گزارش خبرگزاری مهر، حمید بقایی امروز، شنبه ۳۱اردیبهشت در یک نشست خبری صدور این حکم را تایید کرد.


وی به دلیل «تخلفات» اعمال شده در  هنگام ریاست بر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به انفصال از خدمات دولتی محکوم شده است.


معاون اجرایی رئیس جمهوری تا کنون از اجرای این حکم خودداری کرده و گفته می‌شود که در حال «رایزنی برای برگرداندن» این حکم است.
 
به گزارش برخی منابع خبری، دیوان عدالت اداری به دلیل خودداری حمید بقایی از اجرای رای پیشین این دیوان حکم انفصال خدمت او را صادر کرده است. بر اساس ماده ماده ۳۷ قانون دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۸۵ در صورتی که محکوم‌علیه از اجرای رأی دیوان خودداری کند، به انفصال موقت از خدمات دولتی تا پنج سال و جبران خسارت وارده محکوم می‌شود.
 
حمید بقایی به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفته است که این‌حكم قطعي نيست و قابليت تجديدنظرخواهي را دارد.


حمید بقایی، شنبه ۲۰ فروردین ماه جاری در دو حکم جداگانه از سوی محمود احمدی‌نژاد با حفظ پست‌های قبلی خود به معاونت امور اجرایی رئیس جمهور و سرپرستی نهاد ریاست جمهوری منصوب شد. وی پیش از آن به سمت دبیری عالی شورای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز منصوب شده بود.


شماری از سایت‌های خبری حمید بقایی را چهره مورد نظر طرفداران محمود احمدی‌نژاد برای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری معرفی می‌کنند. وی اسفند ماه سال گذشته با تکذیب این خبر گفت بحثی که در این رابطه مطرح شده یک شوخی بوده است.
 
حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات، امروز می‌گوید که «مقابله با جریانات انحرافی» در دستور کار وزارت اطلاعات قرار دارد


حمید بقایی شهریور ماه سال گذشته محمود احمدی‌نژاد را کوروش زمانه خواند و گفت: «اگر به کارهایی که آقای احمدی‌نژاد انجام داده دقت کنیم، می‌توانیم بگوییم آقای احمدی‌نژاد، کوروش زمان است.» این سخنان رئیس سازمان میراث فرهنگی واکنش اعتراضی برخی چهره‌های اصول‌گرا از جمله علی مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی را در پی داشت.


از سوی دیگر حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات، امروز در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب دایره المعارف شهدای ترور گفت که «مقابله با جریانات انحرافی» در دستور کار وزارت اطلاعات قرار دارد.


حیدر مصلحی افزود که وزارت اطلاعات به وسیله «اقدامات اطلاعاتی» با گروه‌هایی که آن‌ها را «گروه‌های منحرف» عنوان کرد، برخورد می‌کند.


اصول‌گرایان مخالف دولت از جریانات نزدیک به اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر ریاست جمهوری به عنوان «جریانات انحرافی» اسم می‌برند و معتقدند مشایی رهبری «جریان انحرافی» را بر عهده دارد.


در هفته‌های اخیر حملات علیه این «جریان» شدت گرفته است. چندی پیش برخی از رسانه‌های اصول‌گرا در ایران از تحت تعقیب بودن ۲۵ نفر از اعضای «باند انحرافی متصل به دولت» نوشتند.
 
عباس امیری‌فر، رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری، از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد و اسفندیار رحیم‌مشایی، نیز روز ۱۲ اردیبهشت‌ماه جاری بازداشت شد. وی که ابتدا گفته می‌شد پس از ساعاتی آزاد شده است، همچنان در بازداشت به‌سر ‌می‌برد.
 

منابع خبری ایران روز ۲۸ اردیبهشت ماه جاری نیز از دستگیری یکی از یاران اسفندیار رحیم‌مشایی در نهاد ریاست جمهوری خبر دادند. خبرگزاری فارس به نقل از «برخی منابع» نوشت یکی از مسئولان بلندپایه نهاد ریاست جمهوری که از دوستان ۲۰ ساله رئیس دفتر رئیس جمهور است، در ارتباط با سی‌دی «ظهور بسیار نزدیک است» بازداشت شد. 

Share this
Share/Save/Bookmark

پس چرا هنوز آزاد است ؟ نوجوانی را بجرم شيريني دزديدن دست ميبرند و معاونان احمدي آزادانه از بيت المال بذل و بخشش ميکنند!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما