خانه | خبر | اخبارایران

قطع تماس تلفنی نسرین ستوده

دوشنبه, 1390-02-19 11:22
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

رضا خندان همسر نسرين ستوده خبر داده است که از ۱۰ روز پيش که خانم ستوده را به بند موسوم به «متادون» زندان اوين منتقل کرده‌اند، امکان برقراری تماس تلفنی با ايشان نبوده است.

همسر خانم ستوده روز گذشته در گفت‌وگو با پايگاه اينترنتی «تغيير برای برابری» گفت: «اولين بار پس از اين جابه‌جايی، به سالن ملاقات مراجعه کرديم و متأسفانه از ملاقات حضوری بچه‌ها ممانعت کردند؛ اين در حالی بود که از چند ماه پيش بچه‌ها می‌توانستند پنج دقيقه‌ به‌طور غيررسمی مادرشان را حضوری در راهرو ملاقات کنند.»

رضا خندان در بخش ديگری از گفت‌وگو خود با سايت «تغيير برای برابری» ابراز نگرانی کرده است که با انتقال خانم ستوده به زندان قرچک ورامين، ملاقات فرزندان ايشان با مادرشان از اين نيز دشوار‌تر خواهد شد.

پيشتر، در جريان آخرين ملاقاتی که نسرين ستوده با همسرش داشت‌ به او خبر داده بود قرار است به زودی آن‌ها را به زندان «چرم‌شهر ورامين» منتقل کنند.

زندان چرم‌شهر در جنوب تهران و در منطقه «قرچک ورامين» واقع است. برخی از گزارش‌های منتشر شده حکايت از آن دارد که وضعيت بهداشتی و خدماتی اين زندان بسيار نامناسب و غيراستاندارد است. پيشتر گزارشات ديگری مبنی بر انتقال برخی از زندان زن سياسی به اين زندان در حوالی ورامين منتشر شده بود.

خانم ستوده از ۱۳شهريور‌ماه گذشته در بازداشت به‌سر می‌برند و در دی‌ماه سال پيش از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به رياست قاضی پيرعباسی با اتهام امنيتی محاکمه و به ۱۱ سال زندان، ۲۰ سال محروميت از حرفه وکالت و ۲۰ سال ممنوعيت خروج از کشور محکوم شد.

در فروردين گذشته خانم ستوده اعلام کرد که از حق اعتراض خود در دادگاه تجديد‌نظر صرف‌نظر کرده‌ است. در طول اين مدت نسرين ستوده دو بار در اعتراض به شرايط «غيرقانونی» خود در زندان دست به اعتصاب غذا زده‌ است.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما