خانه | خبر | اخبارایران

خبرهای ضد و نقيض درباره «اخراج» مصلحی از جلسه دولت

پنجشنبه, 1390-02-15 08:29
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

جلسه هيأت دولت ايران، روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ در حالی برگزار شده که برخی منابع خبری از «اخراج» حيدر مصلحی، وزير اطلاعات از آن خبر داده‌اند.

 

به گزارش تارنمای فرارو، در جلسه روز گذشته هيأت دولت، محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهوری ايران از حيدر مصلحی خواسته تا جلسه را ترک کند.

 

در همين حال روزنامه هفت صبح در واکنش به اين خبر اعلام کرده: «يک منبع آگاه در دفتر رييس‌جمهور، با تکذيب خبر سايت ضددولت فرارو در مورد دستور رييس‌جمهور به وزير اطلاعات برای خروج از جلسه هيأت دولت، گفته است رييس‌جمهور پس از خروج وزير اطلاعات رياست جلسه را برعهده گرفت که البته نه تأخير رييس‌جمهور و نه خروج وزير از جلسه يک اتفاق نامتعارف نبوده است.»

 

اما با اين حال برخی خبرهای ديگر حاکی از اين است که احمدی‌نژاد پيش از حضور در جلسه هيأت دولت گفته «تا مصلحی در جلسه باشد، من در نشست هيأت دولت حاضر نمی‌شوم.»

 

بنا بر اين گزارش، احمدی‌نژاد پس از خروج مصلحی، در جلسه هيأت دولت شرکت کرده است.

احمدی‌نژاد وجود اختلافاتش با رهبر ايران را تأييد کرده اما گفته «وکر ولی‌فقيه» است و مشکلات نيز با گفت‌وگو حل می‌شود

شامگاه يک‌شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۰ محمود احمدی‌نژاد، با استعفای مصلحی از وزارت اطلاعات موافقت کرد و وی را به عنوان «مشاور رئيس‌جمهور در امور اطلاعاتی» منصوب کرد.

اما تنها دو ساعت پس از انتشار اين خبر، خبرگزاری‌های ایران خبر دادند آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران با کنار رفتن مصلحی از وزارت اطلاعات مخالفت کرده است.

 

از آن هنگام، احمدی‌نژاد به مدت ١١ روز از شرکت در جلسات هيأت دولت خودداری کرد و در خانه‌اش ماند.

 

وی پس از بازگشت به جلسات هيأت دولت، وجود اختلافاتش با رهبر ايران را تأييد کرد اما گفت «نوکر ولی‌فقيه» است و مشکلات نيز با گفت‌وگو حل می‌شود.

 

احمدی‌نژاد همچنین به چند روز غيبت خود اشاره کرد و گفت: «دورکاری و خانه‌نشينی چند روزه دلايلی دارد که اين دلايل را در دل خود نگه می‌دارم چون بسياری از حرف‌ها بايد در دل انسان باقی بماند.»

 

با این حال در اين مدت، موج انتقادات عليه احمدی‌نژاد فروکش نکرده است.

 

حجت‌الاسلام مجتبی ذالنور، جانشين نماينده ولی فقيه در سپاه پاسداران چند روز پیش گفت احمدی‌نژاد بايد عبارات خود را درست کند و بگويد ولی امر، نائب امام زمان است و مشروعيت همه ارکان نظام با اوست.

 

وی گفت اگر رهبری حمايت عام خود را از رئيس جمهور بردارد، «او حق تصرف در امور را ندارد و می‌شود طاغوت.»

 

وی اين سخن احمدی‌نژاد که گفته بود رابطه‌اش با آيت‌الله خامنه‌ای رابطه «پدر و فرزندی» است اشتباه دانست و گفت: «در روايات و احکام اسلامی داريم که ممکن است پدر يک فرد، او را امر به شرک کند و به همين دليل نبايد از او تبعيت کرد. ممکن است پدر اشتباه کند و طبق احکام اسلام، بايد مخالف او حرکت کرد.»

 

احمدی‌نژاد می‌گوید رابطه‌اش با رهبر ایران، رابطه پدر و فرزندی است.

 

برخی از نمایندگان مجلس نیز از احتمال طرح سوال از احمدی‌نژاد به دلیل «مقابله با حکم آیت‌الله خامنه‌ای و قانون‌گریزی» خبر داده‌اند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

به نظر میرسد احمدی نژاد دعوای اخیر را برده باشد اما جنگ قدرت را خواهد باخت و کشور هم اکنون در تب و تاب یک ماجرای آبروریزی دیگر است. آخوندها همانطوریکه بازرگان را پس از چندماه صدارت بیرون راندند و بنی صدر و خاتمی و خیلی های دیگر را یاروانه تبعید یا زندان یا گورستان یا کنج عزلت کردند دارند احمدی نژاد را هم به یکی از همین ورطه ها میکشند و این امر برو برگردی برای احمدی نژاد ندارد. وی میتواند هاله نورش را که امام زمان در نیویورک به وی داده بر سرگذارد و در پرتو خیره کننده همین هاله نور به سوی چاه چمکران بگریزد. اخیرا هم که یکی از نزدیکان احمدی نژاد اسم امام غایب را روی مقاله علمی اش گذاشته بود و به احتمال فراوان به خاطر این هدیه ای که امام غایب دریافت کرده وی را شفاعت خواهد کرد و به چاه خود راه خواهد داد.

شاید هم همه این ماجرا های دشمن-محور و دشمن-تراش برای رد گم کردن باشد اما این تاکتیک آخوندها برای احمدی نژاد گران تمام خواهد شد و برای کشور از آن هم گران تر. چه هر حادثه ای که ثیش می آید پوسیدگی و ناکارآمدی حکومت ایران بیشتر غرب را مطمین خواهد کرد و سرانجام روزی فرا خواهد رسید که سنگینی بار ایران بر گرده اقتصاد و و کل جامعه جهانی و امنیت آن آنقدر سنگین خواهد شد که عزم دنیا را در محدود کردن یا زدودن ج.ا. از صفحه گیتی املا جزم کند.

به جرات میتوان گفت که بعد از زدودن اساما از لیست جنایتکاران دولتمردان ایران دارند به تدریج به قله این لیت نزیکتر و نزدیکتر می شوند.

بازهم باید در نظر داشت که امحاء اساما ترس بزرگی در دل حکومت ایران انداخته و شاید به زودی صدای سردمداران سپاه در آید که امریکا در حال حمله به ایران است تا شاید با ایجاد رعب و وحشت یک بار دیگر مردم را در پشت خود قرار دهند. اما سی و اندی سال این بازی کارگشا بوده اما نه امروز جون از بطن همین به ظاهر راه پیمایی ها صدای اعتراضات خفته مردم بیرون خواهد آمد و میز را در جهت سرنگونی حکومت خواهد چرخاند.

تنها فاکتوری که شاید بتواند برای مدت کوتاهی یک حالت کجدار و نریز دیگر ایجاد کند دخالت رهبر فرزانه است به ناچار مجبور به دخالتی دیگر در امور خواهد شد اما این بار به اندازه کافی پادزهر ضد ولایت در پیکر جامعه وجود دارد که وی را ضربه فنی کند.

باید کمی دیگر صبر کرد چون سحر نزدیک است.

حتما احمدی ميخواهد فاميل و دوستش را وزير اطلاعات کند اگر هنوز کسی بدون پست و مقام مانده باشد؟!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما