خانه | خبر | اخبارایران

فاطمه کروبی: حقوق رايج يک زندانی را هم ندارم

جمعه, 1390-02-09 17:27
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

فاطمه کروبی، پيش از بازگشت به بازداشت خانگی در گفت‌وگويی شرايط کنونی خود و همسرش مهدی کروبی را شرح داد.

به گزارش سحام‌نيوز، فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی، از رهبران مخالفان حکومت ايران، غروب روز گذشته پس از انجام بخشی از امور درمانی خود، به حبس خانگی بازگشت.

سحام‌نيوز روز سوم ارديبهشت‌ماه جاری خبر داده بود فاطمه کروبی برای انجام معاينات پزشکی از حبس خارج شده است.

وی به همراه همسرش مهدی کروبی از تاريخ ۲۱ بهمن ۱۳۸۹ در حبس خانگی به‌سر می‌برد.

فاطمه کروبی در مصاحبه کوتاه خود پيش از بازگشت به حبس خانگی در مورد شرايط بازداشت خود گفت: «واژه حصر که در بيرون رايج است درست نيست زيرا مأموران امنيتی نه تنها تمام مجتمع مسکونی را تصرف کرده‌اند بلکه حتا آپارتمان مسکونی ما را نيز در اختيار دارند.»

خانم کروبی افزود: «تا پيش از عيد شرايط بسيار سخت و و برخوردها خشن بود و اساسأ من و همسرم از حقوق اوليه يک زندانی انفرادی هم برخوردار نبوديم. اما در سال جديد رويکرد ديگری حاکم شد و اوضاع حبس من و همسرم کمی بهتر گرديد.»

فاطمه کروبی: توسل به اراذل و اوباش کاری ساده برای حکومت‌های ديکتاتوری است و امروز می‌بينيم که در کشورهای ديگر منطقه نيز اعمال می‌شود

با اين‌حال فاطمه کروبی گفت: «من حقوق رايج يک زندانی نظير حق هواخوری روزانه و يا دسترسی به تلفن؛ حتا برای يک بار هم در ۷۱ روز گذشته نداشته‌ام.»

وی گفت همسرش مهدی کروبی از روحيه «بسيار خوبی» برخوردار است و «آماده پرداخت هر هزينه‌ای» است.

خانم کروبی در بخش ديگری از سخنان خود به روزهای پس از راهپيمايی ۲۵ بهمن‌ماه اشاره کرد که شش شب متوالی عده‌ای که وی آن‌ها را اراذل و اوباش ناميد، در برابر خانه کروبی دست به تجمع زده و عليه او شعار دادند.

راهپيمايی ۲۵ بهمن‌ماه به دعوت مهدی کروبی و ميرحسين موسوی، يکی ديگر از رهبران مخالفان دولت به پشتيبانی از مردم تونس و مصر برگزار شد که طی آن دو نفر کشته، ده‌ها نفر زخمی و گروه بسياری بازداشت شدند.

وی گفت افراد حمله‌کننده «در سايه حمايت‌های نيروهای امنيتی و نظامی به فحاشی، سلب آسايش از همسايگان در نيمه‌های شب، سرقت اموال نظير دوربين‌های مداربسته، تخريب منزل و نهايتأ انداختن نارنجک‌های صوتی به منزل پرداختند.»

خانم کروبی افزود: «توسل به اراذل و اوباش کاری ساده برای حکومت‌های ديکتاتوری است و امروز می‌بينيم که در کشورهای ديگر منطقه نيز اعمال می‌شود اما فراموش نکنيم که لکه ننگ آن برای حاکميت باقی خواهد ماند.»

ميرحسين موسوی و زهرا رهنورد نيز هم‌زمان با مهدی کروبی و فاطمه کروبی در بازداشت خانگی به‌سر می‌برند.

تاکنون نهادهای حقوق بشری بين‌المللی و چندين دولت خواهان آزادی آن‌ها شده‌اند اما جمهوری اسلامی ايران پاسخی به اين خواسته نداده است.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

این حکومت آنقدر دروغ گو ودغل و حقه باز است که در برابر درخواست خانم کاترین اشتون که خواستار آزادی این چهارتن شده بود اظهار کرده است آنان زندانی نیستند. آنها را محافظت می کنیم که جانشان درامان باشد و کسی به آنان حمله نکند. من باید به این دروغگو های دغل باز و در راس آنان عظما بگویم آنکه باید ازجانشان محافظت کنید که مردم تکه پاره شان نکنند اول عظما جان خودت هستی، بعد رئیس جمهوری است که فعلا ده روز است به چاه جمکران فرو رفته شاید هم از ترس جانش، بعد هیات دولت بعد نمایندگان مجلس و روسای قوای سه گانه و تمام فرماندهان قاتل نیروهای نظامی و انتظامی و بقیه آدمکشان جمهوری اسلامی واقعا که ننگ بر شما باد. حیا نمی کنید این همه دروغ می گویید. ادعا می کنید که حکومت ما اسلام ناب هم هست.

به درک که ندارید بهتر حالا یه کم میفهمید بجه هامون تو زندانهاتون چی میکشن البته اگر واقعا در حبس خانگی باشید

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما