خانه | خبر | اخبارایران

«احمدی‌نژاد گاهی کارهایی می‌کند که توجیهی ندارد»

پنجشنبه, 1390-02-01 17:13
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

غلام‌حسين محسنی اژه‌ای، دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضائيه گفته است محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ايران، گاهی کارهايی انجام می‌دهد که هيچ توجيهی ندارد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، محسنی اژه‌ای امروز اول اردیبشهت ٩٠ در جريان همايشی در خرم‌آباد، مرکز استان لرستان گفت: «نحوه عملکرد (احمدی‌نژاد) در مورد برکناری وزير اطلاعات توجيه‌پذير نيست.»

 

به گفته دادستان کل کشور «بايد طوری در اين رابطه عمل شود که سيستم اطلاعاتی کشور ضربه نخورد و حداقل زمانی برای معرفی فردی که می‌خواهد به جای وزير گذاشته شود، مدنظر قرار گيرد.»

 

محسنی اژه‌ای افزوده که آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای خطاب به رئيس‌جمهوری اعلام کرده «کنار گذاشتن مصلحی در شرايط کنونی نه به مصلحت کشور و نه به مصلحت شماست.»

 

وزیر اطلاعات در ایران از جمله وزرایی است که روسای‌جمهور باید برای انتخاب یا برکناری وی با آیت‌الله خامنه‌ای مشورت کنند. علاوه بر وزیر اطلاعات، انتخاب وزرای کشور، خارجه و دفاع نیز با مشورت رهبر جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود.

محسنی اژه‌ای: رهبری در نامه‌ای خطاب به رئيس‌جمهوری اعلام کرد کنار گذاشتن مصلحی در شرايط کنونی نه به مصلحت کشور و نه به مصلحت شماست

با این حال دادستان کل کشور گفته است که رهبرجمهوری اسلامی ایران از برکناری حیدر مصلحی از وزارت اطلاعات «بی‌خبر» بوده است.

 

آیت‌الله خامنه‌ای پس از کناره‌گیری مصلحی از وزارت اطلاعات، با ارسال نامه‌ای خطاب به وی، از او خواست تا همچنان در وزارت اطلاعات به فعالیت بپردازد.

 

شامگاه يک‌شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۰ خبرگزاری‌های ايران خبر دادند محمود احمدی‌نژاد، با استعفای مصلحی از وزارت اطلاعات موافقت کرده و وی را به عنوان «مشاور رئيس‌جمهور در امور اطلاعاتی» منصوب کرده است.

 

اما تنها دو ساعت پس از انتشار اين خبر، خبرگزاری فارس برای نخستين بار خبر داد که آيت‌الله علی خامنه‌ای با کنار رفتن مصلحی از وزارت اطلاعات مخالفت کرده است.

 

با اين حال تاکنون وب‌سايت رسمی نهاد رياست جمهوری ايران از انتشار خبر ابقای حيدر مصلحی به‌عنوان وزير اطلاعات خودداری کرده و تنها خبر مربوط به موافقت احمدی‌نژاد با استعفای وزير اطلاعات در اين تارنما وجود دارد.

 

بسياری از نمايندگان اصولگرای مجلس ايران و برخی از چهره‌های سياسی ایران از سکوت محمود احمدی‌نژاد درباره نامه رهبر جمهوری اسلامی ايران به شدت انتقاد کرده‌اند.

 

محمدرضا باهنر یکی از نمایندگان اصولگرای مجلس نیز چند روز پیش ابراز امیدواری کرده بود که سرانجام محمود احمدی‌نژاد به بررسی طرح «عدم کفایت سیاسی رئیس‌جمهور» منجر نشود.

 

بنا بر قانون اساسی ایران، نمایندگان مجلس می‌توانند با رأی به «عدم کفایت رئیس‌حمهور» وی را از کار برکنار کنند. این رأی نمایندگان مجلس باید از سوی رهبر جمهوری اسلامی ایران نیز تأیید شود.

 

محسنی اژه‌ای در بخش ديگری از سخنانش به نحوه برکناری‌اش در دولت نهم اشاره کرده است. وی که در دولت پیشین احمدی‌نژاد به عنوان وزير اطلاعات مشغول به کار بود، دو هفته مانده به پايان عمر دولت، برکنار شد.

 

وزیر پیشین اطلاعات گفته است: «ما خودمان هم نفهميديم چگونه و چرا ما را کنار گذاشتند.»

 

وی افزوده است خبر برکناری‌اش را از زبان یکی از معاونان وزارت اطلاعات شنیده و هنگامی هم که قصد داشته برای خداحافظی به جلسه هیأت دولت برود، از ورودش جلوگیری کرده‌اند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

امروز اقای دکتر احمدی نژاد مثل اره در ک... ایت الله خامنه ای گیر کرده است!
حضرت ایت الله نه راه پیش دارد نه راه پس!

بقول قاطبه
شکر خورده اید قند خورد میفرمائید!!!!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما