خانه | خبر | اخبارایران

درخواست اتحادیه اروپا برای اعزام بازرس به کمپ اشرف

یکشنبه, 1390-01-21 15:18
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
اتحادیه اروپا خواستار موافقت دولت عراق با اعزام بازرسان بین‌المللی به اردوگاه اشرف در این کشور شد.
به گزارش خبرگزاری آلمان، در پی حمله نیروهای نظامی دولت عراق به اردوگاه اشرف، متعلق به سازمان مجاهدين خلق در اين کشور  کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که همواره از دولت عراق خواسته است که به حقوق انسانی ساکنان اردوگاه اشرف احترام بگذارد و از به کارگیری خشونت پرهیز کند. در این بیانیه از دو طرف خواسته شده که با «خویشتنداری» به دنبال یافتن راه حلی مسالمت‌آمیز باشند.
 
 روز شنبه ١٩ فروردین، نيروهای عراقی با گردان‌های زرهی به قرارگاه اشرف متعلق به سازمان مجاهدين خلق در اين کشور حمله کردند.
 
به گزارش خبرگزاری رویترز، علی غیدان، فرمانده نیروی زمینی ارتش عراق، تعداد جان‌باختگان اردوگاه اشرف در جریان این درگیری را سه نفر اعلام کرده است. به گفته وی این سه نفر خود را به زیر تانک‌های عراقی انداخته و کشته شده‌اند. مجاهدين خلق می‌گویند که در اين حمله بیش از سی نفر کشته و صدها نفر زخمی شده‌اند.
 
سخنگوی ارتش آمریکا امروز، یکشنبه به خبرگزاری فرانسه گفت که دولت عراق با درخواست ارائه خدمات پزشکی به آسیب‌دیدگاه اردوگاه اشرف موافقت نکرده است.

ایالات متحده آمریکا و بریتانیا طی بیانیه‌های جداگانه‌ای نگرانی خود را از وقایع رخ داده در اردوگاه اشرف اعلام کرده‌اند. وزارت امورخارجه بریتانیا در این بیانیه از دولت عراق خواسته است هرچه سریع‌تر به «عملیات خشونت‌آمیز» در اردوگاه اشرف خاتمه دهد.
 
سخنگوی ارتش آمریکا می‌گوید که دولت عراق با درخواست ارائه خدمات پزشکی به آسیب‌دیدگاه اردوگاه اشرف موافقت نکرده است
 
فرمانده نیروی زمینی ارتش عراق می‌گوید این درگیری در پی تحریک ساکنان اردوگاه اشرف آغاز شد و نیروهای عراقی قصد داشتند قسمتی از زمین‌های کشاورزان منطقه را که در اختیار اردوگاه اشرف بود، به کشاورزان برگردانند.
 
سازمان گزارشگران بدون مرز روز گذشته اعلام کرده بود که نیروهای نظامی عراق  از ورود خبرنگاران به کمپ اشرف جلوگیری می‌کنند. به گزارش رویترز شماری از خبرنگاران در حالی سوار بر اتوبوس از بخش هایی از اردوگاه اشرف که از کنترل سازمان مجاهدین خلق خارج شده عبور کردند که  اجازه گفت‌وگو با ساکنان اردوگاه اشرف را نداشتند.
 

قرارگاه اشرف، پايگاه نظامی سازمان مجاهدين خلق ايران است که در فاصله ۱۰۰ کيلومتری بغداد و ۸۰ کيلومتری مرز ايران در شرق عراق قرار دارد. اين قرارگاه در سال ۱۳۶۵ خورشيدی و پس از انتقال نيروهای اصلی سازمان مجاهدين خلق به عراق بنياد گذاشته شد. پس از حمله نظامی ایالات متحده امریکا به عراق در سال ١٣٨٢ این پایگاه در اختیار نیروهای امریکایی قرار گرفت و نیروهای مسلح آن خلع سلاح شدند. نیروهای عراقی از دی ماه سال ١٣٨٨ کنترل این کمپ را دست گرفته‌اند. 

Share this
Share/Save/Bookmark

لعنت بر رجوی باعث و بانی این جنایات 30 ساله

افسوس برای فریب خوردگانی که بازیچه دست یک عده متوهم و قدرت طلب چپ گرا شده اند

یه مشت تروریست رو کشتن!! شماها چتونه؟

جان و روح و ناموس همه ما مجاهدین خلق ایران فدای یک تار موی زهار مسعود و مریم!

خنده دار تر دیدن فیلمهای خود سایتشونه.همشون داد میزنن یا ابوالفضل!!.وقتی میدیدم از خنده ترکیده بود.خاک بر سر اون ایدئولوژی که بخاطرش جون میدید آخرش وقت جنگش داد میزنید یا ابوالفضل!!! دوستان پیشنهاد میکنم به فیلمی که دادن برای اسامی شهیدانشون!مراجعه کنید تا ببینید این مطلبی که میگم رو

جدا از مخالفت با روش سازمان مجاهدین همگی از حقوق انسانی ساکنین اشرف حمایت میکنیم

اگر این اتفاق دریک کمپ پناهندگی درترکیه و یا یونان ویا اروپا می افتاد و اینهمه زن و مرد بی سلاح و بی دفاع را به رگبار بسته بودند چه عکس العملی دنیا نشان میداد آیا مثل همه این گروه های ایرانی ساکت می مانند و یک کلام هم نمی گفتند که کشتن انسان های بی سلاح از طرف یک دولت جنایت و ضد حقوق بشر است و محکوم است ؟ حالا چرا همه لال مانی گرفته اند و میترسند که حتی یک کلام هم بگویند که این جنایت علیه بشریت است

الان رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا در خاورمیانه است.
فکر می کنید دولت عراق بدون چراغ سبز آمریکا این حمله را انجام می داد؟؟
فکر کنم این گروه دارد بهای یک عمر بازی دادن اعضاش را با بازی خوردن از دولتهای حامیش می گیرد.

دست عراقی ها درد نکنه

این گروه گروه مظلومی نیست و قاعدتا در مورد مردم ایران جفا های زیادی کردند. البته اعضای این گروه قالبا در اشرف گیر افتادند و نه راه پس دارند و نه راه پیش، ولی در هر صورت این قتل عام و حمله دولتی عراق به همراهی رژیم ایران ناجوانمردانه بوده و رو به افراد غیر مصلح بوده و از نظر عرف و انسانیت محکوم و عوامل ایجاد و رهبری این حمله باید در برابر وجدان عمومی پاسخگو باشند.
به نظر سربازان عراقی با شلیک مستقیم و حرکات وحشیانه عقده چندین ساله خودشون رو نسبت به ایرانیان نشان دادند.
(البته لازم میدونم عنوان کنم که موافق برگزاری دادگاه صالح و مجازات عوامل تروریست منافقین برای جنایات گذشته آنها هستم)

کسی میدونه مسعود رجوی الان کجاست ؟ چون موقع سخنرانی هاش اصلا حضور نداره فقط صداش پخش میشه دقیقا مثل صدام !

نیا ز نیست کسی سنگ مجاهین را به سینه بزنه که انها سازمانشان را فدای ایران کردند نه مطلقا این طور نسیت اگر هر کسی سر سوزنی سر این گفته شک دارد کافی است در یو توب فیلم های ملا قات رجوی و صدام و را ببیند هر ایرانی باشرف و غیرت مندی که این فیل ها را می بیند خونش به چوش می اید که چگونه دارند خاک ایران و مردم را به صدام می فروشند . در تاریخ ایران تا به حال سازمان یا گروهی انگشت کوچک مجاهدین به لحاظ وطن فروشی نمی شود هزار رجمت به حزب توده

آقايون و خانوم هاي به اصطلاح مجاهد. بالا بريد پايين بياد بايد بپذيريد كه همدستي و دوستيتون با كسي كه دشمن ملت بوده و مردم ايران رو مي كشته اسمش چيزي جز خيانت نيست. شما اگر واقعاً با رژيم مي خواستيد مبارزه كنيد نمي بايست به آغوش جنايتكاري بريد كه پرونده ي جنايت هاش يكي از قطور ترين پرونده هاست.
شما يك گروه منفور هستيد كه وقتي خودتون رو به مبارزات مردم مي چسبونيد باعث لكه دار شدن مبارزين داخلي مي شيد.

حالا این مسعود کجاست؟ نکنه پیش زن چهارم داره حال میکنه. از هر طرفدار شون که می‌پرسی‌، میگن اجازه ندران بگن کجاست!

اگر شفاف هستید، صاف و پوست کنده بگویید مسعود کجاست و ازش یک فیلم نشون بدید. مریم رو همه جا نشون میدید، به مسعود که میرسه همتون خفه میشید!

من هم اصلاً از منافقین متنفر نیستم فقط می خواستم یادآوری کنم که موقعیت دقیق بسیاری از مکانهای حیاتی ایران جهت موشکباران را در آن زمان همین گروهک منافقین در اختیار صدام قرار می دادند.
یکی از این مکانها نیروگاه اصفهان بود که با خطای حدود چند متری موشک به بویلر اصابت نکرد در صورتیکه این موشک به هدف می خورد تا فاصله نزدیک به 5 کیلومتر کسی زنده نمی ماند.

من متحیرم که چه جوری ادعا می کنن به صلح کمک کردن این مجاهدین! سه سال قبل از صلح رفتن عراق، در شرایطی که جنگ با تمام شدت ادامه داشت و هم وطنهاشون داشتن کشته می شدن، رفتن پیمان صلح (!) امضا کردن با صدام؟! این هم مثل تعیین رئیس جمهور مریمه؟! باز این توهم دومی بی خطره؛ توهم اولی کشته شدن سربازای ایرانی تو جبهه رو نمی بینه انگار! یا نکنه همه سربازهای جبهه در اون زمان به قول شما مزدور خمینی بودن و ضد خلق؟!
وقاحت هم حدی داره به خدا. صد رحمت به رضا پهلوی!

علیرغم اشتباهاتی که غیر قابل درک بوده و هستند و خلافهائي
‫که جبران آن غیر ممکن میباشد، انسان از شنیدن ‫و خواندن این
‫خبرها به عنوان یک ایرانی متاثر میشود. یک تاریخ مملو از صداقت
‫و تخیلات و آرزوهای جوانی که منتهی به خیانت و شکست منجر
‫گردید. که امید است حداقل باعث عبرت گردد.

من با نظريه سياسي مجاهدين و اينکه مثل ج ا براي ملت ميخواهند ولايت تعيين کنند و حتي ريس جمهور انتخاب کرده اند وپافشاري به استقرار در خاک عراق موافق نيستم ولي بنظر ميرسد کشتار جوانان ايرانی در عراق نتيجه يک تفاهم منطقه ای با رژيم قرون وسطايی ايران است ؟!!

اقای نوری مالکی من صریحا میگم شما حق سگ کشی ندارین!
چرا نمی فهمید؟

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما