خانه | خبر | اخبارایران

«فشار بازجويان به وحید طلایی برای اعتراف به ارتباط با مجاهدین خلق»

یکشنبه, 1390-01-21 13:23
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

وحيد طلايی، عضو کميته حقوقی ستاد انتخاباتی ميرحسين موسوی می‌گويد تحت «فشار بازجويان» است تا به «ارتباط با سازمان تروريستی منافقين» (مجاهدين خلق) اعتراف کند.

 

به گزارش تارنمای کلمه، وحيد طلايی طی نامه سرگشاده‌ای خطاب به عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران افزوده که در مراحل بازجويی اتهام ارتباط با سازمان مجاهدين خلق را «منکر» شده است.

 

ایران، سازمان مجاهدین خلق را که از گروه‌های مخالف این کشور است به عنوان «گروهک تروریستی» معرفی می‌کند.

 

وحيد طلايی افزوده: «روزنامه جوان و سايت جوان آنلاين (متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) و همچنين دوهفته نامه ۹ دی مطالب کذبی را عليه اينجانب و به نقل از پرونده تشکيل شده، منتشر کرده و ديگر رسانه‌های همسو نيز اقدام به بازنشر آن نموده‌اند. جای اين پرسش خالی است: در شرايطی که اطلاعات پرونده های کيفری (به ويژه در مورد جرايم امنيتی) در مرحله بازپرسی محرمانه تلقی می‌شود، به طوری که وکيل متهم نيز حق مطالعه آن را ندارد، چگونه است که اين دو نشريه مرتباً چنين مطالبی را که در هيچ دادگاه صالحه اثبات نگرديده، برخلاف اصل شرعی و قانونی برائت منتشر می‌کنند؟»

 

وی در اين نامه اعلام کرده که بازپرس بازپرس شعبه دوم بازپرسی امنيت (مستقر در زندان اوين)، مبلغ ۵۰۰ ميليون ريال وثيقه جهت تبديل قرار بازداشت موقت تعيين کرده که با وجود تأمين آن آزاد نشده است.

 

وحید طلایی از دادستان تهران خواسته تا نسبت به تعيين تکليف نهايی پرونده و آزادی‌اش اقدام کند

طلایی افزوده: «مجدداً در تاريخ ۱۳۸۹/۱۱/۳۰ برابر اعلام بازپرس مربوطه مبلغ ١٠٠ ميليون ريال به مبلغ وثيقه اضافه شد که پس از تأمين مبلغ اضافی، باز هم گشايشی حاصل نگرديد.»

 

عضو کميته حقوقی ستاد انتخاباتی ميرحسين موسوی از دادستان تهران خواسته تا نسبت به تعيين تکليف نهايی پرونده و آزادی‌اش اقدام کند.

 

وحيد طلايی هفتم مهر سال گذشته بازداشت شد و هم‌اکنون در بند ۲۰۹ زندان اوين در بازداشت به سر می‌برد. وی پیش‌تر نیز در ۱۵ اردیبهشت ٨٩ بازداشت شده بود اما دوم خرداد ٨٩ از زندان آزاد شد.

 

بلاتکلیفی دو زندانی
تارنمای میزان خبر نیز گزارش داده که جعفر گنجی و آرش نجبايی، دو تن از بازداشتی‌های راهپيمايی روز ۲۵ بهمن ٨٩ که از «علاقه‌مندان نهضت آزادی» هستند، در بلاتکلیفی به‌سر می‌برند.

 

به گزارش ميزان خبر، از وضعيت جعفر گنجی خبری در دست نيست و آرش نجبايی به بند ۳۵۰ زندان اوين منتقل شده و در بلاتکليفی به سر می‌برد.

 

در همین حال تارنمای کلمه خبر داده که آرش سقر، فعال سياسی ترکمن، با گذشت ۱۸ ماه از بازداشت‌اش، از مرخصی «محروم» است و امکان ملاقات حضوری با خانواده اش را نيز ندارد.

 

آرش سقر، از اول آذر ماه ۸۸ در بازداشت به سر می برد. او ابتدا به جاسوسی برای ترکمنستان متهم شد و سپس با تبرئه از اين اتهام، به اقدام عليه امنيت ملی متهم و از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به هشت سال حبس تعزيری و پنج سال محروميت از فعاليت در احزاب، رسانه ها و مطبوعات محکوم شد.

 

دادگاه تجديدنظر، آرش سقر را به پنج سال حبس تعزيری و پنج سال محروميت از فعاليت در احزاب، رسانه‌ها و مطبوعات محکوم کرده است.

 

بنا بر این گزارش اين فعال ترکمن در حال گذراندن دوران محکوميت خود در بند ۳۵۰ اوين است.

 

آزاده قرنجی، همسر آقای سقر به تارنمای روزآنلاین گفته است که همسرش نماينده اهل تسنن در ستاد انتخاباتی ميرحسين موسوی بوده و بی‌گناه است و بايد آزاد شود.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما