خانه | خبر | اخبارایران

هشدار احمد توکلی به حضور «جریانی تمامیت‌خواه با افکار انحرافی» در دولت

یکشنبه, 1390-01-07 15:51
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
احمد توکلی، نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی می‌گوید «جریان تمامیت‌خواهی با افکار انحرافی» در دولت حضور دارد که درصدد است «بدون درنظر گرفتن منافع ملی موضع گیری‌های خاصی» بکند و بر مجلس «مسلط» شود.

وی در مصاحبه با ویژه نامه نوروزی روزنامه همشهری با بیان اینکه در صورت تسلط این گروه بر مجلس، زمینه برای انتخابات ریاست جمهوری آینده هم برای آنان فراهم می‌شود، گفت که اصولگرایان در تلاش برای اتحاد بیشتر و «رسوا کردن این گروه منحرف» هستند.

 

به نظر می‌رسد اشاره این نماینده مجلس به اسفندیار رحیم مشایی، معاون رئیس جمهوری و همفکران وی در دولت است. عملکرد این گروه تا کنون واکنش‌های بسیاری از محافظه‌کاران را در پی داشته است.

 

احمد توکلی با بیان اینکه «روحیه تک‌روانه و مستبدانه» محمود احمدی‌نژاد در رابطه دولت و مجلس ایجاد مشکل می‌کند، گفت: «ایشان احساس می‌کند هرچه دولت تصمیم می‌گیرد، همه باید اجرا کنند و این صفت بسیار بدی است.»

 

وی با بیان اینکه «ملایمت» مجلس در برابر دولت «از حد گذشته است»، ادامه داد: «وقتی رئیس جمهور به موضع خود اصرار می‌کند، در حالی که قانون اساسی وضع شده تا قوا با هم کار کنند نه پیکار، اگر مجلس هم بر موضع خود پافشاری کند دود آن به چشم مردم می‌رود و لذا بخشی از ملایمت مجلس قابل دفاع است.»

 

این نماینده اصولگرا می‌گوید که محمود احمدی‌نژاد از شرایط داخلی و خارجی «به صورت زیرکانه» برای پیشبرد اهدافش استفاده می‌کند. به گفته وی: «ما اکنون بدلیل خیانت بازندگان انتخابات ۸۸ گرفتار شرایط شبهه امنیتی هستیم که در آن افرادی که بزرگوار‌تر هستند، از اختلاف کوتاه می‌آیند. فشار‌ها و تحریم‌ها هم وقتی زیاد شود، اتحاد مهم‌تر می‌شود، زیرا اگر دو طرف به کشمکش ادامه دهند، طناب پاره می‌شود.»

 

وی با بیان اینکه به دلیل «قابل پیش‌بینی» نبودن رفتار محمود احمدی‌نژاد، نامشخص بودن سرنوشت قیام‌های منطقه و عملکرد «جریان فتنه» قادر به پیش بینس سال آینده نیست، گفت که به تعامل میان دولت و مجلس در سال پیش رو «خوش بین» نیست و «اگر احمدی‌نژاد به این رفتارهای خود ادامه دهد که به احتمال زیاد اینطور است، کشمکش بالا می‌گیرد.»

 

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها به شکل «کاملا امنیتی» به تولیدکنندگان فشار وارد آمد تا قیمت‌ها را بالا نبرند، افزود: «مثلا یک مقام بلندپایه دولت، اعضای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن را جمع کرد به آن‌ها گفت که همه بسته‌های سیاستی ما آماده است، زندان هم آماده است، من فکر نمی‌کنم در تاریخ ایران چنین حرفی سابقه داشته باشد، بعد از انقلاب حتما سابقه نداشته و قبل از آن هم تا جایی که اطلاع دارم، به عوامل اقتصادی از این حرف‌ها نمی‌زدند که با تهدید زندان به همکاری وادارشان کنند.»

 

وی ادامه داد: «اگر قرار است با گزمه و وزارت اطلاعات کار اقتصادی کنیم، کار افتخارآمیزی نیست.»

 

احمد توکلی در رابطه با حضور اصلاح طلبان در انتخابات آتی مجلس گفت: «همه اصلاح طلبان یکدست نیستند، گروهی مانند اکثر کسانی که در مجلس حاضرند، گرچه دیر، از جریان وابسته به غرب اعلام برائت کردند، اگر خیال کنیم با حذف این‌ها کار درست می‌شود، این یک ظلم است و باعث می‌شود که ما اصولگرایان به جان همدیگر بیفتیم.»

 

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

این اقا یکی از ان توهم گرایان سر سپرده است . خودرا اقتصاد دان جا زده است یا خودش یا در تشگیلاتی که همراهان این عوضی انجا برای وطن فروشی گرد امده اند مفهوم اقتصاد دان را نمیدانند البته وقتی مصباحی هم اقتصاد دان باشد ایشان هم هستند انها در محلی گرد امده اند که یک مشت شکم پرست مال دنیا دوست برای چپاول اموال مردم وخوردن حقوق چند میلیونی برای تمام عمر کاری جز پاچه خواری وجود ندارد اساسا همه اشان مهره بازی طیف های منفعت طلب وبشدت بیسواد هستند من وقتی از رادیو های بیگانه میشنوم که انها را نماینده مردم خطاب میکنند میگویم اینها هم سرشان با انها به یک اخور هست . یادمان نمیرود این اقا درجنگ دولت با مجلس ! سر تقسیم غنائم سرقت از جیب مردم با ازاد سازی قیمت ها ( صدور قبض 4 میلیون تومانی گاز برای یک دوره برای 6 واحد !!! در یک ساختمان ) که نماد وقاحت دزدی در سر گردنه است میفرمود 20 هزار میلیارد مال دولت 40 هزار میلیارد مال مجلس !! یک وطنفروش دیگر میگفت برای مردم بیش از 23 هزار تومان در ماه نمیدهیم !! این در حالی است که خودشان پشت در های بسته برای تامین رفاه واینده کثیفشان با یک قیام وقعود دریافتی رسمی را 600 درصد افزایش دادند . اما سالهاست که دولت افزایش حقوق کارمندان را کمتر از میزان قانونی که همین افراد 8 سال برایش سنگ اندازی کردند تا تصویب نشود اما نتوانستند و با هزار عیب تصویب !!! شد که الته در اصل پیشنها د نماینده تبریز بود که دور بعد بیرونش انداختند ) در حالیکه قبلا مخالف دواتشه هدفمند کردن یارانه ها بود ولی بمحض اینکه دولت سر اختلاف تقسیم غنائم نامه نوشت که لایحه را پس میگیرد این اقا که ظاهر ا باید فورا میپذیرفت تنها ادمی !!بود که گفت پس نمیدهیم منظور اینکه این شخص نان به نرخ روز خور وهم چین متاعی نیست

جناب توکلی. شکایت این آقا رو به اونایی بکن که اونو از صندوق در آوردن. جراتشو داری؟

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما