خانه | خبر | اخبارایران

وزير علوم: دانشگاه‌های تک‌جنسيتی تأسيس می‌شود

شنبه, 1389-12-21 16:29
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

کامران دانشجو، وزير علوم ايران از گسترش دانشگاه‌های تک‌جنسيتی در همه استان‌ها خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، کامران دانشجو گفت: «اگر از دانشگاه تک‌جنسيتی بيش‌تر استقبال شد در آن صورت تعدادی از دانشگاه‌ها تبديل به دانشگاه تک‌جنسيتی می‌شود.»

 

به گفته وزير علوم، «اختلاط در دانشگاه‌ها يعنی مناسبات با الگوی غربی، مورد پسند هيچ يک از آحاد ملت، خانواده‌ها و دانشجويان نيست.»

 

وی افزود: «قرار نيست ديواری بين دانشجويان کشيده شود. دانشجويان دختر و پسر همه در يک کلاس هستند، اما می‌توانند در ميزهای جدا بنشينند. آيا جدا نشستن اين‌ها در سر کلاس درس لطمه‌ای به درس آن‌ها وارد می‌کند؟»

 

وزير علوم دو هفته پیش نیز گفته بود برگزاری اردوهای مختلط دانشجويی اشکال دارد.

 

بهمن ماه گذشته نيز صدرالدين شريعتی، رئيس دانشگاه علامه طباطبايی، در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر گفته بود: «جدا کردن کلاس‌های دانشجويان دختر و پسر قطعاً جزو برنامه‌ريزی‌های اين دانشگاه خواهد بود. دانشکده‌ها برنامه‌ريزی کرده‌اند که کلاس‌های دروس عمومی را که دارای تراکم جمعيتی بالايی هستند به دو کلاس دخترانه و پسرانه تقسيم کنند.»

 

با اين حال پيش‌تر علی عباسپور، رئيس کميسيون آموزش مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح چنين موضوعاتی گفته بود: «بحث تفکيک جنسيتی در دانشگاه‌ها نه در مجلس و نه در شورای عالی انقلاب فرهنگی بحث نشده است و اکثر بحث‌ها درباره تفکيک جنسيتی در دانشگا‌ه‌ها تنها در حد حرف است و هيچ طرح کارشناسی پشت آن‌ها نيست.»

 

رئيس کميسيون آموزش مجلس شورای اسلامی تأکيد کرده بود حتی اگر يک فرد مسئول در وزارت علوم در مورد تفکيک جنسيتی در دانشگاه‌ها صحبت کند به معنی اين نيست که اين طرح در دانشگاه‌های کشور اجرايی شود.

 

وی گفته بود: «بحث‌های متفرقه‌زيادی در مورد مسائل آموزشی در سراسر کشور مطرح می‌شود و تفکيک جنسيتی دانشگاه‌ها هم از اين قبيل بحث‌ها است شايد مسئولی احساس می‌کند که با ديوار کشيدن بين دختران و پسران در دانشگاه‌ها همه مشکلات حل می‌شود که اين تنها نظر همان شخص مسئول است و نمی‌توانيم آن را در سطحی بزرگ به جامعه به خصوص جامعه دانشگاهی سرايت دهيم.»

 

همچنین  چند هفته پیش حسین نادری منش، معاون آموزشی وزارت علوم به تارنمای خبرآنلاین گفته بود: «در بحث تفکیک جنسیتی دانشگاه‌ها طبق مصوبه صد و بیست و یکمین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی قوانینی صادر شده است که این مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی باید طبق قانون در دانشگاه‌ها اجرایی شود. اما فعلاً مجلس در این باره تصمیمی نگرفته و ما هم قصد اجرا نداریم.»

 

Share this
Share/Save/Bookmark

خيلي باحاله. شما تصورشو بكن وقتي دانشگاه دختروونه تعطيل مي شه مثل دبيرستاناي دخترونه يه مشت موتوري و ماشين سوار دم دانشگاه وايسادن واسه دختر بازي.
آخه مرد ناحسابي دختر و پسري كه سنشون به اون اندازه رسيده كه وارد دانشگاه شدن مطمئنا شعورشون بيشتر يه مشت احمق  هست و خودشون مي دونن چطوري توي جامعه زندگي كنند.

اقای دانشجو با سلام به شما و تشکر از زمانه بابت درج این مطلب.

میدانم که این بیانیه را صادر کرده اید تا فشار نامریی یا مریی وارده از طرف عده ای آخوند متبحر در امور بول و غایط و استجاء و استبراء و صیغه و غیره به سیستم آموزش عالی را جوابگو باشید. شما از یک اصل آنهم اصل تنازع بقای موجودات زنده بی خبرید وگرنه چنین فرامینی را که غالبا از نیمکره های جنوبی ساطع میشوند صادر نمیکردید
در بیانیه خود فرموده اید «اختلاط در دانشگاه‌ها يعنی مناسبات با الگوی غربی، {که} مورد پسند هيچ يک از آحاد ملت، خانواده‌ها و دانشجويان نيست.» بنده فکر میکنم شما دارید به جای همه حرف میزنید در حالیکه شما فقط یک نفرید و به صرف اینکه در یک موقعیت خاص قرار گرفته اید نمیتوانید به خودتان اجازه صدور چنین حکمی بدهید.
شاید شما به خاطر نداشته باشید ولی همین کلمه دانشگاه از زمان رضا شاه پهلوی وارد فرهنگ پارسی شده و قبلا همه مراکز علوم ایران در مدارس "علمی" خلاصه میشدند. پس با این حساب تمام دانشگاه ها را هم در مدارس علمیه ادغام کنید تا دیگر جایی برای آشنایی دختر و پس باقی نماند. البته شما بایستی این موضوع را هم به خاطر داشته باشید که در همین مدارس علمیه تمام طلاب برای رفع نیازهای جنسی خود یا باید به استمناء متوسل شوند که حرام است و یا بایستی با خروس و گاو و گوسفند همبستر شوند و یا اینکه هم جنس بازی کنند و بعد در این باره در رساله هایشان بنویسند. بارک الله به این طرح جدید شما. اجازه دهید بنده راجع به این آخری یک گمی با شما روشن تر صحبت کنم گرچه وارد شدن به این وادی معمولا موجب بسته شدن اذهان شده و سرانجام به انکار ماجرا می انجامد. یکی از داوطلبان مدارس علمیه تعریف می کرد که وقتی قرار شد که عملا درسش را در مدرسه علمیه شروع کند او را برای اسکان دادن به حجره ای کوچک راهنمایی کردند و به او گفتند که این محل اقامت شماست. او می گفت که ساعتی بعد متوجه شد که آن حجره تنها متعلق به وی نیست و بایست آنرا با 10-12 نفر دیگر شریک شود. وی با نگرانی و هراس این قسمت ماجرا را ادامه داد. متاسفانه همان چیزی که اکنون با خواندن این مطلب به ذهن شما رسید دقیقا برای ایشان اتفاق افتاد و آن شخص مجبور به ترک محل شد تا از تجاوزجنسی در امان بماند.
در جایی دیگر اضافه کرده اید «قرار نيست ديواری بين دانشجويان کشيده شود. دانشجويان دختر و پسر همه در يک کلاس هستند، اما می‌توانند در ميزهای جدا بنشينند. آيا جدا نشستن اين‌ها در سر کلاس درس لطمه‌ای به درس آن‌ها وارد می‌کند؟» شما احتیاجی به دیواریا پرده کشیدن ندارید. چون از ظهور حکومت اسلامی در ایران تا کنون شما دیوارهای نامریی و رفیع زن ستیزی را پی ریزی کرده و ساخته اید. مگر همین چندروز پیش را از یاد برده اید که چندتا از افراد به گفته رهبر "مومن و خوب" اما اوباش و ارازل یا بهتر بگویم فاحشه های نر به خانمی در حرم شاه عبدالعظیم فحاشی میکردند و بعد هم حتما از دست ولی امر خلیفه مسلمین جایزه گرفتند. شما با جدا نشاندن دختران وپسران خشت کج دیگری را به این دیوار رفیع کج بنیاد اضافه میکنید و نمیدانید که با این کار به آتش کینه و بی احترامی نسبت به زنها دامن میزنید. با این کار دیگر صحبت از درس باقی نمیماند چه اساسی ترین سرمایه زنان را که آزادی آنهاست از آنها میگیرید. شما فکر میکنید وقتی اوباشان و فحاشان ولایت مدار به یک خانم در روز روشن فحاشی میکنند ریشه این آموزش در کجاست؟ جواب شمادرآموزش های اسلامی است. مسلما شما هم دراحادیث و روایات شنیده اید که هر فتنه ای هست زیر سر زنهاست و زن ناقص عقل است و خواب زن چپ است و دختر نصف پسر ارث میبرد و زن یک هشتم. شهادت زن که اصلا قبول نیست و دیه او نصف مرد است وقدرت قضاوت هم ندارد.
به گفته کمسیونر مجلس چنین طرحی هنوز حتی مورد بحث هم قرار نگرفته چه رسد به اینکه تصویب شده باشد و به دولت برای اجرا ابلاغ شده باشد. شماه بدون اجازه مردم و یا نماینده های آنها دارید طرحی خود بافته و خود ساخته را به اجرا میگذارید و ابلاغ می کنید که اختلاط مرد و زن مورد قبول اکثر مردم ایران نیست. جناب دانشجو شما ممکن است بفرمایید اگر والیدن شما با هم اختلاط نمیکردند شما هم اکنون کجا بودید؟
به امید بیداری شما

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما