خانه | خبر | اخبارایران

مجلس خبرگان: سران فتنه‌گر محاکمه و مجازات شوند

پنجشنبه, 1389-12-19 08:24
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مجلس خبرگان رهبری با انتشار بيانيه‌ای خواهان محاکمه «سران فتنه‌گر» و مجازات آن‌ها شده است.

 

مقامات جمهوری اسلامی ايران، عمدتاً از ميرحسين موسوی و مهدی کروبی دو تن از رهبران مخالفان به عنوان «سران فتنه» نام می‌برند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، نمايندگان مجلس خبرگان رهبری روز گذشته در پايان نشستی دو روزه در تهران، همچنين آنچه را که «حرکت مذبوحانه عده‌ای عوامل بيگانه و خائن به وطن در روز ۲۵ بهمن ۸۹» ناميده‌اند، محکوم کردند.

 

راهپيمايی ۲۵ بهمن‌ در ايران به درخواست ميرحسين موسوی و مهدی کروبی در پشتيبانی از جنبش مردم مصر و تونس برگزار شد.

 

در این راهپیمایی که در تهران و چند شهر ایران برپا گرديد، صانع ژاله و محمد مختاری کشته و صدها نفر نیز بازداشت شدند.

 

دو هفته پیش نیز کمیته ويژه‌ای که به دستور علی لاريجانی، رئيس مجلس ايران و به‌ منظور بررسی رويدادهای ۲۵بهمن‌ تشکيل شده بود، وقايع ۲۵ بهمن‌ماه را «کاملاً اسرائيلی، آمريکايی، انگليسی و ضدانقلابی و خائنانه» توصیف کرد.

کميته بررسی تظاهرات ‌۲۵ بهمن در گزارش خود نوشت: «دعوت‌کنندگان و زمينه‌سازان و مشوقان ناامنی کشور در آن روز همچون ميرحسين موسوی و کروبی و ديگران، خائن به ملت، ضدانقلاب و مستوجب تعقيب قضايی و برخورد قاطعانه می‌باشند.»

 

نمايندگان مجلس خبرگان رهبری در بخش ديگری از بيانيه خود «صلاحيت و شايستگی» آيت‌الله علی خامنه‌ای در رهبری جامعه را تأیید کرده و به مردم ايران توصيه کرده‌اند تا «قدرشناس اين نعمت الهی» باشند.

 

اما برخی از منتقدان حکومت ايران می‌گويند آيت‌الله خامنه‌ای «شرايط رهبری» را از دست داده است.

 

آيت‌الله علی‌محمد دستغيب، نماینده استان فارس در مجلس خبرگان رهبری يکی از منتقدان جدی آيت‌الله خامنه‌ای است که چندين بار با انتشار نامه‌هايی سرگشاده از مجلس خبرگان خواسته تا به بررسی عملکرد رهبر جمهوری اسلامی ايران بپردازد.

 

با این حال آيت‌الله دستغيب در نشست دو روزه خبرگان به دليل «ارسال نشدن دعوت‌نامه» شرکت نکرد.

 

اين مرجع تقليد به تازگی در نامه‌ای خطاب به نمايندگان مجلس خبرگان نوشته است: «اعضای مجلس خبرگان...مکلف هستند ناظر بر اعمال رهبر جمهوری اسلامی ايران باشند و هر نوع خلاف شرعی (که در ) زير مجموعه انجام گيرد، لازم است تذکر دهند.»

 

انتخاب رهبر در ايران و نظارت بر کار وی، بر عهده مجلس خبرگان رهبری است. اما مخالفان می‌گويند که مجلس خبرگان رهبری به جای نظارت بر کار رهبر، تحت فرمان وی است.

 

آيت‌الله صادق لاريجانی، رئيس قوه قضائيه نیز يکشنبه ۱۵ اسفند در جلسه مسئولان قضايی گفت: «مجلس خبرگان رهبری با توجه به مفاد اصول هفتم و هشتم و يکصد و يازدهم قانون اساسی دارای وظايف و اختيارات خاصی از جمله تشخيص وجود صفات ضروری در رهبری و بقای آن است ولی تعبير نظارت بر رهبری در قانون اساسی وجود ندارد.»

 

نمايندگان مجلس خبرگان در اين بيانيه همچنين از آيت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس پیشین مجلس خبرگان رهبری به دليل «اخلاق کريمانه و سعه‌ صدر در رابطه با آيت‌الله مهدوی کنی» تشکر کرده‌اند.

 

سه‌شنبه ۱۸ اسفند با کنار کشيدن اکبر هاشمی رفسنجانی از نامزدی رياست مجلس خبرگان، آيت‌الله محمدرضا مهدوی کنی با ۶۳ رأی موافق برای دو سال به عنوان رئیس مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

با سلام و تشکر بابت درج مطلب

بازهم عده ای که در هیچ چیزی به جز "بول و غایت و استنجاء و غسل و ---" خبرگی ندارند با وارد کردن اتهامات واهی به موسوی و کروبی سعی کردند از آنها خاین و فتنه گر بسازند. این خبرگان نمیخواهند ببینند که نه آقای موسوی و نه آقای کروبی یا هیچکس دیگر سر و ته این جنبش نیستند که با محاکمه آنها بتوان از خواست اصلی مردم چشم پوشی کرد. محاکمه کنید و ببینید چه خواهد شد.

در بیانیه اخیرشان این خبرگان سفاهت و وقاحت همچنين آنچه را که «حرکت مذبوحانه عده‌ای عوامل بيگانه و خائن به وطن در روز ۲۵ بهمن ۸۹» ناميده‌اند، به شدت محکوم کرده اند. غافل از اینکه اگر این برچسبهای بی معنی و بی محتوی کارساز بود، تا به حال تغییر چشمگیری در اراده و خواست اصلی مردم ایران که آزادی است پدیدار شده بود.

بسیار جای تاسف دارد و حتی شرم آور است که 60-70تا روحانی نسبتا عالی رتبه به خاطر قطع نشدن مواجبشان اینگونه دست به خودفروشی و خوش خدمتی برای کسی میزنند که در میان برخی روحانیون عالیقدر به "آخوند فکلی" معروف بود و وقتی به محضر آنها وارد میشد آنها جلسه را ترک میکردند تا با وی در یک محل دیده نشوند.

در همین راستا هم رییس مجلس اسلامی، که بیشتر به "شیر بی یال و دم و اشکم" میماند تا "شیر" واقعی بیانیه ای صادر کرده اند و آقای کروبی و موسوی را به ارتباط با اسراییل و امریکا و انگلیس محکوم و مردم معترض را خاین معرفی کرده اند. به این آقای لاریجانی باید یادآور شد که این مجلسی که شما غصب کرده اید خانه عدالت خواهی همه آحاد مردم است و به صرف اینکه عده با شما موافق نیستند که نمیتوان آنها را خاین نامید. شما خودتان را روبروی آینه قرار دهید تا مصداق خاین و وطنفروش را بهتر شناسایی کنید.

همچنین مجمع خبرگان با کمال بیشرمی و بی حرمتی به خواست بسیاری از مردم ایران بر اعمال رهبر و بیت رهبری صحه گذاشته و از مردم خواسته تا بایت داشتن این "نعمت الهی" شاکر هم باشند. واقعا که گل گفتید.

زهی قباحت و زهی بی شرمی که نمایندگان مردم به جای اینکه از جان و ناموس آنها در قبال حاکم ظالم دفاع وحمایت کنند و مواظب باشند که هیچکس نتواند قدرت مطلقه باشد اینچنین بر عملکرد کسی صحه میگذارند که دستش به خون هزاران نفر ۀلوده است. مگر این جوانان ما چه چیزی غیر از آزادی میخواسته و میخواهند؟ مگر شعار ما در اوایل انقلاب "استقلال، آزادی-جمهوری اسلامی" نبود؟ مگر بنیاگزار اقلاب نگفتند که پپدران ما حق نداشته اند برای ما دولت و مجلس انتخاب کنند؟ راستی آزادی کجارفت که مردم نمیتوانند آزادنه رهبر خودرا عزل و نصب کنند؟ شما خود مصداق خاین به وطن و مردم هستید چه دارید از بیتالمال مردم حقوق های گزاف میگیرید و به آنها نارو میزنید.

شماها اگر به فردای قیامت معتقد بودید مسلما چنین بی شرمانه عمل نمی کردید و حق را باطل و باطل را حق جلوه نمیدادید. به یاد داشته باشید که الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم.

خدمت دایناسورهای اعظم عرض کنم شما بفرمایید برید سر آخور رهبری براتون کاه و یونجه ریختن میل بفرمایید. البته تمساحها هم براشون خون و گوشت می رسه. شما رو چه به بیانیه دادن توی دنیای مدرن.

زمان مرحوم منوچهر نوذری راديو ايران برنامه ای داشت بنام صبح جمعه باشما.يك قسمت آن من چی ميگم اون چی ميگه(ياتوچی ميگی)بود.حالا مردم چی ميگن؟ مجلس خبرگان چی ميگه؟مثل اينكه درعالَم ديگری هستند.

اولا احسنت به دوست عزیزی که متن جامع بالا را ارائه دادند، ثانیا مقصود ایشان " بول و غائط و استمنأ ......." است بدین وسیله تصحیح میگردد

فاسق و مفسد في الارض و نوكر و جيره خوار اجنبی و دزد خود آقايان مصباح و جنتی و يزدی و.... هستند.

با تشکر از کاربر مهمان به خاطر تصحیح کلمه غایت به غایط. در مورد کلمه استنجاء که به معنی تمیز کردن مقعد با کلوخ یا سنگ به کار رفته صحیح است و منظور نویسنده استمناء نبوده است.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما