خانه | خبر | اخبارایران

قاليباف: خوب نيست بگويند، حال که هاشمی رفته به مترو پول می‌دهند

دوشنبه, 1389-12-16 14:16
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

شهردار تهران گفت برای دولت جمهوری‌اسلامی ايران خوب نيست بگويند زمانی که محسن هاشمی مدير عامل مترو بود پول نمی‌دادند و حالا که رفته پول می‌دهند.

مراسم توديع و معارفه محسن هاشمی و وهاب درويش، مديرعامل سابق و جديد متروی تهران، با شرکت محمدباقر قاليباف، شهردار تهران برگزار شد.

در اين مراسم شهردار تهران به موضوع استعفای محسن هاشمی از مديرعاملی مترو تهران پرداخت و گفت: «با وجود آن‌که هاشمی از همان ابتدا روحيه و نشاط کاری بالايی داشت اما اعلام می‌کرد که قصد استعفا دارد و چندين بار نيز اخبار استعفايش را شنيده بودم.»

وی افزود: «هاشمی اعلام می‌کرد که اصراری برای ماندن در مجموعه مترو ندارد و برگه استعفايش را هم به من تحويل داد و گفت که زمانی که صلاح دانستيد تاريخ بزنيد و امضا کنيد.»
 

روز جمعه ۱۳ اسفندماه محسن هاشمی رفسنجانی، مديرعامل متروی تهران و حومه، و فرزند ارشد اکبر هاشمی رفسنجانی، رئيس کنونی مجلس خبرگان رهبری و رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، از سمت خود استعفا کرد.

وی استعفای خود را در نامه‌ای به محمدباقر قاليباف، شهردار تهران اعلام کرد و شهردار نيز با استعفای وی موافقت نمود.

محسن هاشمی در نامه خود ضمن اشاره به «پيشرفت‌های مترو» در دوران مديريت‌اش دليل استعفای خود را «تحريم خارجی»، «مشکلات داخلی امکان استفاده از اعتبارات قانونی» و «عدم همکاری دولت در برنامه‌های مهم مترو در امر توسعه خطوط» اعلام کرد.

شهردار تهران در مراسم توديع و معارفه از عملکرد برخی از رسانه‌ها و تحليل‌گران در مورد استعفای محسن هاشمی انتقاد کرد و گفت: «تفسير می‌کنند که اين جابه‌جايی به دليل عدم حمايت‌های دولت از مترو بوده. شرم‌ام می‌آيد که چنين مسائلی را حتی از راديو بشنوم چرا که حتی برای دولت جمهوری ‌اسلامی هم خوب نيست که چنين تفاسيری داشته باشد مبنی بر اين‌که فلانی وقتی بوده پول نمی‌دادند و حالا که رفته پول می‌دهند! اگر اين مسائل باشد پس عدالت و انسانيت کجا رفته است؟»

قاليباف جابه‌جايی‌های از اين گونه را «امری طبيعی» خواند و افزود: «جای تأسف است که روی مديران معامله سياسی اتفاق می‌افتد.»

وی همچنين گفت: «حتی طی ۲۴ ساعت گذشته برخی تحليل‌گران اعلام می‌کردند که چرا حکم ايشان پذيرفته شد در حالی که شخص آقای هاشمی بارها و بارها اعلام می‌کردند که نشاط کاری گذشته را ندارند.»

قاليباف با بيان اين‌که «همه چيز را می‌خواهيم سياسی و پيچيده کنيم» گفت مديرعامل جديد مترو جنس کارهای عمرانی دارد.

شهردار تهران تصريح کرد که محسن هاشمی از خانواده مترو جدا نشده و به‌عنوان عضو هيأت مديره در مجموعه مترو مشاور است.

محسن هاشمی رفسنجانی بزرگ‌ترين پسر اکبر هاشمی رفسنجانی است. وی تا لحظه استعفا ۱۷ سال می شد که رئيس هيئت مديره و مدير عامل شرکت متروی تهران و نايب رئيس اتحاديه بين‌المللی حمل و نقل عمومی در منطقه خاورميانه و شمال آفريقا بود.

در زمان مديريت وی متروی تهران راه‌اندازی شد و او تا کنون به جز دوران کوتاهی که از سوی شهردار وقت تهران، محمود احمدی‌نژاد عزل شده بود، عهده‌دار اين سمت بوده‌است.

يکی از اختلافات مهم نهادهای حکومتی نظير مجلس و مجمع تشخيص مصلحت نظام با دولت بر سر خودداری دولت از اجرای برخی قوانين است که در ماه‌های اخير چندين بار شدت گرفته است.

مهم‌ترين نمونه در اين زمينه، قانون اختصاص تسهيلات به سيستم حمل و نقل شهری و متروی تهران است که دولت ماه‌هاست از اجرای آن سر باز می‌زند.

برخی از صاحب‌نظران دليل آن را مخالفت دولت ايران با مديريت محسن هاشمی، به‌عنوان فرزند اکبرهاشمی رفسنجانی، می‌دانند.

حاميان حکومت ايران، اکبر هاشمی رفسنجانی را متهم می‌کنند که با «سکوت» در برابر «اقدامات فتنه‌گران» از آن‌ها «حمايت» می‌کند.
 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

با سلام

آقای قالیباف و امثالهم اگر خود غیرت داشتند استعفا میدادند و در شرایط حاضر فرار را بر قرار ترجیح می دادند. میبنید که رژیم منحطه ولایت فقیه با "فحش دادن به خواهر ایشان و روی اینترنت گذاشتن" ویدیوی آن به همه دنیا نشان داد که احترامی برای هیچکس قایل نیست. حالا همین روزها آقای شریعتمداری هم یک سرمقامه مینوسند و پدر ایشان را هم از میدان به در میکنند تا رژیم یک دست از ارازل و اوباش حزب اللهی باش. دریغ است ایران که ویران شود کنام درنده هایی از این قبیل شود.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما