خانه | خبر | اخبارایران

اول اسفند، لحظه به لحظه: تجمعات «گسترده و پراکنده» در تهران و شهرهای دیگر

یکشنبه, 1389-12-01 13:32
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

22.40: گزارش‌های رسیده از تهران حاکی از شنیده شدن فریاد الله اکبر در برخی نقاط شهر است.

 

21.55: مجتبی واحدی، سخنگوی مهدی کروبی و عضو شورای هماهنگی راه سبز امید در گفت‎وگو با رادیو فردا با تاکید بر ادامه‌دار بودن فراخوان‌های این شورا برای برگزاری تجمع‌های اعتراض‌آمیز، گفت: «برنامه بعدی نیز برای ادامه اعتراض‌ها پیش‌بینی شده است، که به زودی اعلام خواهد شد.»

 

 

21.30: یک شاهد عینی از تهران به رادیو زمانه می‌گوید: « آنچه که بیش از همه  امروز جلب توجه می کرد حضور گسترده گارد ضدشورش و نیروهای لباس شخصی بود که در تمام پیاده روها، چهار راه ها و کوچه های فرعی تجمع کرده  بودند و عبور و مرور را برای پیاده ها و سواره ها دشوار می کردند. در خیابان آزادی به سمت انقلاب، مردم گروه گروه در سکوت راه می رفتند و با نگاه های نگران شان اطراف را ورانداز می کردند.اما این دسته های چند ده نفره هم تحمل نمی شد. هر چند دقیقه یکبار نیروهای گارد و لباس شخصی نعره زنان به سمت مردم حمله می کرد، بی آنکه اصرار داشته باشند مثل روز 25 ام مردم را مورد ضرب و شتم قرار دهند.»

 

 

21.11:   سازمان عدالت برای ایران، از افرادی که در تظاهرات امروز شاهد عینی « سرکوب و نقض حقوق بشر» بوده‎اند درخواست کرده که مشاهدات و اطلاعات خود از ضرب و شتم معترضان و تیراندازی به آنان را جهت پیگیری به این سازمان ارسال کنند. در این اطلاعیه آمده است: «برای ما بنویسید که ضارب یا ضاربان چگونه لباس پوشیده بودند، وابسته به کدام نهاد نظامی یا امنیتی بودند، آیا لباس شخصی پوشیده یا یونیفورم داشتند، چه شکلی بودند، از چه نوع سلاح گرم یا سردی استفاده می کردند.»

 

 

21.00: شادی صدر در گوگل ریدر نوشت: «یکی از دوستانم نوشته که خیلی از شرکت کنندگان 25 بهمن امروز زمینگیر بوده اند چون بدنشان نسبت به گاز اشک آوری که آن روز استفاده شده واکنش عجیبی نشان داده است. آنها دچار استفراغ‌های خونی، درد شدید در حد فلجی دست و پا و قطعی کامل صدا شده بودند. این دوست خودش رفته دکتر و آزمایش داده و دکتر گفته که موادی ظاهرا به گازاشک آور ها اضافه شده که تعادل و درصد پتاسیم و منیزیم خون رو به هم ریخته که حتی می تونه آثار بلند مدت داشته باشه. »

 

20.40: یک شاهد عینی به زمانه گفت: «در میدان ونک جمعیت خیلی زیاد بود. بعضی ها راه می رفتند بعضی ها ایستاده بودند. نیروهای گارد و بسیج هم بودند. اگر شعار دادن شروع می شد با باتوم برقی (شوک آور) می زدند. در ولیعصر هم، تعداد مردم و  نیروهای گارد زیاد بود. . سر میرداماد دود زیادی بود و مردم آنجا موفق شده بودند شعار بدهند. شعارهایشان بیشتر « الله و اکبر، مرگ بر دیکتاتور و مبارک، بن علی، نوبت سید علی» بود. بعد از این شعارها تعداد زیادی اشک آور زده بودند و با باتوم به مردم حمله کرده‌ بودند. وقتی من رسیدم میرداماد، تعداد زیادی از نیروهای امنیتی در حال رفتن به برج اسکان بودند و می گفتند  جلوی صدا و سیما شلوغ شده، حالت جالبی داشت،میدان به میدان،کل شهر به هم ریخته بود و ترافیک شدید بود.»

 

 

20.28: سحام نیوز به نقل از شاهدان عینی از اقدام برخی هواداران »حکومت» برای تجمع درب منزل مهدی کروبی، خبر داده است.

 

20.19: سایت کلمه دقائقی پیش از تظاهرات گروه هایی از حامیان دولت «تحت حمایت شدید نیروهای پلیس و گارد ضد شورش» در خیابان انقلاب تهران خبر داد.

 

 

20.14: خبرگزاری فارس از آزادی فائزه هاشمی خبر داد و نوشت: «فائزه هاشمي كه در حال هدايت عده‌اي ضدانقلاب و آشوبگر دستگير شده بود با طرح اين ادعا كه براي خريد لباس به خيابان ولي عصر آمده بود، آزاد شد.»

 

 

20.07: یک شاهد عینی به زمانه گفت که در خیابان نواب به سمت آزادی، دستگیرشدگان در تجمع  امروز را سوار بر یک مینی بوس و یک اتومبیل ون  دیده است.

 

19.54: احمدرضا رادان،جانشين فرمانده نيروي انتظامي از کشف يك بسته حاوي مواد منفجره مجهز به چاشني الكترونيكي و يك قبضه كلت كمري همراه با صداخفه‌كن اطراف يكي از دانشگاههاي تهران خبر داد. وی به خبرگزاری فارس گفت: «تجمع پراكنده امروز عوامل منافقين و وابستگان به آمريكا و انگليس بدون هيچ حادثه‌اي پايان پذيرفت اما همانطور كه قبلاً اعلام شده بود دست منافقان در برپايي تجمعات پراكنده محرز است.»

19:50: صفرعلي براتلو، سرپرست معاونت امنيتي انتظامي استانداري تهران کشته شدن یک نفر در  میدان هفت تیر تهران را تکذیب کرد و به خبرگزاری فارس گفت که « اصلاً درگيري‌ در پايتخت وجود نداشته است»

 

 

19.26: سایت کلمه نوشته است: «تجمع های غیر متمرکز مردم تهران با تاریکی هوا رو به گسترش است و لحظه به لحظه بر حضور مردم در برخی از نقاط تهران از جمله خیایان ولی عصر، چهار راه پاک وی، میرداماد و میدان هفت تیر در حال افزایش است.» به گزارش کلمه در خیابان میرداماد میان معترضان و نیروهای انتظامی و لباس‌شخصی ها درگیری هایی اتفاق افتاده و در میدان هفت تیز نیز درگیری بین تجمع کنندگان و پلیس ضد شورش گزارش شده است.

 

19.15: خبرگزاری ایرنا دقائقی پیش از بازداشت فائزه هاشمي رفسنجاني در خیابان ولی عصر تهران خبر داد. ایرنا دلیل بازداشت وی را «رفتارهاي تحريك آميز،ظهارات تند و سر دادن شعارهاي تحريك آميز» برای ایجاد «ناآرامي» عنوان کرده است.  

 

19.00: احمدرضا رادان، جانشین فرمانده انتظامی ایران در گفت‌وگو با فارس از بازداشت «یک تروريست كه مواد تخريبی به همراه داشت» خبر داد. 

 

18.58: سایت کلمه از «حضور گسترده اما غیر متمرکز مردم در تمام نقاط تهران» خبر داده است. بنا بر این گزارش «هزاران نیروی یگان ویژه» همچنان در سطح شهر تهران حضور دارند. گزارش خبرنگاران کلمه از خیابان های پارک وی، میرداماد ، میدان ولی عصر و بلوار کشاورز حاکی است که در این مناطق درگیری هایی میان مردم و نیروهای گارد ویژه روی داده است و نیروهای پلیس به طرف مردم گاز اشک آور شلیک کرده اند.

 

18.41: سحام نیوز  به نقل از سایت‌های مخالفان دولت از  «کشته شدن یک نفر در میدان هفت تیر  تهران» خبر داده است.این خبر هنوز از سوی منابع رسمی و مستقل تایید نشده است.

 

 

18.31: رهانا از «ضرب و شتم» معترضان در شهر مشهد خبر داده است. بنا بر این گزارش: «در خیابان «راهنمایی» در شهر مشهد و خیابان «پرستار» نیروهای امنیتی مردمی که برای گرامی‌داشت یاد کشته‌شده‌گان روز ۲۵ بهمن به خیابان‌ها آمده بودند را مورد ضرب و شتم قرار دادند.»

 

18.11: برخی گزارش‌های تایید نشده حاکی از شنیده شدن صدای تیراندازی در تهران است. 

 

18.05:از  شیراز خبر رسیده که در خیابان ها ملاصدرا و چمران حضور مردم گسترده است اما مردم به صورت پراکنده در حال حرکت هستند و تجمعی شکل نگرفته ...حضور لباس شخصی ها و نیروهای انتظامی گسترده است. در مسیرهایی که مردم حضور گسترده دارند مغازه ها تعطیل شده است

 

17.52: یک شاهد عینی که یک ساعت پیش در میدان ونک تهران بود به زمانه گفت: «نیروهای انتظامی، گارد ویژه و بسیج  حضور ویژه‌ای در این میدان داشتند و مردم  هم حضور داشتند ولی هنوز تجمعی صورت نگرفته بود.»

یکی از کاربران فیس بوک نیز  45 دقیقه پیش به نقل از فردی در میدان ونک نوشت: «جمعیت زیاد ولی آرام است. تماس با تلفن‌های همراه هم برقرار است.»

 

17.44: یک شاهد عینی دقائقی پیش به زمانه گفت «در میدان انقلاب مردم هستند، اما مردم هستن، اما نه به این شدتی که توی خبرهای گفته می شه و کسی شعار نمی ده، فقط مردم به صورت دسته دسته تجمع کردن و در حال حرکت هستند.»

 

17.39: لیلی پورزند؛ 40 دقیقه پیش در صفحه فیس بوکش نوشت: «همین الان تلفن از میدان ولیعصر تهران داشتم که می گفت: مردم سعی کرده اند خودشون رو از اطراف به خیابون ولیعصر برسانند. جمعیت خیلی زیاد هست. توی پیاده روهای دو طرف مردم با تعداد خیلی زیاد در حال راه رفتن و تظاهرات آرام هستند. نیروهای سرکوب هم خیلی زیاد هست. درگیری ها هم پراکنده است فعلا. او گفت خیلی صحنه جالبیه و ادامه داد که من تا حالا چنین چیزی رو ندیده بودم که مردم با این جمعیت این طوری با علم آروم راه برند توی پیاده رو»

 

17.35: بنا به گزارش یک شاهد عینی معترضان در میدان انقلاب به هم پیوسته اند و تعداد نیروهای امنیتی در این منطقه کم شده است. گزارش دیگری حاکی از وقوع درگیری  بین نیروهای امنیتی و معترضان در میدان انقلاب است.

 

 

17.25: یک گزارش دیگر حاکی از پراکنده کردن معترضان از مسیر آزادی- نواب است. یک شاهد عینی به زمانه گفت که ماموران امنیتی  و لباس شخصی‎ها با متفرق کردن معترضان شعار «حیدر حیدر» می‌دهند.

 

17.15: یک شاهد عینی به رهانا گفت: «در نزدیکی صدا و سیما درگیری شدیدی بین نیروهای امنیتی و مردم اتفاق افتاده است. نیروهای نظامی گاز اشک‌آور به سوی معترضان شلیک کردندو وی صدای «تیراندازی» هم در این منطقه شنیده است» به گزارش رهانا حدود یک ساعت قبل دو تا سه هزار نفر در میدان ولی عصر تهران تجمع کرده و شعار «مرگ بر دیکتاتور» می دادند. این گزارش حاکی از تجمع چندباره نیروهای امنیتی به معترضان است.

 

17.07: خبرگزاری فارس می‌گوید که تهران در «آرامش کامل» است. فارس نوشته است: «خبرنگاران فارس مستقر در ميادين ولي‌عصر، هفت‌تير، انقلاب و امام حسين(ع) و همچنين سطح خيابان انقلاب تهران گزارش مي‌دهند كه عليرغم فراخوان‌ سايت هاي ضدانقلاب و فتنه‌گر اعم از بي‌بي‌سي، صداي آمريكا، راديو فردا، جرس، بالاترين و همچنين فراخوان منافقين و سلطنت‌طلبان و سازمان‌هاي جاسوسي آمريكا و انگليس و اسرائيل، اوضاع در حالت كاملاً عادي قرار داشته، مغازه‌ها باز بوده و زندگي عادي ادامه دارد.»

 

17.03: برخی گزارش‌های تایید نشده از تجمع مخالفان در شهرهای شیراز و اصفهان خبر می دهند. پیش تر نیز گزارش‌هایی از تجمع در مهاباد و سنندج به دست زمانه رسیده بود.

 

17.01: یک شاهد عینی  در صفحه فیس بوکش نوشته است: «در خيابون شهيد مطهرى  شهر  رشت، برادران لباس شخصى افتادن به جون مردم و با چوب و چماق و كابل و زنجير دارن كتكشون مى‌زنن! زن و بچه و جوون و دختربچه و محصل و عابر پياده و... هم نداره! همه رو مى‌زنن.»

 

16.42: سحام نیوز از «انبوه جمعیت معترض» در حوالی میدان ونک و پارک ملت خبر داده است. بنا بر این گزارش:«باس شخصی های موتور سوار نیز در اطراف میدان ونک مشغول مانور دادن و سردادن شعارهایی چون “ماشا الله حزب الله ” هستند.»

 

 

16.39: یک شاهد عینی می‌گوید که از خیابان جمهوری تا خیابان آزادی تهران مملو از  نیروهای بسیج و یگان ویژه است و برخی نیروها  مسلح به  »تفنگ شکاری جنگی و گاز اشک آور» هستند.

 

16.12: به گزارش یک شاهد عینی از تهران در ساعت دو و پنجاه و دو دقيقه به وقت ايران  بلوار کشاورز مملو از معترضان بود.

 

16.01:یک شاهد عینی به زمانه گفت: «شهر مهاباد  شلوغ شده و مخالفان دولت در چند خیابان اصلی این شهر تجمع کرده‌اند و و با آتش زدن لاستیک و سطل های زباله خیابانها را بسته اند.» وی باضافه کردکه از سنندج نیز برخی «تحرکات مردمی» گزارش شده است.

 

 

15.54: یک شاهد عینی از قطع کامل اینترنت در خیابان انقلاب تهران خبر داد.

 

15.49: شماری از کاربران اینترنت در ایران از فیلتر شدن برخی سرویس‌های گوکل از جمله گوگل تاک و گوکل ریدر  در ایران خبر داده‌اند. خبرگزاری فارس امروز در گزارشی نوشت: «در پي تشديد جنگ سايبري مقامات آمريكا در مواجهه با جمهوري اسلامي ايران، موتور جست‌وجو‌گر "گوگل " نيز رسما به خدمت وزارت خارجه اين كشور در حمايت از جريان ضد انقلاب درآمد.» 

 

15.25: یک شاهد عینی به زمانه گفت: «در  میدان ولیعصر تهران انقدر نیروی امنیتی است  که نمی شود تکان خورد. مردم هم هستند اما هنوز  کسی شعار نمی‌دهد.» 

 

14.58 :سحام نیوز از آغاز تجمع در برخی نقاط تهران خبر داده است. بنا بر این گزارش در محورهای انقلاب – ولی عصر و در میدان 7 تیر و همچنین در خیابان سهروردی تجمعاتی شکل گرفته و مردم شروع به شعار دادن و فریاد الله اکبر هستند. بر اساس این گزارش ها نیروهای نظامی و گارد ضد شورش با دهها دستگاه موتور سیکلت میدان ولی عصر را بسته اند. همچنین خبرهایی مبنی بر تجمعی در حوالی جام جم و فریاد الله اکبر شنیده می شود.

 

14.53: از ساعتی پیش دادستانی تهران با برخی بازداشت شدگان سابق که با وثیقه آزاد هستند تماس تلفنی می گیرد و از ایشان می خواهد که با فارس و صدا و سیما مصاحبه کنند و حرکت اعتراضی امروز را به آمریکا و اسرائیل نسبت بدهند.

محمد عطریانفر، روزنامه‌گار اصلاح طلب که پس از وقایع انتخابات سال گذشته بازداشت شد، امروز در یادداشتی در خبرگزاری فارس نوشت: «25 بهمن بستری برای پیمان‌شکنی، خودخواهی و نفوذ نفاق یود.»

 

14.44: یک شاهد عینی از تهران به رادیو زمانه گفت که یکی از مراکز تمرکز نیروهای نظامی و انتظامی درب ورودی صدا و سیما در خیابان ولی عصر است و  شایع شده که پلیس راهنمایی از ساعتی دیگر خیابان ولی عصر را خواهد بست.

 

 

14.31: بنا به گزارش‌های رسیده به زمانه چهره تهران امروز امنیتی است و نیرو‌های امنیتی و لباس شخصی در برخی نقاط شهر مستقر شده‌اند.

 

14.28: محسن ارمین عضو سازمان مجاهدین انقلاب ساعتی پیش تلفنی به زندان رجایی شهر احضار شد.

 

14.15: اخبار رسیده از تهران به رادیو زمانه، حکایت از این دارد که مخابرات تماس تلفن از خارج ایران به برخی نقاط تهران ( تماس با تلفنهای ثابت ) را از دقایقی پیش قطع کرده است. در برخی نقاط هم قطعی موبایل گزارش شده است.

 

13.50: مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت امروز یکشنبه اول اسفند در نامه ای به رئیس قوه قضائیه، اعلام کرد که «تا آخرین لحظه کنار مردم خواهد ماند.» به گزارش سحام نیوز وی بار دیگر خواستار تشکیل یک دادگاه علنی شد و از تجمع شبانه « صد موتورسوار و چند روحانی نما» در مقابل منزلش شکایت کرد. مهدی کروبی می‌گوید که این افراد « این افراد در نهایت به دنبال ورود به ساختمان و قتل ساکنان آن هستند و این رفتارها آبروی جمهوری اسلامی را می‌برد.»

 
13.40: سایت جرس گزارش داده که نهادهای امنیتی پیامک‌هایی حاوی لغو تجمع امروز یکشنبه به برخی شهروندان ارسال کرده‌اند. اردشیر امیرارجمند، مشاور میر حسین موسوی با تاکید بر برگزاری تجمع امروز برای بزرگداشت صانع ژاله و محمد مختاری، دو تن از کشته شدگان تجمع 25 بهمن، لغو تجمع را تکذیب کرد.
 
13.30: کمپین سفارت سبز از پیوستن یک دیپلمات دیگر به «جنبش سبز» خبر داده است. بر اساس این گزارش احمد ملکی، دیپلمات ارشد ایران در سرکنسولگری میلان –ایتالیا، در آستانه تجمع اعتراضی اول اسفند به جمع مخالفان دولت پیوسته است
 
13.20: اردشیر امیرارجمند، مشاور میر حسین موسوی، در گفت‌وگو با شبکه تلوزیونی رسا، از از نیروهای سپاه و بسیج و انتظامی خواست تا با مردم باشند و خواستار عدم اعمال خشونت نیروهای امنیتی در تظاهرات امروز، یکشنبه شد.وی اظهار امیدواری کرد که مردم نیز فرصتی به «عوامل خشونت‌طلب» ندهند تا خشونت به خرج دهند.
 
13.10 : سایت خبری «خط سبز» به آدرس  http://www.khatesabz.info به منظور دسترسی آسان به اخبار جنبش سبز از امروز آغاز به کار کرد. سایت جرس با اعلام این خبر می گوید که «خط سبز» با سرعت پائین نیز قابل دسترسی است.
 
13.00 : سایت دانشجونیوز شب گذشته، از شنیده شدن صدای فریاد الله اکبر در برخی مناطق تهران خبر داد. بنا به این گزارش در بعضی از محله های تهران از جمله شهرک اکباتان، کوی فراز، سعادت آباد، پونک، توانیر، یوسف آباد و نیاوران، مخالفان دولت در آستانه تجمع اعتراضی روز یکشنبه فریاد "الله اکبر" سردادند.
 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

آقای کروبی عزیز!
ابهت پوشالی خامنه ای را بشکنید!
بخشنامه است که او را "مقام معظم رهبری!" صدا کنند. ولی درست و سر راست اینست که بهش بگویند "رهبر ایران".
شما در این نامه لقب "معظم" را دور انداخته اید که کار بسیار درستی است. نمیدانم چرا حتی مخالفان اصلاح طلب هم هی زورکی "مقام معظم" می گویند!
بابا این خامنه ای طبق قانون اساسی هم که حساب کنید فوق فوقش "رهبر ایران" است.
اینهمه اهن و تلپ دیگر چه معنی دارد؟
در ثانی مگر ملت ایران منگول هستند یا صغیر یا عقب افتاده و یا ناقص العقل اند که نیاز به "رهبر" انهم از نوع معظمش داشته باشند؟
ایشان در تدبیر امور خودش هم درمانده و مفلوک است.
کینه و خودبینی و عوام پروری تعادل رفتار او را مختل کرده حالا چطور میخواهد رهبر معظم انقلاب باشد من نمیفهمم!
قدر مسلم اثار مشعشع رهبری "معظم له!" را داریم در همه جا می بینیم: در اقتصاد و سیاست خارجی و صدا و سیما و سپاه و ...
اقای کروبی این بت بزرگ را بشکنید!

نیروهای امنیتی بسیجی اطلاعاتی و حراستی بدانید:
تمام مشخصات شما شامل نام و نشانی و سوابق عملکرد سازمانی در سرکوب و ترور در پرونده های سازمانی تان ثبت و ضبط و محفوظ است.
به عصمت زهرا قسم اگر دستتان به خون الوده شود یک به یک شما را از سوراخهایتان بیرون می کشیم و به حکم قران قصاص می کنیم.
دلار های نفتی را که ثروت ملی ماست و چپاول کرده اید حتی اگر در کابین زنانتان باشد از شما پس میگیریم.
تا دخمه های تورابورا و لاذقیه و بیروت هم فرار کنید ردتان را میگیریم و حکم خدا را درباره تان اجرا میکنیم.
بهوش باشید!
مبادا امروز دستتان به خون جوانان این سرزمین آغشته شود!
به هوش باشید!

سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

در گیری های شدید در مریوان و کرمانشاه

http://www.iknanews.com/index.php/breaknews/break_of_kurdistan.html

به آتش کشیده شدن یک خودروی متعلق به سپاه در میدان استقلال مهاباد

درگیری های شدید در میدان استقلال مهاباد این میدان در دست مبارزان میباشد

شهر سنندج بە حالت یک میدان جنگ تبدیل شدە است. دە دقیقە قبل میدان انقلاب و میدان آزادی را دیدم. مردم در آمادەباش برای جنگ با نیروهای مزدور حکومت‌اند.

تیر اندازی مستقیم به سوی مردم در مهاباد اوضاع شهر بشدت متشنج شده است و تیر اندازی نیروز انتظامی باعث خشم مردم شده است

جمعیت بسیار زیادی میدان استقلال و مناطق حوالی شهر مهاباد را در ختیار گرفته و نیروهای نظامی عملا کنترل را از دست داده اند.مردم در حال شعاردادن به طرف نیروهای نظامی سنگ پرتاب وبه طرف انان هجوم می برند.شعله های اتش از دور دست در مناطق مختلف و کوههای اطراف به چشم می خورد.

تا این ساعت که سی ان ان گزارش کرده و تلویزیون المال تصاویری از تظاهرات پخش کرده است، صد ها نفر در شیراز و طبق تماس تلفنی خودم هزاران نفر در تهران به تظاهرات پراکنده دست زده اند.اکنون ساعت ١٠ و ٣٠ به وقت ایران است.
سؤال اینجاست که چرا هنرمندان،شاعران،اساتیر ،نویسندگان و سیاسیون مخالف در صف اول این اغتشاشات قرار ندارند؟
اگر جنبش،جنبشی مردمی است و استعمار صحنه گردان ان نیست،چه لزومی دارد که بزرگان جامعه در خانه مانده اند؟
ایا این حرکت اعتراضی ،خواستهای مردم را طلب می کند و یا یک کاسه ای زیر نیم کاسه است؟
به نظر من این جریان عواقب بدی برای مردم و کشور دارد و سیاسیون و سیاستمداران معترض هم از اهداف استعمارگران کاملأ باخبرند.لذا به حال خود گذاشتن عده ای ماجرا جو و گروه زیادی ازجوانان غیر سیاسی معترض که ماجراجویان سودجو را همراهی میکنند،اصولی نیست و مطمعنا چیزی جز ضرر برای جامعه ندارد و رادیکال شدن جو سیاسی کشور و حکام و حامیان انان را در پی خواهد داشت و این به ضرر مردم معترض و زجر کشیده ایران و اصلاح طلبان واقعی در کشور است.بهتر است سیاسیون واقعی و عاقل و سیاستمداران ایراندوست با کمک نویسندگان،موسیقیدانان،استادان دانشگاهی ،فیلمسازان،نقاشان،هنرپیشه گان ،روزنامه نگاران و دیگر بزرگان کشور پادرمیانی کنند و مانع از بلبشو در کشور گشته و تضاهرات به حق مردم را به مسیر درست خود،درخواست عدالت اجتماعی و اقتصادی و ازادی نسبی فردی و ازادی بیان، به دور از جنجال و خشونت هدایت نمایند.پاینده ایران،سربلند باد ایرانی مسلمان و غیر مسلمان

سلام
می خواستم در مورد 1 اسفند اصفهان بگم
ما توی شهرستان به شدت تحت فشاریم
واقعا جیگر کردیم اومدیمبیرون
1- روز اول اسفند حضور 2 نفر برام جالب بود یکی سرهنگ حسینی ریس پلیس آگاهی اصفهان و یکی سرهنگ مردان پور جانشین سردار فرماندهی ناجا اصفهان
واقعا زشت بود این دو نفر مثل 2 تا سرباز صفر اوفتاده بودن به جون مردم البته با اسپری مردمی که حتی شعار هم نمی دادند
متاسفانه فیلمبرداری امکان نداشت
2- بی رغبتی پرسنل ناجا به خوبی مشهود بود حتی 2 نفرشون به مردمی که از اسپری فرار می کردن می گفتند ندوید
اون هم تو اون جو امنیتی
3- مردم متاسفانه با غرش سرهنگ مردانی فرار می کردن که عجیب بود
4- خیلی از مردم که تو پارک بودن یا برا خرید میدون انقلای اصفهان اومده بودن صحنه را ترک نکردن و همه باعث شد که بسیجی ها نتونن کاری بکنن

سلام لطفا اسم سرهنگ حسینی و مردان پور را همه جا منتشر کنید من به جایی دسترسی ندارم فیس بوک -بالاترین و ...
حسینی(ریسش آگاهی اصفهان) و مردان پور(جانشین سردار)

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما