خانه | خبر | اخبارایران

قاليباف: آن‌ها که مکتب ايرانی و جمهوری ايرانی می‌خواهند دچار تحجر هستند

پنجشنبه, 1389-11-21 16:04
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

شهردار تهران گفت جمهوری ايرانی و مکتب ايرانی مانند دو لبه قيچی تحجر و انفعال هستند که اگر به حرکت درآيند رابطه حکومت دينی و مردم را از هم قطع می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر محمدباقر قاليباف که شب گذشته در قم صحبت می‌کرد «تحجر و انفعال» را دو آسيب جدی جمهوری اسلامی دانست و گفت: «بزرگ‌ترين خطری که متوجه ماست اين است که اگر تحجر و انفعال بر جامعه غلبه پيدا کنند حتمأ موجب توقف پيشرفت و توسعه عقلانيت دينی و به حاشيه رفتن ارزش‌ها می‌شود.»

وی افزود: «خطر تحجر خطری است که دين را از مدار جامعه خارج می‌کند و افراد متحجر بر اين باور هستند که نبايد جامعه در مدار دين باشد.»
 

شهردار تهران بدون اين‌که از کسی نام ببرد، مطرح کردن شعار «جمهوری ايرانی» و همچنين «مکتب ايرانی» را «نمونه‌ای از وجود تحجر و انفعال در جامعه» دانست و تأکيد کرد: «آن‌هايی که جمهوری ايرانی، مکتب ايرانی و فرهنگ ايرانی می‌خواهند بخشی از همين دو لبه تحجر و انفعال هستند.»
 

قاليباف با بيان اين‌که «ما کشورمان را دوست داريم و برای حفظ وطن جنگيديم» افزود: «ولی بايد توجه داشت که مسير انقلاب اسلامی در حوزه مکتب ايرانی نيست.»
 

وی جمهوری اسلامی ايران را متعلق به مکتب اسلام دانست و گفت: «هرگونه حرکت و کار در جمهوری اسلامی بايد در اين مدار و مسير باشد وگرنه در راستای اهداف انقلاب اسلامی نيستيم.»
 

شعار «جمهوری ايرانی» نخستين بار در وقايع پس از انتخابات دهمين دوره رياست جمهوری از سوی گروهی از مخالفان حکومت در اعتراضات خيابانی مطرح شد.

در پی طرح اين شعار بحث‌های مختلفی در سطح جامعه ايران و حتا در بين مخالفان جمهوری اسلامی درگرفت. برخی آن را نادرست ارزيابی می‌کردند و برخی آن را نوعی مخالفت با «جمهوری اسلامی» می‌دانستند.

شعار «مکتب ايرانی» نيز برای نخستين بار توسط اسفنديار رحيم‌مشايی، رئيس دفتر محمود احمدی‌نژاد، رئيس جمهوری ايران در مراسم اختتاميه نخستين همايش ايرانيان خارج از کشور در تهران و در مردادماه سال جاری مطرح شد.

مشايی در اين همايش با بيان اين‌که «برخی‌ها از من خرده می‌گيرند که چرا نمی‌گويی مکتب اسلام و می‌گويی مکتب ايران»، گفت: «از مکتب اسلام دريافت‌های متنوعی وجود دارد اما دريافت ما از حقيقت ايران و حقيقت اسلام، مکتب ايران است و ما بايد از اين به بعد مکتب ايران را به دنيا معرفی کنيم.»
 

اين اظهارات رئيس دفتر محمود احمدی‌نژاد با واکنش شديد گروهی از روحانيان و مقامات حکومتی، از جمله چند تن از نمايندگان اصول‌گرای مجلس ايران قرار گرفت.
 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

قالیباف را کم داشتیم تا در مسابقه وقاحت از دیگر مسئولان جمهوری اسلامی پیشی گیرد! این چون می بیند که مشایی را ممکن است برای دوره دیگر مثلا ریاست جمهوری آماده کنند، اکنون چنین حرفهایی میزند تا هم به او حمله کرده باشد و هم برای آخوند خامنه ای چاپلوسی کند، تا شاید شانسش را افزایش دهد. ولی آیا برگشتن به قوانین 1400 پیش عربهای (بقول خودعربها) دوره جاهلی، پیشرفت است ولی این که ملتی بخواهد با نام خود در چارچوب مصالح و حقوق خود زندگی کند آیا میشود تحجر؟! حیا و شرف مثقالی چند؟!
تهران - شهروند درجه سه

کل مطلب قالیباف اراجیف است. وقتی دانشگاههای ما برای هر بزی که پست سیاسی دارد مدرک دکتری صادر می کنند نتیجه اش همین اراجیف می شود که به عنوان مثلا روشنفکر تحویل مردم بیچاره می شود. مردم شریف وفرهیخته عوام به حساب می آیند و گوساله ها خواص.

این احمق هم حالا ادم شده.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما