خانه | خبر | اخبارافغانستان

ملا عمر: صلح و خوشبختی تنها با حکومت طالبان فراهم می‌شود

جمعه, 1391-08-05 08:10
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

رهبر طالبان افغانستان در پيامی به‌مناسبت عيد قربان، گفته است به "جهاد تا بيرون راندن تمام نظاميان خارجی و تشکيل امارت اسلامی" ادامه خواهد داد اما اين حکومت انحصاری نخواهد بود.

 

ملا محمد عمر، رهبر گروه طالبان در اين پيام که از طريق سايت خبری اين گروه منتشر شده حضور ۱۱ ساله نظاميان بين‌المللی در افغانستان را "ناکام" و "بدون دستاورد" خوانده است.

 

وی از "رخنه" طالبان در واحدهای ارتش و پليس افغانستان به‌عنوان بخشی از استراتژی اين گروه برای "بيرون راندن" نظاميان بين‌المللی از اين کشور نام برده و تأکيد کرده است که طالبان بر فشارهای خود همچنان ادامه خواهند داد.

 

ملا عمر در پيام خود خطاب به "برادران متدين مجاهد"، "حکومت جمهوری اسلامی افغانستان"، "مسئولان امارت اسلامی افغانستان (دولت خودخوانده طالبان)"، "آمريکا" و "جهان اسلام" توصيه‌ها، درخواست‌ها و هشدارهايی را مطرح کرده است.

 

وی خطاب به مجاهدين گفته است: "تا زمانی که خارجی‌ها از افغانستان بيرون نشوند و امارت اسلامی (حکومت طالبان) جايگزين حکومت کرزی نشود، صلح و خوشبختی نخواهد آمد."

 

رهبر طالبان از مذاکرات صلح با آمريکا حمايت کرده و آن را در راستای اهداف اين گروه برشمرده اما تأکيد کرده است که حاضر نيست با دولت افغانستان مذاکره کند

وی در ادامه به آن‌ها توصيه کرده است که از اختلافات نژادی و زبانی دوری گزينند و برای تحقق حکومت مورد نظر خود وحدت نظر داشته باشند.

 

رهبر طالبان اما وعده داده است حکومتی را روی کار خواهد آورد که صادقانه از اسلام پيروی کند و از تأثير خارجی‌ها که در پی آلوده ساختن عقيده‌شان باشد، به دور باشد.

 

ملا محمد عمر از پيروان خود خواسته است تا در زمان حمله به نيروهای خارجی به مردم، به‌ويژه زنان و کودکان آسيب نرسانند.

 

وی در اين پيام از حضور جنگجويان خارجی در جبهه طالبان استقبال و حمايت کرده است.

 

رهبر معنوی طالبان با اشاره به اينکه "برخی از رهبران مجاهدين" از حضور نظاميان خارجی در افغانستان حمايت می‌کنند از کسانی که با حکومت افغانستان کار می‌کنند خواسته است تا به طالبان بپيوندند.

 

او همچنين با اشاره به "قيام‌های مردمی" عليه طالبان در برخی از ولايات از جمله بادغيس و غزنی، گفته است اين حرکت‌ها تأثيری بر اين گروه ندارد و آنان‌ها سرکوب خواهند شد.

 

ملا محمد عمر با خطاب قرار دادن مسئولان طالبان گفته است که بايد از از سياست اين گروه پيروی کنند و هشدار داده است که رفتارهای مخالف تحمل نخواهند شد.

 

وی همچنين از تلاش اين گروه برای تفاهم با گروه‌های مختلف افغانستانی برای تشکيل حکومت پس از خروج نيروهای خارجی سخن گفته است.

 

رهبر طالبان گفته است با تشکيل دولت پست‌های دولتی را به کسانی خواهد سپرد که سابقه کاری بيشتری داشته باشند اما تأکيد کرده است که فساد در حکومت اسلامی مد نظرش تحمل نخواهد شد.

 

رهبر طالبان در اين ميان از مذاکرات صلح با آمريکا حمايت کرده و آن را در راستای اهداف اين گروه برشمرده اما تأکيد کرده است که حاضر نيست با دولت افغانستان مذاکره کند.

 

ملا عمر گفته است: "ما از آمريکايی‌ها می‌خواهيم عدل را در تقاضای طالبان ديده و اين را درک کند که اداره کابل به نمايندگی از مردم صحبت نمی‌کند."

 

وی در پايان پيام خود به مناسبت عيد قربان بر فرض بودن جهاد تأکيد کرده است و از همه مسلمانانی که قادر به جهاد هستند خواسته است تا برای روی کار آمدن "حکومت اسلامی" در افغانستان کمک کنند.

 

اين پيام منسوب به ملا محمد عمر، رهبر طالبان در حالی منتشر می‌شود که گروه تحت رهبری وی پيش ازاين با برداشت‌های متعصبانه از اسلام و سياست يک‌جانبه قومی حدود پنج سال که به "دوره سياه" مشهور است بر بخش‌های وسيعی از افغانستان حکم راندند.

 

رهبر طالبان اما در ۱۰ سال اخير نيز در انظار عمومی ظاهر نشده است و دولت افغانستان و آمريکا اعلام کرده‌اند که رهبری اين گروه با استقرار در پاکستان و برخورداری از حمايت اين کشور به جنگ در افغانستان ادامه می‌دهند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

با سلام

در پایان خبر نتیجه گیری شده
" اين پيام منسوب به ملا محمد عمر، رهبر طالبان در حالی منتشر می‌شود که گروه تحت رهبری وی پيش ازاين با برداشت‌های متعصبانه از اسلام و سياست يک‌جانبه قومی حدود پنج سال که به "دوره سياه" مشهور است بر بخش‌های وسيعی از افغانستان حکم راندند."

که ملا عمر به گونه ای متعصب نبوده و کثرت طلب یا مردم محور است و همه را مد نظر دارد و میخواهد با ائتلاف همه گروه ها به قدرت برگردد. هم گروه های تحت رهبری ملا عمر و هم خودش تمامیت خواه هستند همانطوزیکه برادر بزرگترش در ایران تمامتیت خواه است. این فرزندان شیطان دیده اند که افغانستان دارد کم کم به آرامش میرسد تا جاییکه برادر ایرانی شان باید دلار قاچاقی از افغانستان وارد کند. حالا دارند الم شنگه دیگری به پا میکنند تا هم به برادر بزرگترشان در ایران حمایت داده باشند هم اوضاع افغانستان را متشنج کنند و هم اگر امکان داشت جندتا دست و پا ببرند و جندتا هم سنگسار کنند و چندتا هم گردن بزنند تا امارت عدل اسلامی شان آبیاری شود. این ها میخواهند آمارت کنند یعنی به مردم امر و نهی کنند. وای بروزی که دوباره طالبان بر سر قدرت بنشینند این بار دیگر مثل قدیم نخواهد بود بر سر هر چهارراهی یک چوبه دار اماده برپاخواهند داشت و هر روز صبح یکی دو تا را به دار خواهند زد تا ضحاک ماردوش (عبادوش) ملا عمر همجونبرادر بزرگش در ایران بتوانند از خون مردم اففانستان بنوشند. فکر نمیکنم مردم افغانستان دیگر گول طالبان را بخورند.

بهش بگید کور خواندی. همین روزها مثل اوساما گیرت می اوردند و می فرستندت پیش اساما.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما