خانه | خبر | اخبارافغانستان

کشته شدن مجری يک راديو محلی در هلمند

پنجشنبه, 1391-04-22 20:39
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

بر اثر انفجار يک بمب کنار جاده‌ای در ولايت هلمند در جنوب افغانستان، مجری و تهيه‌کننده راديو دولتی اين ولايت با يک تن از همراهانش کشته شد.

اين رويداد ساعت شش بعد از ظهر چهارشنبه ۲۲ تيرماه، هنگامی رخ داد که خودروی حامل عبدالهادی همدرد، و سه تن ازدوستان و نزديکانش در راه بازگشت از يک برنامه تفريحی با بمب کارگذاری شده در کنار جاده برخورد کرد.

احمد نويد نظری، مدير مسئول راديو تلويزيون دولتی هلمند گفت در اين انفجار، افزون بر همدرد و يکی از دوستانش که کارمند يک بانک محلی بود، دو سرنشين ديگر اين خودرو به‌شدت مجروح شدند.

عبدالهادی همدرد، ۳۰ ساله، از حدود يک سال پيش به‌صورت افتخاری به‌عنوان مجری و تهيه‌کننده برنامه‌های ادبی با راديو هلمند کار می‌کرد.

از سقوط رژيم طالبان در سال ۱۳۸۰ و ادامه جنگ تاکنون، ۳۳ خبرنگار و يا فعال رسانه‌ای در اين کشور به قتل رسيده و يا کشته شده‌اند

داود احمدی، سخنگوی والی هلمند طالبان را متهم به اين بمب‌گذاری کرد و گفت آنان با اين اقداماتشان بيشتر باعث قربانی شدن و آسيب به غيرنظاميان می‌شوند.

طالبان که تاکنون همواره مسئوليت انفجارهای ناشی از بمب‌های کنار جاده‌ای را برعهده می‌گرفتند، در اين مورد ابراز نظر نکرده‌اند.

خبرنگاران و کارکنان رسانه‌ها از جمله قربانيان اصلی خشونت‌های بيش از يک دهه اخير در افغانستان بوده‌اند.

بر پايه اطلاعات مرکز خبرنگاران افغانستان، از سقوط رژيم طالبان در سال ۱۳۸۰ و ادامه جنگ تاکنون، ۳۳ خبرنگار و يا فعال رسانه‌ای در اين کشور به قتل رسيده و يا کشته شده‌اند.

اين نهاد رسانه‌ای گفته است از مجموع اين قربانيان، ۱۸ تن شهروندان افغانستان بوده‌اند که بيشتر آن‌ها بر اثر حمله‌ها و يا بمب‌های کنار جاده‌ای طالبان و ديگر گروه‌های مسلح غيرمسئول جان خود را از دست داده‌اند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما