خانه | خبر | اخبارافغانستان

جلوگيری از قاچاق ۴۱ کودک "برای آموزش حملات تروريستی به پاکستان"

دوشنبه, 1390-12-01 19:36
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

وزارت کشور افغانستان اعلام کرد از قاچاق ۴۱ کودک به پاکستان "برای آموزش حملات تروريستی" جلوگيری کرده است.

صديق صديقی، سخنگوی وزارت کشور افغانستان امروز دوشنبه يکم اسفند، در يک نشست خبری در کابل گفت پليس اين کشور موفق شده است اين کودکان را قبل از قاچاق به پاکستان در منطقه وته‌پور ولايت کنر نجات دهد و دوباره به خانواده‌های‌شان بسپارد.

وی افزود که چهار تن که همگی شهروندان افغانستان هستند به اتهام قاچاق اين کودکان، بازداشت شده‌اند.

صديقی گفت: "آن‌ها قرار بود اين کودکان را که بين ۶ تا ۱۱ سال سن دارند برای شست‌وشوی مغزی و آموزش به مدارس مذهبی پاکستان انتقال دهند تا پس از آموزش‌های مذهبی و نظامی از آن‌ها برعليه مردم افغانستان استفاده کنند."

در اوايل سال جاری امنيت ملی افغانستان اعلام کرد که ۹۹ کودک را بازداشت کرده است که از پاکستان به قصد انجام حملات انتحاری به افغانستان انتقال داده شده بودند

سخنگوی وزارت کشور از مردم مناطق مرزی اين کشور با پاکستان خواست تا فريب افرادی که کودکان را به‌عنوان آموزش درس‌های دينی به پاکستان انتقال می‌دهند، نخورند چرا که به گفته او از اين کودکان در فعاليت‌های تروريستی استفاده می‌شود.

موضوع قاچاق کودکان به پاکستان و آموزش آن‌ها در راستای حمله به نيروهای امنيتی افغانستان و نظاميان بين‌المللی در اين کشور، يکی از چالش‌های عمده دولت اين کشور و نيروهای خارجی در سال‌های اخير بوده است.

در اوايل سال جاری امنيت ملی افغانستان اعلام کرد که ۹۹ کودک را بازداشت کرده است که از پاکستان به قصد انجام حملات انتحاری به افغانستان انتقال داده شده بودند.

صدها مدرسه مذهبی در پاکستان به‌ويژه در مناطق قبيله‌ای اين کشور که با افغانستان هم‌مرزند، فعال هستند که به گفته دولت افغانستان از اين مدارس برای آموزش و تجهيز تندروهای مذهبی برای انجام حملات تروريسی در افغانستان استفاده می‌شود.

دولت افغانستان بارها پاکستان را متهم کرده است که اقدامات لازم را برای جلوگيری از فعاليت‌های اين گروه‌های تندرو مذهبی انجام نداده است؛ اتهامی که پاکستان آن را رد می‌کند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما