خانه | خبر | اخبار ایران

۸۰ نفر در سانحه هوايی اروميه کشته شده‌اند

دوشنبه, 1389-10-20 15:27
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

بر اساس آخرين آمار، در پی سانحه هوايی شب گذشته در اروميه ۸۰ نفر کشته و ۲۶ نفر مجروح شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری‌های ايران، از ۸۰ نفر کشته اين سانحه هويت ۱۲ نفر زن و ۴۲ نفر مرد تشخيص داده شده است.»

دو نفر مفقودالاثر شده بودند که پس از گذشت ساعاتی يکی از آن‌ها يافت شد و زخمی‌شدگان در بيمارستان‌های اروميه بستری شدند که حال يکی از آن‌ها وخيم گزارش شده است.

احمد مجيدی، معاون کارآفرينی و مديريت بحران وزارت راه و ترابری ايران گفت که يکی از جعبه های سياه هواپيما پيدا شده است و پس از بررسی آن علت اصلی وقوع حادثه اعلام قطعی می شود.
 

مجيدی افزود: «بر اساس شواهد به دليل نامساعد بودن شرايط جوی هواپيما امکان فرود در فرودگاه اروميه را نداشته و خلبان قصد بازگشت به تهران را داشته است اما به دليل نامشخص هواپيما در پنج مايلی فرودگاه و در محل باغات يک روستا دچار حادثه شده است.

وی افزود: از ۱۰۵ سرنشين اين پرواز ۱۱ نفر خدمه پرواز بودند که يک مهماندار زن، يک نفر از محافظان پرواز و يک نفر ديگر از خدمه زنده مانده‌اند و خلبان و بقيه افراد کشته شده‌اند.
 

شامگاه روز گذشته يک فروند بوئينگ ۷۲۷ متعلق به شرکت هواپيمايی جمهوری اسلامی ايران (هما) در مسير تهران ـ اروميه ساعت ۱۹ و ۴۵ دقيقه در نزديکی فرودگاه اروميه با ۱۰۵ نفر سرنشين دچار سانحه شد.

حميد بهبهانی، وزير راه و ترابری ايران تنها عامل سقوط هواپيمای مسافربری را «شرايط نامناسب آب و هوايی و عدم ديد کافی خلبان» دانست.
 

اين در حالی است که يکی از مصدومان اين سانحه هوايی به خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا ) گفت: «چرا مسئولان هواپيمايی با وجودی که هوا از لحاظ جوی بسيار نامساعد بود، اجازه پرواز می‌دهند تا جان هموطنان اين گونه به خطر بيافتد.»
 

همچنين محسن نريمان نماينده مجلس ايران در گفت‌وگو با خبرگزاری کار ايران (ايلنا) گفت: «مطمئناً جو هوا نمی‌تواند عامل اين حادثه باشد چرا که طبق توضيحاتی که به ما داده شده هواپيما قبل از پرواز شرايط مساعد جوی مقصد را جويا شده است و اگر اين شرايط نامساعد بود اصلاً نبايد هواپيما پرواز می‌کرد.»

هواپيمای بوئينگ ۷۲۷ به هواپيمايی شناخته شده است که بيشتر سوانح آن نه بر اثر مشکلات فنی که به دليل خطاهای انسانی، تعميرات ناکافی و يا در برخی موارد حملات جنگی بوده است.
 

از سوانح کوچک هوايی گه بگذريم، اين نخستين سانحه هوايی امسال در ايران بود. طی سال ۱۳۸۸ خورشيدی، اين کشور شاهد هشت سانحه هوايی از اين گونه بود.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما