خانه | خبر | اخبار ایران

پايان «دل‌سرد‌ کننده» مذاکرات هسته‌ای استانبول

شنبه, 1389-11-02 15:25
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

دور تازه مذاکرات هسته‌ای ايران و گروه ۱+۵ که از روز گذشته در استانبول آغاز شده بود، امروز شنبه پايان يافت.

 

به گزارش خبرگزاری‌ رويترز، کاترين اشتون، مسئول سياست خارجی اتحاديه اروپا و مذاکره کننده ارشد از سوی گروه ۱+۵ در پايان مذاکرات هسته‌ای گفت ۱+۵ از موضع ايران در گفت‌و‌گوها «دل‌سرد‌» شده است.

 

کاترين اشتون همچنين پيش شرط‌های ايران را غير قابل پذيرش دانست. هنوز خبری از پيش‌شرط‌‌های ايران منتشر نشده است.

 

به گفته وی در حال حاضر مذاکرات جديدی با ايران برنامه‌ريزی نشده اما در مذاکرات همچنان باز است.

 

در همين حال رويترز گزارش داد سعيد جليلی، مذاکره کننده ارشد هسته ای ايران نيز از ملاقات با ويليام برنز، معاون وزير امور خارجه آمريکا خودداری کرده است.

 

روز گذشته خبرگزاری آلمان گزارش داده بود که کاترين اشتون، مسئول سياست خارجی اتحاديه اروپا و مذاکره کننده ارشد از سوی گروه ۱+۵ به سعيد جليلی «توصيه» کرده تا با ويليام برنز، معاون وزير امور خارجه آمريکا در امور سياسی ملاقات کند.

 

دور تازه مذاکرات هسته‌ای استانبول در حالی امروز پايان يافت که مذاکرات روز گذشته نیز «نتيجه قابل ملاحظه‌ای» نداشت.

 

مذاکرات استانبول ادامه دور تازه مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ايران و گروه ۱+۵ است که پس از ۱۴ ماه توقف، آذر ۸۹ در ژنو برگزار شده بود.

 

آمريکا، روسيه، بريتانيا، فرانسه، چين و آلمان اعضای گروه ۱+۵ هستند که در رابطه با برنامه هسته‌ای ايران که به گفته آن‌ها در جهت «مقاصد نظامی» است، فعاليت می‌کنند. اما ايران می‌گويد که برنامه هسته‌ای‌اش، صلح‌آميز است.

 

واشنگتن در آستانه شروع دور تازه مذاکرات هسته‌ای استانبول از اعمال «تحريم‌های جديد» يک جانبه عليه ايران سخن گفته بود. به نظر مقامات اين کشور تحريم‌هايی که تاکنون عليه ايران اعمال شده، بر اقتصاد و برنامه هسته‌ای ايران «تأثيرات بسياری» گذاشته است.

 

ايران اما می‌گويد تحريم‌ها تاثيری نداشته است.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

همه ما امیدوار بودیم که مذاکرات نتیجه مثبت بدهد که در روابط ایران و امریکا راه گشائی شود.متاسفانه غرب همان سیاستی را در مقابل ایرانیان به کار گرفته که برای حل اختلافات فلسطینیان و رژیم اشغالگر صهیونیست انجام داده است.ده ها سال به فلسطینیان وعده دادند که اگر چنین و یا چنان کنید،به شما کمک خواهیم کرد و رژیم صهونیسی را مجور می کنیم که کشور فلسطین را طبق قرارداد ١٩٦٧ به رسمیت شناخته و سرزمین های اشغالی را تخلیه نماید.خب کی به قولش عمل کرد؟اگاهان سیاسی همه بر این عقیده اند که فلسطینیان به رهبری یاسر عرفات اکثر خواسته های غرب را عملی کرد ولی امریکا و انگل چسبیده به ان هیچ اقدام مثبتی برای فلسطینیان انجام ندادند.بر عکس به اشغالگری و ادم کشی و ترور بیشتری روی اوردند.
خوشبختانه با همه مشکلاتی که اخوندها در کشور بوجود اورده اند،اما در مذاکرات هسته ای فریب امریکا را نخورده اند و به قولهای دروغین انان توجههی ندارند.اکنون نوبت روشنفکران مخالف دولت ج.ا.ا. است که به هوش ایند و علیه تحریم ها و تهدید های غرب، مردم ایران را یاری کنند.مبارزه برای سربلندی و ازادی ایرانیان باید در دو جبه توسط ایرانیان با وجدان، رهبری شود.مبارزه با انحرافات سیاسی،اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی دولتمردان ایرانی(با هر جهان بینی و اعتقادات دینی) و بسیج ایرانیان جهت احقاق حقوق شان با روش مسالمت امیز_٢ مبارزه با استعمار و حمایت از دولت مرکزی(کمونیست،مشروطه و اسلامی) و بسیج تمام ایرانیان علیه اجنبی،چه غربی و چه شرقی
ایرانیان مقیم خارج هم باید از بازیچه شدن بیشتر توسط غرب و روسیه امتناع ورزیده و خود را در هنگام هیاهوی امریکا، وارد دعوای استعمارگران ننمایند و فرصت طلبی نکنند و با امدن به خیابانهای مهر حقانیت بر اهداف و امیال جنایتکاران اروپائی و امریکائی را نزنند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما