خانه

رادیو زمانه

نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مشخصات تازه دریافت برنامه‌های رادیو زمانه از ماهواره:

ماهواره: ِEutelsat
هفت درجه شرقی
پولاریزاسیون افقی
سیمبول ریت ۲۲
فرکانس ۱۰۷۲۱ مگاهرتز

 

شنیدن برنامه‌های رادیویی همچنان از راه تارنمای زمانه امکان پذیر است.

 

راديو زمانه از سيزده مرداد ۱۳۸۵ خورشيدی (چهارم اوت ۲۰۰۶)، همزمان با شب صدمین سالگرد جنبش مشروطه، فعاليت خود را آغاز کرد.

 

 

زمانه راديو-وب‌سايتی است برای ارائه اخبار، گزارش، گفتگو و تحليل در زمینه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و .... با این‌حال، محور اصلی فعالیت‌های زمانه، پشتیبانی از کوشش‌های فعالان حقوق بشر و جامعه مدنی در ایران ا‌ست. با توجه به نبود فضای باز رسانه‌ای در ایران، یکی دیگر از اهداف زمانه، تلاش در جهت ایجاد تنوع رسانه‌ای با توجه به خواست‌های ايرانيان است.

 

 

برنامه‌سازان زمانه در گزینش افراد و موضوع‌ها برای برنامه‎سازی از آزادی کامل برخوردارند و تنها نظارت زمانه بر مطالب و برنامه‌ها، پایداری به اصول بنیادین روزنامه‎نگاری مانند عدم توهین به شخصیت‌ها، اتهام و در اختیار داشتن منابع روشن در محتواست. در همین راستا، زمانه در بسیاری از زمینه‌های اجتماعی و سیاسی، نقشی عمده در ایجاد بحث و گفتگو داشته است؛ مباحث مربوط به زنان، اقلیت‌های مذهبی، قومی، جنسی و ... تنها بخشی از این نمونه‌ برنامه‌هاست.

 

رادیو زمانه از سوی پارلمان هلند تامین می‌شود ولی این رسانه به لحاظ عملکرد محتوایی کاملا مستقل عمل می‌کند. زمانه دارای جهت‌گیری‌های سیاسی نیست. مطالب و برنامه‌های تهیه‌شده تاکنون، خود بهترین سند برای پوشش دادن ایده‌های بسیاری از گروه‌ها با گرایش‌های گوناگون است.

 

زمینه‌سازی برای ایجاد رادیو زمانه در سال ۲۰۰۴ با کوشش ايرانيانی مانند فرح کريمی، نماينده‌ وقت پارلمان هلند، صورت گرفت.

 

زمانه با علاقه بسیار، از اندیشه‌های مخاطبان خود استقبال می‌کند. هر یک از شما می‌توانید برنامه‌ساز يا نويسنده‌ء زمانه باشید. بيشترين دادوستد با شنوندگان یا خوانندگان، از مهم‌ترين اهداف زمانه است.

 

سردبیر:

دکتر محمدرضا نیک‌فر

 editor [at] radiozamaneh.com

مدیر:
آرین د وولف
director [at] radiozamaneh.com

رئیس هیأت نظارت:
ببِژن مشاور
moshaver [at] radiozamaneh.com

 

 

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما